Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim to wnętrza, w których czuć przytulną atmosferę. Na próżno szukać w nich skomplikowanych połączeń, form oraz kształtów. Siłą kierunku jest prostota, a inspiracją natura. Tu rządzi paleta podstawowych kolorów oraz materiały wprost z natury. Kuchnie na wymiar z stylu skandynawskim są funkcjonalne, jasne, przestronne i wygodne – zaaranżowane w taki sposób, że aż chce się w nich przebywać! Tylko jak osiągnąć taki efekt? Sekret tkwi w rozwiązaniach designerskich i praktycznych jednocześnie!

kuchnia 004


Kuchnia na wymiar w bieli


Po czym rozpoznać kuchnia na wymiar w styl skandynawskim? Po kolorach! To królestwo bieli wszelkiego rodzaju. Na pierwszy rzut oka możemy pomyśleć, że takie odcienie będą receptą na nieco sterylne wnętrza, jednak nic bardziej mylnego! Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim cechuje kameralność i domowa atmosfera, bo – choć biele dominują – ocieplają je różnorakie dodatki tworzące klimat przestrzeni: tekstylia z graficznymi nadrukami, porcelanowe naczynia, zielone rośliny doniczkowe i drewniane akcesoria.


Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim jest podstawą harmonijnego wystroju i spójnej kolorystyki, do której zaliczają się neutralne biele, pastele oraz beże. By w konfrontacji z jasną bazą, pomieszczenie nie stało się nazbyt nudne oraz monotonne, warto pokusić się o zestawienia oryginalnych faktur. Zabawy strukturą w kuchnia na wymiar mogą obejmować witrynki i frezowane wykończenie mebli, płytki typu metro, rozwiązania o geometrycznym heksagonalnym wzorze lub białą cegiełkę w obszarze nad blatem. Wykorzystanie bieli pod różnymi postaciami da zrównoważony i bezpretensjonalny efekt, dzięki czemu całość będzie prezentować się nietuzinkowo.


Szara kuchnia na wymiar


Jeśli nie biała kuchnia na wymiar, to może szara? Jest równie uniwersalny stylistycznie, jak i praktyczny. Mimo że kojarzy się najczęściej z surowym betonem, to ma też inne oblicza – zdecydowanie bardziej przyjemne. W kuchnia na wymiar warto zastosować go w roli frontów zabudowy, zarówno tych jednolitych, gładkich i minimalistycznych, jak i klasycznych, którym uroku dodają subtelne frezowania. Będą one ciekawie korespondować z drewnianym blatem w kuchnia na wymiar, a także stworzą oryginalne tło dla urządzeń AGD wykończonych w czerni lub miedzi.


Kuchnia na wymiar w stylu skandynawskim korzysta z puli naturalnych materiałów, które można bez wahania ze sobą zestawiać, przez co pomieszczenie nabiera również szczypty rustykalnego, industrialnego czy klasycznego charakteru. Uniwersalna biel w kuchnia na wymiar wypadnie dobrze w towarzystwie ściany z czerwonej cegły, a także drewna, a harmonię zapewnią całości lniane, bawełniane lub wełniane tekstylia i otwarte półki wypełnione ceramicznymi naczyniami i porcelanowymi kubkami. Kuchnia na wymiar w takim wydaniu będzie emanować pozytywną aurą i wręcz zachęcać do spędzania w niej czasu!

Miłośnicy komponowania starego z nowym zazwyczaj sięgają po akcenty stylizowane, jakby wyjęte wprost z kuchnia na wymiar u babci, które pod osłoną dobrego wzornictwa kryją wiele funkcjonalnych udogodnień; usprawniają poranne przygotowania śniadania czy ułatwiają gotowanie. Patrząc od strony estetycznej na styl skandynawski wzorowanie przeszłością, najlepiej zamienić prostą geometrię kształtów na lodówki vintage czy zaoblone, miękkie formy małego AGD z serii Retro wzbogacone dekoracyjnymi elementami charakterystycznymi dla lat 50. czy 60. Wniosą one do pomieszczenia nutkę sielskiej atmosfery i spotęgują wrażenie ciepła oraz przytulności, korespondując z mlecznymi beżami i drewnem. Dzięki nim skandynawska prostota w kuchnia na wymiar zyska na niebanalności, stanowiąc ciekawy miraż nowoczesności z tradycją.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dlaczego meble na wymiar są droższe od produkowanych na masową skalę – to pytanie często pojawia się na ustach klientów. Odpowiedzi dostarcza już w 1927 roku H. Ford; „Bardziej opłaca się wyprodukować masowo 100 produktów w cenie 10 dolarów za sztukę i sprzedać je stu średnio zamożnym klientom, niż w tym samym czasie wyprodukować jeden produkt o wartości 1000 dolarów i sprzedać go jednemu bogatemu klientowi”. Dziś opowiemy, jakie czynniki mają wpływ na cenę mebli.

MEBLE NA WYMIAR BYDGOSZCZ 2

Cena mebli na zamówienie

Cena mebli na zamówienie składa się z kilku czynników, jednak najważniejszym jest praca ludzka. Dlatego też na etapie produkcji masowej, czynnik ten rozkładany jest na wiele produktów jednocześnie. Ponadto produkcja masowa związana jest z przeniesieniem części pracy ludzi na maszyny i urządzenia, które nie pobierają wynagrodzenia, zaś rutynowych konserwacji. A co najważniejsze nie chodzą na urlopy. Przeniesienie pracy ludzi na maszyny jest nam znane i oczywiste, lecz mało kto wie, iż pionierem tego typu produkcji był H. Ford. Idealnym przykładem są meble ze znanej skandynawskiej sieci sklepów meblowych, w której cały proces pakowania wykonują maszyny, bez udziału ludzi.

Wady i zalety produkcji masowej

Do dwóch głównych zalet możemy zaliczyć – niską cenę oraz dostępność. Jednocześnie głównej wady wywodzą się z zalet. Produkcja masowa nigdy nie zapewni wysokiej jakości jaką otrzymujemy zamawiając meble na wymiar. Dodatkowo meble na zamówienie są dopasowane do naszych potrzeb i w przeciwieństwie do masowej produkcji, pozwalają na zapewnienie oryginalnych aranżacji wnętrz.
Najczęściej w naszych domach goszczą komody. Nikt z nas nie zastanawia się, w jaki sposób ona powstała, jednak proces jej produkcji jest niezwykle złożony. Pierwszą czynnością jest wykonanie projektu koncepcyjnego i złożeniowego, drugim jest wytworzenie formatek. W kolejnym kroku należy pozyskać materiał i przygotować go zgodnie z projektem. Do ostatnich czynności zaliczamy cięcie, sklejenie i skręcenie. Na końcu pakowanie i transport do klienta. Jak sami widzicie proces wytworzenia mebli jest niezwykle złożony.

Meble na zamówienie

Wyobraźmy sobie, że komoda została wyprodukowana masowo. Wówczas koszt wykonania projektu koncepcyjnego i inżynierskiego zostaje rozłożony na zaplanowaną partię materiału. Przy meblach na wymiar koszt ten skumulowany jest na jednym projekcie, jednak zyskujemy oryginalność i niepowtarzalność. Dodatkowo przy masowej produkcji koszt pozyskania materiałów jest znacznie niższy, ponieważ zostaje on zakupiony bezpośrednio od producenta. Na koniec duża partia produkcji zostaje dostarczona jednym transportem do sklepu w elementach spakowanych w paczki – dając kolejne oszczędności. Klient dodatkowo jest zmuszony osobiście złożyć komodę lub zlecić to zewnętrznej firmie. Meble na wymiar do klienta zawsze trafiają złożone i dlatego też zyskując wygodę, należy zapłacić nieco więcej. Jednak meble na wymiar złożone przez stolarza dają gwarancje estetyki, zaś te z produkcji masowej często nie są wyposażone we wszystkie śruby oraz licowanie drzwiczek graniczy z cudem.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Meble to jedne z najbardziej przydatnych domowych przedmiotów, choć samo określenie jest bardzo szerokie. Meble to szafy, komody, szafki, półki, tapicerka i wiele innych. Dziś skupimy się na komodach, które przodują w naszych wnętrzach. Często zastanawiamy się jak estetycznie wykorzystać blat, który pusty wygląda smutno, zaś przepełniony – nieestetycznie. Dodatki zawsze muszą być dopasowane do naszych mebli i stanowić ich uzupełnienie. Komody nowoczesne mają także witryny, często podświetlone, w których eksponujemy przedmioty. Podpowiadamy jak praktycznie i ładnie wykorzystać nasze meble i możliwości aranżacyjne.

inne 9

Dodatki dopasowane do naszych mebli

Kolorystyka w aranżacji wnętrz to bardzo ważny punkt. Dopasowanie, bądź praca na kontrastach pozwala na uzyskanie zupełnie innego finału. Jeśli postawiłeś na czarną komodę, to najlepszym kolorem dla Ciebie będzie biel lub srebro. Jeśli masz nowoczesną komodę w salonie postaw na jej blacie coś w stylu nowoczesnym. Może to być np. zdjęcie abstrakcji w futurystycznej ramce, dekoracyjne przedmioty o bliżej nieokreślonym kształcie lub – jeśli chcesz nieco zaszaleć – figurki zwierząt, ale w nowoczesnej formie. Białą komodę idealnie ozdobią biało-czarne dodatki. Na szklanych półkach w witrynach postaw np. zestaw eleganckich lampek do wina. Dzięki temu połączysz estetykę z użytecznością. Do nowoczesnej komody z pewnością nie będą pasować – przedmioty ceramiczne, drewniane, bukiety kwiatów, świeczniki czy lustra w zdobionej ramie. To po prostu nie ta bajka. Pamiętaj, że nowoczesność nie lubi przepychu, opiera się przede wszystkim na prostocie.

Dodatki do mebli w sypialni

Jeśli na blacie nowoczesnej komody mają stać wyłącznie dekoracyjne przedmioty, które będą ozdabiać mebel – to postaw np. zmysłowe i zarazem nowoczesne zdjęcie (kolorystyka czarno-biała) oraz naczynia (proste kształty, gładkie powierzchnie, połysk, bez zdobień, najlepiej w jednym kolorze). Jeśli zależy ci, by na blacie komody stanęły przydatne rzeczy w sypialni – możesz połączyć estetykę z funkcjonalnością. Na komodzie postaw szkatułkę na biżuterię (pamiętaj, by była nowoczesna). Nie wybieraj szkatułek w złotym kolorze, rzeźbionych, w stylu glamour, ani też rustykalnych, drewnianych. Możesz postawić też butelki z perfumami czy lustro, przydatne podczas porannej toalety – wówczas komoda spełnia dodatkowo rolę toaletki.

Przed Tobą stoi wiele możliwości aranżacyjnych. Zastanów się i znajdź idealne dodatki do mebli dla siebie. To właśnie one podkreślą preferowany przez Ciebie styl i zaznaczą charakter samego twórcy kompozycji.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Drewniane meble na wymiar charakteryzują się tym, iż z każdym dniem wyglądają lepiej. W przeciwieństwie do tych wykonanych z płyty pod wpływem światła zmieniają barwę, lecz nigdy nie tracą na wartości estetycznej. Jednak wymagają odpowiedniego czyszczenia oraz pielęgnacji. Bez niej może okazać się, iż stracą swoją atrakcyjność.

 

inne 4


Drewniane meble na wymiar, co może im zaszkodzić?


Drewniane meble na wymiar należą do niezwykle trwałych. Zaś jego odporność wystawiona jest na rozmaite próby. Z trudem przyznajemy, iż największy wpływ na ich wygląd ma człowiek, a konkretnie jego ingerencja. Przedmioty trzymane na meblach oraz wilgotne szklanki czy też radosna twórczość dzieci, aż po nieprawidłową pielęgnację mogą im zaszkodzić. Drugim czynnikiem degradującym jest bezpośrednie działanie wody oraz wilgoci.


Drewniane meble na wymiar pielęgnacja


Drewniane meble na wymiar wymagają odpowiedniej, lecz nieuciążliwej pielęgnacji. Pamiętajmy, iż to właśnie ona decyduje o efekcie wizualnym, który powinien zachwycać nas przez wiele lat. Regularne czyszczenie stołów, szaf, krzeseł czy też szeroko pojętych meble na wymiar to pierwsza i główna zasada dbania o nie. Nie powinno się do tego celu stosować tłustych ani żrących detergentów i detergentów, ponieważ w ich wyniku mogą powstawać plamy i przebarwienia. Jak w wielu przypadkach najprostsze rozwiązania stają się najlepsze. Dlatego też zwilżona szmatka z łagodnym detergentem wystarczy. Wyczyszczone drewniane meble na wymiar powinny zostać wytarte do sucha, w celu uniknięcia negatywnego wpływu wilgoci. Dodatkowo nieuniknione jest okresowe konserwowanie powłok malarskich i lakierniczych. Dzięki niej podkreślimy naturalne efekty wizualne takie jak faktura drewna czy też słoje.


Drewniane meble na wymiar renowacja


Drewniane meble na wymiar w szczególności te pochodzące z antykwariatów mogą wymagać cyklinowania oraz ich pełnego odnowienia wierzchniej warstwy. Pamiętajmy, iż usunięcie śladów psujących efekt wizualny nie zlikwiduje wszystkich wyróżniających się od całości detali. Drewniane meble na wymiar swój urok zawdzięczają właśnie temu, iż nigdy nie spotkamy drugiego takiego samego kawałka drewna i takiego samego koloru. Drewniane meble na wymiar są idealne dla osób ceniących sobie oryginalne i niepowtarzalne wnętrze.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar to wyjątkowe funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, który sprawdzi się w każdym domu. Bez względu na wiek płeć oraz wielkość posiadanego mieszkania czy też domu chyba wszyscy o niej Marzymy. Nawet najmniejsza garderoba na wymiar może zostać zaprojektowana w królewskim stylu. Ponadto jej wykonanie pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Garderoba na wymiar może przybierać forma odrębnego pomieszczenia lub też dobrze zorganizowanej szafa na wymiar. W wykonaniu obu głównie liczy się funkcjonalność pomysłowość i oczywiście wzornictwo.

garderoba 004


Garderoba na wymiar - Jak znaleźć Idealne miejsce?


Garderoba na wymiar oczywiście powstanie tam gdzie ją stworzymy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wydzielanie odrębnego pomieszczenia, ponieważ znacznie łatwiej będzie je zaprojektować. Niestety nie każdy z nas ma taką możliwość i głównie garderoba na wymiar powstaje poprzez wydzielenie z innego pomieszczenia przestrzeni na przykład w sypialni czy też przedpokoju. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, iż garderoba na wymiar czy też szafa na wymiar musi powstać na podstawie listy rzeczy, którą będziemy chcieli w niej przechowywać. Takie podejście zagwarantuje nam, że znajdzie się w niej wszystko, co planujemy w logiczny i prosty do utrzymania porządku sposób.


Garderoba na wymiar powinna również posiadać dobrą wentylację, aby przechowywane w niej rzeczy zachowały ładne i atrakcyjne zapach. Z tej samej przyczyny nie powinniśmy lokalizować jej w pobliżu kuchni, ponieważ nawet najlepsze wentylacja nie uchroni ich od zapachu na przykład smażonego mięsa czy też cebuli. Najlepszym miejscem na lokalizacja garderoba na wymiar będzie sypialnia zwykle usytuowana w pobliżu łazienki.


Garderoba na wymiar - fronty


Wielu inwestorów zastanawia się czy garderoba na wymiar powinna mieć fronty pełne czy też ażurowe. Zwykle decydujemy się na jednolite i klasycznie wykonane fronty półki i regały z płyty meblowej. Garderoba na wymiar wykonana w tak klasyczny sposób gwarantuje nam bezproblemowy montaż wszelkich elementów wyposażenia w tym również wysuwanych drążków i szuflad. Niektórym klientom wykonana w ten sposób garderoba na wymiar wydaje się zbyt ciężka decydując się na odkryto garderobę złożoną z słupków i półek bez frontów. Sposób postrzegania przestrzeni w tym również garderoba na wymiar lub szafa na wymiar jest kwestią indywidualną I zależy od sposobu postrzegania. Pamiętaj, że wykonujesz ją dla siebie i to twoje oczekiwania powinna ona spełniać.


Garderoba na wymiar - sposób na zagospodarowanie poddasza


Każdy z nas zastanawia się, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń na poddaszu. Liczne skosy specyficzna architektura nie ułatwiają nam tego zadania. Warto zauważyć, iż poddasze to Idealne miejsce dla garderoba na wymiar. Trwała zabudowa zostanie optymalnie wykorzystana, ponieważ w zabudowa skosów szafa na wymiar jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo ze względu na duże różnice w wysokości pomieszczenia ciężko będzie nam zaaranżować je na inne pomieszczenia. Specjaliści i architekci podczas wykonywania projektu wezmą pod uwagę praktyczność oraz fakt, aby dostęp do ubrań oraz samo ubieranie odbywało się w swobodnym zakresie ruchów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jednak, aby była ona funkcjonalna musimy zastosować odpowiednie rozmiary garderoby kształt oraz odległości od ścian czy też frontów w drugiej części. Dziś opowiemy wam, w jaki sposób zaprojektować garderoba na wymiar i jakich trików użyć, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą posiadamy i dodatkowo optycznie ją powiększyć.

garderoba 4


Garderoba na wymiar w bloku


Jeżeli nasza garderoba na wymiar a dokładniej pomieszczenie, w którym planujemy ją wykonać jest niewielkie możemy zastosować kilka materiałowych rozwiązań, które dodadzą nam optycznie centymetrów. Wąska garderoba na wymiar powinna zostać wyposażona w lustro na końcowej ścianie. Nie dość, że będziesz mógł się w nim przeglądać podczas dobierania stroju to dodatkowo rozświetli i optycznie ją powiększy. Ponadto, jeżeli umieścisz lustro na wewnętrznej stronie drzwi to obydwie tafle będą się w sobie odbijać a więc nadadzą całemu wnętrzu głębi. Garderoba na wymiar może zostać również wydzielona z innych pomieszczeń za pomocą szkła mlecznego, które doda nam dodatkowych promieni światła pochodzących z sąsiednich pomieszczeń. Jeżeli zależy ci na oszczędności miejsca zdecyduj się na drzwi przesuwne lub dwuskrzydłowe w garderoba na wymiar. Oświetlenie nie pozostaje bez znaczenia, ponieważ musimy zapewnić sobie nieograniczony dostęp oraz widoczność do rzeczy znajdujących się wewnątrz szafy. Wśród naszych ostatnich realizacji możecie zobaczyć podświetlenie wewnętrzne LED, które znacznie ułatwia codzienne korzystanie z niej.


Garderoba na wymiar czy szafa na wymiar


Garderoba na wymiar czy też szafa na wymiar to pytanie, które zadaje sobie większość inwestorów mających mieszkania w kamienicy czy też bloku. Jeżeli gabaryty pomieszczenia nie pozwalają na jej wygodne zagospodarowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wykonanie szafa na wymiar, która wykorzysta całą wysokość pomieszczenia i zaprojektowana na nasze indywidualne zamówienie z równa się pod kątem praktycznym z garderoba na wymiar.


Szafa na wymiar wykorzystująca całą wysokość i szerokość ściany w prawidłowy sposób pozwoli nam na segregacje odzieży zarówno pod kątem sezonowości jak i prawidłowe oddzielanie ich od obuwia. Dodatkowo zarówno szafa na wymiar, jaki garderoba na wymiar może zostać wyposażona w deskę do prasowania dodatkowa kosze do przechowywania bielizny oraz wiele innych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar to wyjątkowo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, o którym marzy wielu inwestorów na etapie budowy domu oraz remontu mieszkania. Nie ważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, z pewnością docenisz jej zalety. Garderoba na wymiar może powstać w praktycznie każdym wnętrzu. Nawet najmniejsze pomieszczenie możemy na nią przeznaczyć, zaś w kawalerkach wystarczy kawałek wnęki. Dzięki niej oszczędzamy również miejsce w pozostałych pomieszczeniach naszego domu. Nie ważne czy Twoją garderoba na wymiar tworzy odrębne pomieszczenie czy też bazujesz na szafa na wymiar, w obu tych rozwiązaniach liczy się funkcjonalność, pomysłowość i logika, które sprawią że stanie się ona pełnowartościową garderoba na wymiar.

garderoba 2


Jak znaleźć miejsce na garderoba na wymiar?


Garderoba na wymiar może powstać w praktycznie dowolnym miejscu, zwłaszcza gdy wykonujemy ją na indywidualne zamówienie. Kolejną zaletą wykonania garderoba na wymiar jest jej dopasowanie do naszych potrzeb, nie musisz martwić się o odpowiednie wymiary oraz rozkład wieszaków i półek. Właściciele domów zwykle posiadają do tego celu specjalnie wydzielone wnętrze, które może zostać dowolnie zaprojektowane. W mieszkaniach będziemy zmuszeni do wydzielenia przestrzeni z pokoju lub pomieszczenia przejściowego.


Kształt oraz rozmiar pomieszczenia w którym ma powstać garderoba na wymiar ma ogromne znaczenie. To właśnie te czynniki determinują jej zagospodarowanie, rozkład modułów oraz konfigurację. Garderoba na wymiar dostosowywana jest do powierzchni, jaką dysponujemy, najczęściej budowana jest na planie kwadratu, prostokąta, litery „U” lub „L”. Każde z tych rozwiązań ułatwia korzystanie z garderoby, jeśli przemyślimy jego rozkład, ustawienie stref oraz dobór odpowiednich akcesoriów. Garderoba na wymiar powinna cechować się dobrą i sprawną wentylacją, aby domowe zapachy nie przenikały ubrań. Dodatkowo nie powinniśmy planować jej wykonania w pobliżu kuchni. Korzystnym rozwiązaniem jest zlokalizowanie garderoba na wymiar w pobliżu sypialni lub łazienki ze względu na praktyczne jej wykorzystanie podczas codziennych porannych czynności. Wiele domów parterowych posiada możliwość wykorzystania poddasza, lecz ze względu na różnice wysokości zwykle pozostaje ona niewykorzystana. Wykorzystajmy atut w postaci skosów i niskich sufitów do ulokowania w garderoba na wymiar regałów, półek, schowków, drążków czy innych wieszaków. To dzięki meble na wymiar, wykonanym na zamówienie, bardzo dokładnie dopasujemy ich gabaryty do architektury wnętrza, bez względu na to, gdzie zaplanujemy urządzić naszą garderobę.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar zwykle kojarzy nam się z dużym i przestronnym wnętrzem, lecz niestety nie każdy z nam może pozwolić sobie na taki luksus. W takiej sytuacji musimy znaleźć kompromis. Co zrobić, gdy nie mamy miejsca na garderoba na wymiar? Odpowiedź jest prosta – zagospodaruj przedpokój. Mimo iż jest to zwykle niewielkie pomieszczenia to urządzenie go w funkcjonalny i elegancki sposób, pomoże nam w codziennym segregowaniu najpotrzebniejszych rzecz.

szafa 007


Garderoba na wymiar w przedpokoju


Garderoba na wymiar powinna pojawić się w każdym domu. Ten element wystroju pozwala nam na oszczędność miejsca i znacznie większe pole do popisu w przyszłej aranżacji. Obecnie architektura wnętrz zmierza do minimalizmu, choć podlega stały przemianom od pewnego czasu mniej mebli znaczy lepiej. Lecz jedno pozostaje bez zmian, nie zależnie od trendów gdzieś musimy pomieścić wszystkie nasze rzeczy.


Garderoba na wymiar


Garderoba na wymiar świetnie uzupełni przedpokój stając się funkcjonalną i praktyczną ozdobą. Wykonanie meble na wymiar powoduje, że możemy stworzyć ją w nawet najmniejszym wnętrzu. Dzięki bogatej kolorystyce frontów, mimo iż zajmie ona miejsce może spowodować optyczne powiększenia wnętrza. O zabawie kolorami pisaliśmy już w wcześniejszych artykułach.


Garderoba na wymiar musi idealnie komponować się z cały mieszkaniem – jest to szczególnie ważne w kawalerkach, które często mają połączony przedpokój z salonem i aneksem kuchennym. Wewnątrz garderoba na wymiar warto umieścić pantografy, które pozwolą nam na zagospodarowanie przestrzeni w nawet najwyższych partiach szafy. Pantograf umożliwia opuszczenie wieszaków na niższy poziom. Kosze i szuflady w garderoba na wymiar pozwolą nam na uporządkowanie bielizny oraz lekkiej odzieży. Półki to uniwersalny i niezastąpiony element wyposażenia w każdej garderoba na wymiar.


Garderoba na wymiar w niewielkiej przestrzeni


Garderoba na wymiar w mały pomieszczeniu musi być dokładnie i skrupulatnie zmierzona, w tym celu nasza firma odwiedzi Cię i wyręczy w tej czynności. Dodatkowo doradzimy Wam, w którym miejscu najlepiej ją wykonać, aby nie przeszkadzała w codziennych czynnościach. Powinniśmy także przemyśleć jej funkcję, ponieważ szafa na okrycia wierzchnie musi zostać inaczej zaprojektowana, niż mieszcząca dodatkowo buty czy sprzęty domowe. Będzie się różniła także konstrukcją oraz sposobem otwierania. Dodatkowo warto zastanowić się nad drzwiami przesuwnymi, które nie będą wymagały dodatkowego miejsca podczas otwierania garderoba na wymiar.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar z każdym dniem zyskuje na popularności. Cenimy sobie nowoczesność i minimalizm, decydując się na jedno miejsce, które pomieści dosłownie wszystko. Garderoba na wymiar to wielość zalet, lecz musza zostać spełnione konkretne warunki, aby była ona funkcjonalna i praktyczna. Odpowiednie rozmiary, kształt oraz rozkład wnętrza to cechy bezpośrednio wpływające na nasze zadowolenie. Garderoba na wymiar w bloku może spełniać identyczna role jak duża typu walk-in. Dziś podpowiadamy jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń i optycznie ja powiększyć.

garderoba 2

 


Garderoba na wymiar


Garderoba na wymiar wykonywana jest na podstawie projektu ten zaś wymaga zebrania szczegółowego i precyzyjnego zebrania wymiarów. Pomieszczenie bądź wnęka, którą planujemy przeznaczyć pod garderobę powinna mieć minimum 140 cm głębokości. Wymiar garderoby uzależniony jest od głębokości potrzebnej do powieszenia ubrań (60 cm) i szerokości przejścia (min. 80 cm). O szczegółowych odległościach w garderoba na wymiar pisaliśmy w poprzednim artykule. Dla przypomnienia głębokość nie powinna być mniejsza jak 55 cm, aby odzież mogła swobodnie wisieć na wieszaku.


Garderoba na wymiar może zostać wydzielona w sypialni za pomocą półprzejrzystego szkła, które zapewni dostęp światła i podkreśli nowoczesność wnętrza przy jednoczesnym doświetleniu całego pomieszczenia. Jeżeli liczymy się z każdym centymetrem wykorzystajmy drzwi przesuwne lub dwuskrzydłowe, które nie wymagają zostawienia przed szafa dodatkowej przestrzeni do otwarcia jej drzwi. Oświetlenie w garderoba na wymiar powinno skupić się na płaskich kinkietach, plafonach lub halogenach, aby dodatkowe przedmioty nie zajmowały dodatkowego miejsca.


Garderoba na wymiar – optyczne powiększenie


Nawet najmniejsza garderoba na wymiar możemy powiększyć optycznie. Jednym z takich trików jest umieszczenie dużej ilości luster. Mogą one pokrywać zarówno fronty mebli jak i ściany. Dodatkowo wybierajmy jasne kolory takie jak; pastele, biele, delikatne szarości. Również wcześniej wspomniane przeszklone drzwi do wydzielonej garderoba na wymiar pozytywnie wpłyną na odczucie przestrzeni. Bez względu na wielkość garderoby nie zapominajmy o tym, że miejsca do przechowywania ubrań muszą być suche, a w związku z tym dobrze wentylowane.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar to marzenie wielu kobiet. Piękna i przestronna z dużą ilością szuflad, półek i wieszaków. Niestety podczas projektowania garderoby, musimy wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca i potrzeby domowników. Postęp technologiczny, pozwala nam na wykonanie projekt szafy na wymiar, który będzie idealnie zastępował nam garderoba na wymiar.

 

szafa 001


Szafa na wymiar czy garderoba na wymiar


Odpowiednim miejscem na przechowywanie ubrań oraz sprzętu gospodarstwa domowego jest osobne pomieszczenie. Niestety obecnie żyjemy w czasach gdzie większość z nas, posiada niewielkie mieszkania, w których ciężko wyodrębnić dodatkowe pomieszczenie. Natomiast warto rozważyć obecność garderoba na wymiar w sypialni mimo pozornej utraty miejsca. W rzeczywistości wydzielanie, pozwoli nam na oszczędność miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy uda ci się wygospodarować miejsce na garderoba na wymiar warto, abyś zastanowił się nad wykonaniem szafa na wymiar . W praktyce wystarczą trzy metry kwadratowe aby móc wykonać garderoba na wymiar. Zabudowa znajdująca się w niej może tworzyć literę U, zaś w wąskim ale długim pomieszczeniu lepiej sprawdzi się zabudowa w kształcie litery L. Od szafa na wymiar, do ściany powinieneś pozostawić 120 cm wolnej przestrzeni, aby bez przeszkód móc z niej korzystać.


Jeżeli garderoba na wymiar nie wchodzi w grę, zdecyduj się na duża szafa na wymiar. Możesz nią wypełnić wnękę, całą ścianę bądź tylko jej część. Aby nie przytłaczała ona wnętrza, wybierz szklane drzwi lub też fronty w kolorze ścian. Wykładając je lustrzanymi taflami, optycznie powiększysz całe wnętrze. Do osób którym, zależy na wyeksponowanie mebli warto skorzystać z dekoracyjnych drzwi.


Garderoba na wymiar wnętrze


Wnętrze w garderoba na wymiar uzależnione jest od tego, co chcemy w niej przechowywać. Bezpośredni wpływ na to będzie miał rodzaj ubrań oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Dlatego też zastanów się czy, zależy Ci na dużej ilości drążków, szuflad czy też półek. Drążki w garderoba na wymiar, na których masz zamiar zawiesić sukienki i płaszcze powinny zawisnąć na wysokości około 200 cm. Zaś garderoba na wymiar, w której chcesz przechowywać koszule i bluzki to odpowiednio 110 cm. Przestrzeń nad koszulami, warto przeznaczyć na półki. Ponadto, drążki nazywane pantografami, są bardzo wygodne, ponieważ umożliwiają wysuwanie oraz opuszczanie odzieży.


Garderoba na wymiar półki


Klasyczne półki do garderoba na wymiar mają około 60 cm szerokości, jednak bluzki czy też koszulki nie wymagają więcej jak 35 centymetrów. Warto również zwrócić uwagę, na ich głębokość która musi być optymalna do przechowywanych ubrań. Ułożenie odzieży w jednym rzędzie, sprzyja utrzymaniu porządku. Każda garderoba na wymiar, powinna być wyposażona w szuflady na bieliznę i inne dodatki. Ich szerokość nie powinna przekraczać 60 cm, zaś głębokość 20 cm. Pomocne przy utrzymaniu czystości w garderoba na wymiar okazują się organizery.


Garderoba na wymiar w pięknym oświetleniu


Garderoba na wymiar powinna być wyposażona w dodatkowe oświetlenie, które musi docierać do wszystkich półek i zakamarków. Świetnym rozwiązaniem okazuje się oświetlenie punktowe. Duże znaczenie odgrywa rodzaj światła. Ekonomicznym rozwiązaniem są LED-y. Mogą występować w formie zintegrowanych opraw, taśm lub tradycyjnych żarówek czy też halogenów. Oświetlenie LED wykonuje się również w poszczególnych elementach szafa na wymiar takich jak drążki na ubrania oraz szuflady.


Jak widzisz wykonanie garderoba na wymiar jest możliwe na każdej powierzchni. Dzięki niej zaoszczędzisz miejsce oraz utrzymać porządek w swoim mieszkaniu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Nawet najmniejsze „m” to marzenie większości młodych Polaków. Mimo iż, nasz budżet na własne mieszkanie, jest dosyć mocno ograniczony. To jednak musimy w nim zmieścić ,wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty. Czy możliwe jest wykonanie garderoba na wymiar w kawalerce?

garderoba 2


Kawalerka, mimo powszechnej opinii że, jest mała i nieustawna musimy pamiętać, iż wszystko zależy od projektu i ergonomicznego wykorzystania - każdego wolnego centymetra. Dlatego też, właściciele kawalerek powinni zdecydować się na personalizowane rozwiązania jakimi są, meble na wymiar, a w szczególności garderoba na wymiar. Odzież i ubrania gromadzone latami mimo wielkich starań, mogą nie zmieści się w naszej kawalerce. Indywidualne podejście projektantów tworzących garderoba na wymiar oraz ich wielkie doświadczenie sprawiają że, nie będziesz musiał wyzbywać się większości rzeczy. Garderoby na wymiar, przede wszystkim muszą być funkcjonalne. Dlatego też, na spotkaniu z projektantem powinieneś wiedzieć; jak dużo rzeczy masz zamiar przechowywać? oraz jakiego one są rodzaju? Jeżeli częściej chodzisz elegancko ubrany, to twoja garderoba na wymiar powinna zawierać dużo drążków; o zróżnicowanej wysokości. Starannie wyprasowana odzież musi swobodnie zwisać na wieszaku, aby nasza praca nie poszła na marne. Oczywiście duże znaczenie ma fakt: Czy nosisz koszulę i spodnie, czy też sukienki? A może wolisz zamiast kurtki płaszcz? Na pozór, nieistotne rzeczy podczas tworzenia garderoba na wymiar mają ogromne znaczenie.


Garderoba na wymiar, prócz odzieży powinna znaleźć miejsce na nasze obuwie. Dla nikogo nie będzie zagadką, iż obuwie powinno być przechowywane w odrębnej części szafy, aby świeżo wyprana i wyprasowana odzież nie przechodziła zapachami. Ze względu na niewielką powierzchnię w garderoba na wymiar, z pewnością będziesz chciał przechować sprzęty AGD. Zastanów się, czy posiadasz tyle miejsca, aby twoja garderoba na wymiar to było: centralne miejsce pracy gospodarczej połączonej z showroomem. Innowacyjne rozwiązania w najwyższej jakości okuciach pozwalają na ukrycie, w garderoba na wymiar wysuwanej deski do prasowania oraz odkurzacza .
Kawalerka nie musi kojarzyć się z brakiem miejsca i praktyczności. Wszystko zależy od ciebie dlatego też, zaufaj specjalistom i pozwól sobie na odrobinę luksusu w postaci garderoba na wymiar, która każdego dnia będzie upewniać cię w fakcie że, to było najlepsze dla ciebie rozwiązanie.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wnętrze w stylu glamour to zupełne przeciwieństwo minimalizmu, triumfującego szczyty popularności. Jednak to właśnie on jest obiektem marzeń większości kobiet. Glamour narodził się już na początku dwudziestego wieku. Początkowo uznawany za tandetny i kiczowaty, teraz symbolizuje ekskluzywność i piękno. Po latach dominacji prostoty, przepych, bogactwo wzorów i kolorów wracają do łask. Taki styl, choć można zastosować go w każdym pomieszczeniu, szczególnie dobrze sprawdza się w sypialni, bo jest elegancki i ciepły.

kuchnia 006


Czy jest glamour – cechy charakterystyczne stylu?


Do głównych cech charakterystycznych stylu glamour zaliczamy wykorzystanie kolorów ziemi. Ciepły brąz, czerń, fiolet, róż oraz złoto idealnie wpisują się w klimaty glamour. Pomieszczenie w tym stylu musi być przepełnione ekstrawagandzkimi dodatkami i wrobić wrażenie przysłowiowego wow. Meble, zatem będą w stylu Ludwika XVI, okna i lustra zachwycają wielkością zaś kandelabry, ozdabiają nie tylko stoły, ale i komody. Idealnym uzupełnieniem takich mebli jest plusz oraz skóra.


W pięknych oknach znajdą się opadające na ziemię, ciężkie zasłony bądź fantazyjnie upięte rolety. Ściany we wcześniej wspomnianych kolorach mogą zostać urozmaicone graficznymi tapetami czy też kwiatowymi wzorami. Jednak ten element powinien stanowić jedynie dekorację, a nie znaleźć się na każdej ze ścian, bo optycznie za bardzo przytłoczy wnętrze.


Sypialnia w stylu glamour


Sypialnia w stylu glamour to przede wszystkim wyjątkowe i niepowtarzalne meble. A jeżeli sypialnia to koniecznie łóżko. W sypialni glamour zwykłe łóżko zmienia się w prawdziwe królewskie łoże. Nie tylko w wielkość, ale i zdobności łóżka jest sztuką. Duży jest także zagłówek łóżka, który niekoniecznie musi być częścią jego ramy. Bardzo modne są, bowiem teraz welurowe, pikowane zagłówki, które mocuje się do ściany i dopiero do niego dosuwa się ramę z materacem. Na łóżku nie może zabraknąć także ciężkiej kapy, którą przykryjemy kołdrę, i dużej ilości dekoracyjnych poduszek w tym samym kolorze.


Styl glamour to zabawa pięknem i designem. Postaw na wyjątkowe meble i dodatki. Ważne, aby były one niepowtarzalne i zgodne z Twoimi preferencjami, ponieważ cechy stylu to jedno, zaś nasze oczekiwania to drugie.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Często zapominamy o szczegółach, które tworzą całokształt kuchni. Między innym są to gniazda sieciowe. Umieszczone na ścianie pomiędzy szafkami kuchennymi są praktyczne i mamy do nich łatwy dostęp, ale co jeśli planujemy na ścianie lacobel czy grafikę na szkle w kuchnia na wymiar? Wtedy mogłyby zepsuć zamierzony efekt.

blat 001

 


Producenci i na to znaleźli sposób.

Ciekawym rozwiązaniem w kuchnia na wymiar są gniazdka wpuszczane w blat kuchenny. Konstrukcja składa się ze stabilnego gniazda oraz wysuwanej lub otwieranej listwy z 3 gniazdami sieciowymi o mocy 230V w praktycznej obudowie chowanej w blacie.


Oprócz zastosowania w blatach kuchennych czy w kuchnia na wymiar może znaleźć również zastosowanie w miejscach, gdzie ważny jest szybki i wygodny dostęp do gniazd sieciowych, np. biurko, komoda w salonie przy której ładujemy laptopa i telefon. Dzięki takiemu zastosowaniu unikniemy nadmiaru kabli z powodu niewystarczającej ilości gniazd. Może być stosowany w blatach od grubości 25 mm (standardowy blat w kuchnia na wymiar ma grubość 30mm).


W zależności od wybranego rodzaju gniazda można wysuwać zarówno w poziomie jak i z góry czy z dołu. Gdy gniazdo w kuchnia na wymiar jest nieużywane można wpuścić je w blat i uzyskać gładką powierzchnię roboczą. Pokrywa górna takiej listwy dostępna jest w kolorach: czarnym i szaro-grafitowym (okrągłe); białym, czarnym i aluminium (prostokątne).


Gniazdo okrągłe w kuchnia na wymiar potrzebuje miejsca w szafce, aby móc się ”schować”, dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie w rogu szafki narożnej. Zazwyczaj pozostaje tam niewykorzystana przestrzeń. Wymiary: długość całkowita 280 mm, średnica ok 102 mm.


Gniazdo prostokątne w kuchnia na wymiar wymaga mniej miejsca w szafce niż okrągłe. Konstrukcja obejmuje stabilne, nieruchome gniazdo montowane w meblu oraz otwieraną część ruchomą po kliknięciu w przycisk. Wymiary: długość 265 mm, szerokość 130 mm, wysokość całkowita 68 mm.


Gniazdo w blacie w kuchnia na wymiar to świetne rozwiązanie zarówno do blatu kuchennego, ale również na wyspę kuchenną, do salonu i biura. Warto o tym pomyśleć już na etapie remontu czy budowy kuchnia na wymiar, aby doprowadzić elektrykę w odpowiednie miejsce.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kuchnia na wymiar często kształtuje się w naszych głowach przez lata. Doświadczenie kulinarne i rodzinne pokazuje nam najlepsze pod kątem praktycznym rozwiązania. Dodatkowo kuchnia na wymiar to również szerokie doradztwo profesjonalistów.

kuchnie 1

Podpowiadamy, jak dobrze wybrać szafki do kuchnia na wymiar? Jaki jest koszt? I na co zwracać uwagę. Łatwo można dostosować kuchnia na wymiar do stylu życia i wybrać meble funkcjonalne zgodne z naszymi gustami. W wyborach nie ogranicza nas właściwie nic, poza kosztami.


Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest gotowy zestaw mebli do kuchni, w skład którego wchodzą szafka pod zlewozmywak, szafki do kuchni stojące przeznaczone do przykrycia blatem roboczym oraz kilka szafek wiszących. Dolne szafki do kuchni łączy się blatem – jest on w zestawie albo można go dokupić samemu. Zgodnie ze współczesną tendencją szafki kuchenne mogą tworzyć długie ciągi, w których jednakowe fronty kryją różne funkcje, albo przeciwnie – przerywane są otwartymi półkami lub przeszklonymi witrynami. Niestety oferowane gotowe zestawy cechują się niską jakością użytych materiałów i zwykle nie „wytrzymują” one dłużej niż 3 lata. Dodatkowo wiele niedociągnięć związanych z chociażby kształtem ścian, odbiera estetykę nawet najmodniejszemu gotowemu zestawowi. Kuchnia na wymiar to idealne dopasowanie, dzięki czemu zyskujemy atrakcyjny wizualnie zestaw, ale również łatwość w utrzymaniu czystości.


Meble do kuchni


Nowoczesnym i modnym rozwiązaniem w kuchnia na wymiar są bezuchwytowe szafki kuchenne. Otwiera się je dzięki odpowiednio wyfrezowanej krawędzi lub „na klik-klak” – szafka samoczynnie otwiera się po naciśnięciu w odpowiednim miejscu. Fronty takie w kuchnia na wymiar tworzą gładkie powierzchnie na tle ścian, stając się barwnymi plamami lub tworząc czyste proste linie. Doskonale harmonizują z metalem, kamieniem czy szkłem. System ten nie należy do najtańszych. Jednak w to rozwiązanie warto zainwestować nie tylko ze względów estetycznych, ale też gdy mamy małe dzieci – przy takim systemie otwierania na pewno nie nabiją sobie guza o wystające uchwyty. Modne w kuchnia na wymiar są również drzwiczki przesuwne, które podobnie jak żaluzjowe, nie zabierają miejsca przed szafką. Fronty są wówczas osadzone na prowadnicach. Kupując szafki z takimi drzwiczkami, dobrze jest zwrócić uwagę na jakość i gwarancję systemów przesuwnych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dlaczego lustro na wymiar i nie tylko odbija obraz? To jedno z pytań na które wiele z nas chciałby poznać odpowiedź ale wstydzi się je zadać. Mimo iż odpowiedź nie jest taka oczywista. Światło padające na dowolną powierzchnię posiada trzy drogi końcowe. Pierwsza z nich to rozwiązanie kiedy zostaje pochłonięta i tak dzieje się ze powierzchniami matowymi w kolorze czarnym. Dodatkowo może zostać rozproszone lub odbite.

inne 2


Lustro na wymiar ciekawostki


Aby lustro na wymiar powstało musimy stworzyć idealnie gładką powierzchnię której nierówności będą mniejsze niż długość fal padającego światła. Często również zastanawiamy się czy kolor ma znaczenie. Otóż kolory mają tylko te powierzchnie które pochłaniają część promieni świetlnych a resztę odbijają. Analogicznie lustro na wymiar odbija wszystkie promienie świetlne a więc lustro na wymiar będzie miało taki kolor jakim je oświetlimy.


Najczęściej stosowane grubości


Do najczęściej stosowanych grubości w lustro na wymiar należy zaliczyć grubość 4 mm. Ponadto do wyboru mamy grubość 3 mm które stosowane są zwykle w meblarstwie i szafach przesuwnych. Stosowanie lustro na wymiar o mniejszej grubości jest uzasadnione tym iż łatwiej wchodzi ono w profile meblowe zasięgu waga mniej obciąża skrzydła i systemy jezdne. Dodatkowo do wyboru mamy jeszcze grubość 5 mm i 6 mm. To rozwiązanie przeznaczone jest do stosowania w miejscach gdzie lustro na wymiar mogłoby być narażone na większe obciążenia oraz ryzyko uszkodzeń będą to na przykład miejsca publiczne.


Lustro na wymiar jakość


Lustro na wymiar jak każdy inny przedmiot w naszym domu musi spełniać wymagania jakościowe. W jego przypadku Głównie chodzi tu o odporność na wilgoć. Lustra przeznaczone do masowej sprzedaży pochodzące z chińskiej produkcji mimo iż są tanie to nie nadają się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności ponieważ po krótkim czasie użytkowania zaczynają pojawiać się zaczernienia oraz plamy. Niskiej jakości powłoka zabezpieczająca srebrny podlew lustra w reakcji z wilgocią zaczyna się utleniać. Dlatego też Jeżeli zależy ci na ozdobnym lustrze które będzie ci służyło przez wiele lat skorzystaj z usługi lustro na wymiar.


Lustro na wymiar do zadań specjalnych


Choć wcześniej wspomnieliśmy iż lustra posiada kolor według odbitego światła to do jego produkcji możemy użyć szkła barwionego w masie a więc w pewnym stopniu zmanipulować jego odbiciem. Popularne choć rzadko stosowane jest również lustro weneckie. Weneckie lustro na wymiar zostanie pokryte specjalną powłoką odbijające światło tylko z jednej strony. Dając nam możliwość przy odpowiednim kontraście oświetlenia uzyskać efekt widoczności tylko z jednej strony podczas gdy w odwrotnej nie widać nic.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Bardzo intensywne użytkowanie, rozlana woda i częste mycie. Kuchnia na wymiar to ekstremalne pole doświadczalne dla podłóg. Podłoga drewniana czy popularne panele położone w kuchnia na wymiar szybko stracą swój pierwotny wygląd, a już po paru miesiącach użytkowania mogą wymagać wymiany - wszystko zależy od jakości materiałów i oczywiście późniejszej pielęgnacji. Czy zatem płytki ceramiczne to jedyne rozwiązanie? Co może być alternatywą?

kuchnia 003


Kuchnia na wymiar otwarta na salon


Otwarta kuchnia na wymiar jest ostatnio najpopularniejszym trendem w aranżacjach wnętrz. Przestronne połączenie salonu z kuchnia na wymiar nie tylko optycznie powiększy nasz salon, ale przede wszystkim dodatkowo go doświetli. Wydzielone strefy gotowania, przechowywania i zmywania zachowają użytkową funkcję kuchni, a odpowiedni dobór rozwiązań uczyni z aneksu reprezentacyjną część salonu.


Kuchnia na wymiar już dawno przestała być po prostu roboczą przestrzenią. Dziś jest traktowana na równi z pokojem dziennym, tworząc wspólną otwartą przestrzeń dzienną. Połączenie kuchnia na wymiar z pokojem wymusiło zmianę w podejściu producentów mebli czy sprzętów AGD. Pojawiły się bardziej wydajne wyciągi, a wyciszenie lodówek czy zmywarek zaczęło być równie ważne, jak ich klasy energetyczne. Nie mniejszą wagę, producenci przykładają do designu. Dziś nie jest niczym niezwykłym, że producent sprzętu AGD otrzymuje najwyższe nagrody za design swoich produktów, co do tej pory zarezerwowane dla bardziej związanych z tą sferą branż.


Kuchnia na wymiar z salonem – jaka podłoga?


Postawiło to również wyzwania przed producentami podłóg. Częste mycie, tłuszcz oraz narażenie na bezpośredni kontakt z wodą sprawiają, że podłoga musi być wodoodporna. Intensywne użytkowanie wymaga ekstremalnej trwałości podłogi. Z drugiej strony połączenie kuchnia na wymiar z pokojem dziennym powoduje, że zwracamy szczególną uwagę na wygląd i właściwości użytkowe tej podłogi chcemy, aby stanowiła spójną całość.


Panele winylowe – wodoodporność


Do kuchnia na wymiar możemy wybrać płytki, które świetnie sprawdzają się pod kątem praktycznym, ale są zimne w dotyku. Mało kto decyduje się na takie rozwiązanie również w pokoju dziennym. Idąc za modnym i wciąż aktualnym stylem skandynawskim chcielibyśmy, aby w całym domu na podłodze znalazło się ciepłe i przyjazne drewno – miła w dotyku i naturalna podłoga. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdzi się w kuchnia na wymiar. Podobnie bardzo popularne panele podłogowe, które stosujemy w pokojach dziennych, zupełnie nie radzą sobie z wyzwaniami kuchnia na wymiar czy przedpokoju.


Obecnie najczęstszym rozwiązaniem jest montaż płytek tylko w obrębie kuchnia na wymiar i odcięcie się od pokoju profilem podłogowym. Rozwiązanie to jest praktyczne, jednak kompromisowe pod względem wyglądu – chcielibyśmy bowiem, aby przestrzeń pokoju i kuchnia na wymiar stanowiła jedną, spójną całość.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Otwarta kuchnia na wymiar coraz częściej króluje w naszych domach. Jedni decydują się na nią z powodu niewielkich mieszkań. Inni zaś lubią przyjmować gości oraz organizować rodzinne spotkania w przytulnej kuchnia na wymiar. Brak ściany działowej sprawia, iż całe pomieszczenie wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Ponadto, stają się one bardziej przestronne i bardziej rozświetlone. Za otwarta kuchnia na wymiar, przemawia również większa potrzeba integracji. Każdego dnia gotując, bądź przygotowując posiłki dla najbliższych możesz z nimi rozmawiać, mimo iż będą Oni w salonie. Jakie są minusy? Wadą jest z pewnością odmienna funkcja pomieszczeń. Pokój dzienny jest miejscem odpoczynku i przyjmowania gości, zaś kuchnia na wymiar przede wszystkim służy pracy.

kuchnia 001


Projekt kuchni na wymiar ścianki murki przejścia


Wejście do kuchnia na wymiar przez pokój to jedno z najstarszych rozwiązań w naszych domach. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych pozostawiamy pusty otwór. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających niewielkie mieszkanie, ponieważ spędzając czas w salonie mamy wgląd na to, co dzieje się w kuchnia na wymiar. Kolejnym, równie popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie pionowych ścian. Tego typu ścianki lub murki do wysokości blat drewniany otwierają nam przestrzeń tworząc jego optyczne powiększenie. Oczywiście wysokość murków w kuchnia na wymiar jest dowolna, lecz pod kątem praktycznym powinny one przykrywać szafki i blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar wady i zalety


Główną zaletą otwartej kuchnia na wymiar jest bezdrzwiowe połączenie obu pomieszczeń. Daje nam ono nieograniczony kontakt wzrokowy z osobami będącymi w obu pomieszczeniach. Ponadto, zyskujemy dodatkowe miejsce na sprzęty kuchenne w kuchnia na wymiar. Dlatego też, wydawanie posiłków jest znacznie prostsze. Do głównych wad tego typu rozwiązania z pewnością musimy zaliczyć przechodzenie przez pokój dzienny. Problem powstaje w sytuacji, gdy masz gości i spędzasz z nimi czas w salonie, a dziecko chce zrobić sobie kolację i robi to na widoku twoich znajomych. Dodatkowo podczas gotowania wszystkie zapachy roznoszą się nie tylko po kuchni, ale również salonie. Jest to również nie lada wyzwanie architektoniczne, ponieważ wymaga ono zgrania stylistycznego obu pomieszczeń.


Drzwi przesuwne w projekt kuchni na wymiar


Zastosowanie drzwi przesuwnych kuchnia na wymiar umożliwia posiadanie kuchni równocześnie zamkniętej i otwartej. Drzwi przesuwne można jednak zastosować tylko wtedy, gdy jest miejsce na odsunięcie skrzydła. Jeśli go nie ma, można się posłużyć innymi mniej stałymi formami. Na przykład zasłoną okienną, roletą lub żaluzją zamocowaną pod sufitem. Tego typu wydzielenie kuchnia na wymiar wymaga dużych przygotowań. Natomiast może się okazać bardzo oryginalnym elementem dekoracyjnym. Do najważniejszych zalet, musimy zaliczyć niewidoczne i nieprzeszkadzające w komunikacji drzwi, w przeciwieństwie do drzwi skrzydłowych. Ponadto zamknięte drzwi zasłaniają kuchnia na wymiar, dzięki czemu niwelujemy wszystkie wady otwartej kuchnia na wymiar. Zaś do wad zaliczamy fakt, iż w porównaniu ze ścianą i drzwiami skrzydłowymi tylko częściowo izolują one od zapachów i hałasu. Ponadto połączenie kuchni i pokoju drzwiami przesuwnymi lub ściankami wymaga zrobienia ściany z kieszenią, w którą będzie wsuwało się skrzydło drzwi albo miejsca na ich odsunięcie.


Stół granicą w otwarta kuchnia na wymiar


Tego typu rozwiązanie będzie idealnym pomysłem dla zwolenników otwartej kuchni z naturalnym przejściem do salonu. Nie musi być to duży stół może być niewielki. Fragment blat drewniany umieszczony na wysokości stołu, da nam dodatkowe miejsce gdzie można zjeść posiłek. Niestety tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się w małych mieszkaniach. Ponadto nie zasłania ono w pełni blat drewniany w kuchnia na wymiar .


Kuchnia na wymiar wydzielona za pomocą barku


Wizualnie stanowi częściowe wydzielenie kuchni, co oznacza, że jest ona tylko częściowo otwarta. Barek może zastąpić; stół, ale też blat drewniany do pracy i bufet do podawania posiłków. Klasyczny barek, przy którym siedzi się na wysokich stołkach został zapożyczony z klasycznego baru. Co oznacza, że można przy nim jeść pić i połączyć go z blatem roboczym w kuchnia na wymiar. Wydzielanie kuchnia na wymiar za pomocą barku, pozwala na całkowite zasłonięcie bałaganu na blat drewniany przed wzrokiem gości. Niestety tego typu rozwiązanie nie będzie korzystne dla osób starszych, niepełnosprawnych czy też dzieci.


Wydzielenie kuchnia na wymiar za pomocą szafki lub wyspy kuchennej


Coraz częściej spotykanym wydzielaniem jest zastosowanie kuchnia na wymiar z wyspą. Może ona przybierać formę przedłużonego ciągu szafek z drewniany blat kuchenny lub wolnostojącej wyspy. Właśnie tego typu rozwiązanie jest najczęściej spotykanym pomysłem i sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Aby urządzić wnętrze z wyspą na granicy pokoju i kuchni, najlepiej wybrać projekt kuchni na wymiar z otwartą przestrzenią dzienną. Często blat drewniany dodatkowo przesłania się wyższym od niego murkiem lub płytą meblową. Warto również skorzystać z możliwości wykonania mobilnej przesłony w kuchnia na wymiar. Mogą to być na przykład szafki kuchenne na kółkach bądź wyjeżdżające spod blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji domowników oraz jest świetnym rozwiązanie architektoniczne. Jak każda posiada zarówno wady i zalety, dlatego też dokładnie zastanów się, jaka kuchnia na wymiar będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wszelakie inwestycje często traktujemy jak zło konieczne – szczególnie wiążące się z nieco większymi sumami pieniędzy. Nie należy się temu dziwić, bo jak mówi stare powiedzenie: „pieniądze nie rosną na drzewach”. Dlatego też wiele osób bardzo ostrożnie podchodzi do kosztownych przedsięwzięć i uważnie analizując czy będą one opłacalne. Czy warto zainwestować w kuchnia na wymiar? Czy jest to jedynie snobistyczna fanaberia, czy też naprawdę korzystna inwestycja?

kuchnia 007

 


Kuchnia na wymiar – pełne wykorzystanie przestrzeni


Każdy kto miał okazję kompletować kiedyś wyposażenie kuchni z gotowych elementów, wie dobrze jak trudne jest znalezienie takich mebli, które pozwolą w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Zwykle kończy się to na „sztukowaniu” zabudowy przypadkowymi szafkami, które mają odpowiedni wymiar, ale niekoniecznie pasują do całości. Kuchnia na wymiar ma tą zaletę, że zostaje dopasowana idealnie do kształtu i wymiarów pomieszczenia, dzięki czemu każdy centymetr przestrzeni zostanie wykorzystany.

Przekłada się to nie tylko na funkcjonalność, ale także na estetykę kuchnia na wymiar – doskonale wpasowane meble nie wymagają wymyślania sposobów na zasłanianie rur czy niewypełnionych przez zabudowę szczelin. To sprawia też, że meble na wymiar oszczędzają czas – po montażu nie trzeba już nic robić, aby sprawić, że kuchnia na wymiar będzie piękna i praktyczna.


Projekt kuchni na wymiar


Kuchnia na wymiar projektowana jest nie tylko w odniesieniu do gabarytów i kształtów mebli. Zaletą takiej inwestycji jest możliwość praktycznie nieograniczonego modyfikowania wyposażenia w zgodzie ze swoimi potrzebami. Gotowe zestawy zmuszają użytkownika niejako, aby dostosował się on do zamysłu projektanta – zamówiona kuchnia na wymiar może być zbudowana specjalnie dla niego i spełniać wszystkie jego potrzeby.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie określić rozmieszczenie poszczególnych półek i blatów, dopasować ich wysokość czy wprowadzić element, którego zwykle w kuchni nie ma – miejsca na sprzęt RTV czy specjalnego miejsca na ogród ziołowy. Zaletą inwestycji w kuchnia na wymiar jest zatem swoboda i możliwość dopasowania pomieszczenia do konkretnych – nierzadko specyficznych – potrzeb użytkowników. Gotowe zestawy tego nie zapewniają i tym samym ograniczają poważnie posiadacza.


Wymarzona kuchnia na wymiar


Pozostaje jeszcze kwestia estetyki, która jest równie ważna co funkcjonalność. I tu znowu warto wspomnieć o ograniczeniach – poszukując gotowych zabudów, każdy zmuszony jest wybrać takie meble, jakie aktualne oferują salony. Oczywiście, że proponowane elementy mogą być piękne, ale w czasach, gdy indywidualność i kreatywność są w cenie, stawianie na seryjne zestawy przestaje być satysfakcjonujące dla coraz szerszego grona odbiorców. Projektowanie kuchnia na wymiar rozwiązuje ten problem – można zamówić zabudowę dokładnie taką, jaka się nam marzy. Docenią to szczególnie posiadacze stylowych mieszkań rustykalnych czy awangardowych, które mają wyjątkowy klimat i cechują się unikalnym charakterem. Inwestycja w projektowaną na zamówienie kuchnia na wymiar pozwoli wybrać materiały, kolory, wykończenia i wszelkie inne elementy – bez żmudnych poszukiwań idealnych mebli i niejednokrotnie trudnych kompromisów.


Czy warto? Na to pytanie odpowiedzieć musi sobie każdy samodzielnie. Praktyka pokazuje jednak, że pięknie i funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia na wymiar to wyjątkowo dobra inwestycja – głównie w wygodę, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie na co dzień. A to już rzeczy bezcenne.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kuchnia na wymiar stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne, dlatego też jest tak dobrym rozwiązaniem zarówno dla dużych jak i niewielkich pomieszczeń. Dzięki niej możesz również dopasować idealny styl dla siebie i najbliższych. Podczas tworzenia kuchnia na wymiar, należy pamiętać, iż jednym z najważniejszych elementów są fronty, nie tylko ich design, ale przede wszystkim trwałość i grubość.

 

kuchnie 4


Kuchnia na wymiar z drewnianymi frontami


Kuchnia na wymiar zwykle wykonywana jest w płyt różnej grubości. Oczywiście, właśnie ta cecha będzie stanowiła o jej trwałości. Dodatkowo fronty w kuchnia na wymiar, mogą zostać wykonane z drewna. Do tego celu najczęściej wykorzystujemy brzozę, dąb, świerk, sosnę, olchę, buk i jawor, ponieważ wykazują najlepsza odporność na warunki panujące w naszych domach. Wybór gatunku drewna, będzie decydował o jej finalnym kolorze oraz trwałości.


Największą trwałość wykazują fronty wykonane z drzew liściastych, a więc to właśnie ich blaskiem w kuchnia na wymiar będziemy cieszyć się najdłużej. Drewno, musi zostać zabezpieczone i zaimpregnowane, specjalnym woskiem lub lakierem transparentnym, o czym pisaliśmy w odrębnym artykule. Drewniane fronty to również uniwersalność pod względem doboru sprzętu kuchennego i dodatków.


Drewniane fronty w kuchnia na wymiar to także duża plastyczność. To ogromna zaleta wykorzystywana głównie podczas frezowania i wyginania.


Kuchnia na wymiar z płyty


Na wstępie wspominaliśmy, również o kuchnia na wymiar z płyty MDF. Materiał ten powstaje w wyniku sprasowania mieszanki drewna i związków organicznych. Do jej głównych zalet zaliczamy szeroki wybór barw i deseni. Fronty pokryte folią PVC będą wykazywały mniejszą odporność na wysokie temperatury. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na trwałości wybierz fronty meblowe lakierowane, które cechuje większa odporność na temperaturę i wilgoć. Ponadto, fronty pokryte lakierem zapewnią jednolitą powierzchnię w kuchnia na wymiar.


Kuchnia na wymiar z płyty pokrytej fornirem


Alternatywą dla drewnianych frontów okazuje się kuchnia na wymiar wykonana z płyty pokrytej fornirem. Fornir to nic innego jak warstwa naturalnego drewna, która wyróżnia się trwałością, estetyką i funkcjonalnością. Odznaczają się również wyjątkową elegancją i urokiem. Ich wykończenie może być utrzymane w macie lub połysku. Dodatkowo ich struktura jest powtarzalna, co uchroni nas przed naturalnymi „wadami” drewna.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kuchnia na wymiar to niewyczerpane źródło technologicznych nowinek i inspiracji. Dziś skupimy się na szafkach kuchennych, konkretniej górnych w zakresie wizualnym. Choć przyjęło się, iż górne szafki w kuchnia na wymiar są w pionie, to nie zawsze musi tak być :-)  … dziś omówimy dla Was możliwe rozwiązania w górne szafki w kuchnia na wymiar.

kuchnia 007

 


Pionowe czy poziome szafki w kuchnia na wymiar?


Rozliczne szafki wiszące w kuchnia na wymiar mają różne proporcje i różnorako wypełniają, i dzielą przestrzeń. Zastanów się, jaka kuchnia na wymiar Ci się marzy. Klasyczna? A może jesteś fanem nowoczesnych meble na wymiar? W jakim stylu jest urządzone Twoje mieszkanie?


Wysokie i wąskie szafki z przeszkleniami w kuchnia na wymiar idealnie prezentują się w klasycznych kuchniach. Tak jak pionowe pasy, wąskie i wysokie szafki wyciągną wnętrze w górę. Przeszklenia wyglądają dużo lżej, więc warto je stosować w niewielkich pomieszczeniach. Niestety musisz się liczyć z tym, że cała zawartość szafek będzie widoczna. Jeśli lubisz proste rozwiązania w kuchnia na wymiar, pomyśl o gładkich frontach bez zbędnych ozdobników. Jest to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Żeby nie było zbyt minimalistycznie, można wybrać fronty z drewna. Zaletą kuchnia na wymiar z drewna jest przede wszystkim ich naturalny, ciepły wygląd. We wnętrzu od razu robi się przytulnie. Jeśli nie lubisz szafek kuchennych wypełniających przestrzeń aż do sufitu, rozważ poziome fronty kuchenne. Świetnie prezentują się w nowoczesnej kuchnia na wymiar.


Możemy oczywiście wykorzystać różne szerokości i wysokości szafek tworząc wyjątkową kompozycję w kuchnia na wymiar. Właściciele salonów z aneksem kuchennym, jeśli jest taka możliwość, powinni rozważyć zastąpienie szafek zwykłymi półkami. Proste półki mają mniej kuchenny charakter i wizualnie nie zabierają tyle przestrzeni, co zwykłe szafki. Pozwalają również znacznie obniżyć koszt remontu. Niestety trzeba regularnie dbać o porządek na nich.


A może kuchnia na wymiar bez szafek?


Nie wątpliwie znajdą się również osoby, którym do przechowywania wystarczą tylko dolne szafki. Wtedy w otwartych pomieszczeniach kuchnia będzie się mniej rzucać w oczy, a ściany bez górnych szafek dadzą pole do artystycznego popisu, ponieważ wolna przestrzeń wręcz prosi się o ozdobienie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

INFORMACJE O PLIKACH COOKIES

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Pliki tego rodzaju zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu lub podmioty z nim współpracujące.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  a. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  b. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  c. w celu zapamiętania składu koszyka użytkownika w sklepie internetowym,
  d. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne" (session cookies) oraz „stałe" (persistent cookies). Cookies „sesyjne" są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe" pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów, a także operatorów płatności.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

ZARZĄDZANIE PLIKAMI COOKIES

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  a. Internet Explorer
  b. Chrome
  c. Safari
  d. Firefox
  e. Opera
  f. Android
  g. Safari (iOS)
  h. Windows Phone
  i. Blackberry