Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Garderoba na wymiar zwykle kojarzy nam się z dużym i przestronnym wnętrzem, lecz niestety nie każdy z nam może pozwolić sobie na taki luksus. W takiej sytuacji musimy znaleźć kompromis. Co zrobić, gdy nie mamy miejsca na garderoba na wymiar? Odpowiedź jest prosta – zagospodaruj przedpokój. Mimo iż jest to zwykle niewielkie pomieszczenia to urządzenie go w funkcjonalny i elegancki sposób, pomoże nam w codziennym segregowaniu najpotrzebniejszych rzecz.

szafa 007


Garderoba na wymiar w przedpokoju


Garderoba na wymiar powinna pojawić się w każdym domu. Ten element wystroju pozwala nam na oszczędność miejsca i znacznie większe pole do popisu w przyszłej aranżacji. Obecnie architektura wnętrz zmierza do minimalizmu, choć podlega stały przemianom od pewnego czasu mniej mebli znaczy lepiej. Lecz jedno pozostaje bez zmian, nie zależnie od trendów gdzieś musimy pomieścić wszystkie nasze rzeczy.


Garderoba na wymiar


Garderoba na wymiar świetnie uzupełni przedpokój stając się funkcjonalną i praktyczną ozdobą. Wykonanie meble na wymiar powoduje, że możemy stworzyć ją w nawet najmniejszym wnętrzu. Dzięki bogatej kolorystyce frontów, mimo iż zajmie ona miejsce może spowodować optyczne powiększenia wnętrza. O zabawie kolorami pisaliśmy już w wcześniejszych artykułach.


Garderoba na wymiar musi idealnie komponować się z cały mieszkaniem – jest to szczególnie ważne w kawalerkach, które często mają połączony przedpokój z salonem i aneksem kuchennym. Wewnątrz garderoba na wymiar warto umieścić pantografy, które pozwolą nam na zagospodarowanie przestrzeni w nawet najwyższych partiach szafy. Pantograf umożliwia opuszczenie wieszaków na niższy poziom. Kosze i szuflady w garderoba na wymiar pozwolą nam na uporządkowanie bielizny oraz lekkiej odzieży. Półki to uniwersalny i niezastąpiony element wyposażenia w każdej garderoba na wymiar.


Garderoba na wymiar w niewielkiej przestrzeni


Garderoba na wymiar w mały pomieszczeniu musi być dokładnie i skrupulatnie zmierzona, w tym celu nasza firma odwiedzi Cię i wyręczy w tej czynności. Dodatkowo doradzimy Wam, w którym miejscu najlepiej ją wykonać, aby nie przeszkadzała w codziennych czynnościach. Powinniśmy także przemyśleć jej funkcję, ponieważ szafa na okrycia wierzchnie musi zostać inaczej zaprojektowana, niż mieszcząca dodatkowo buty czy sprzęty domowe. Będzie się różniła także konstrukcją oraz sposobem otwierania. Dodatkowo warto zastanowić się nad drzwiami przesuwnymi, które nie będą wymagały dodatkowego miejsca podczas otwierania garderoba na wymiar.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Garderoba na wymiar z każdym dniem zyskuje na popularności. Cenimy sobie nowoczesność i minimalizm, decydując się na jedno miejsce, które pomieści dosłownie wszystko. Garderoba na wymiar to wielość zalet, lecz musza zostać spełnione konkretne warunki, aby była ona funkcjonalna i praktyczna. Odpowiednie rozmiary, kształt oraz rozkład wnętrza to cechy bezpośrednio wpływające na nasze zadowolenie. Garderoba na wymiar w bloku może spełniać identyczna role jak duża typu walk-in. Dziś podpowiadamy jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń i optycznie ja powiększyć.

garderoba 2

 


Garderoba na wymiar


Garderoba na wymiar wykonywana jest na podstawie projektu ten zaś wymaga zebrania szczegółowego i precyzyjnego zebrania wymiarów. Pomieszczenie bądź wnęka, którą planujemy przeznaczyć pod garderobę powinna mieć minimum 140 cm głębokości. Wymiar garderoby uzależniony jest od głębokości potrzebnej do powieszenia ubrań (60 cm) i szerokości przejścia (min. 80 cm). O szczegółowych odległościach w garderoba na wymiar pisaliśmy w poprzednim artykule. Dla przypomnienia głębokość nie powinna być mniejsza jak 55 cm, aby odzież mogła swobodnie wisieć na wieszaku.


Garderoba na wymiar może zostać wydzielona w sypialni za pomocą półprzejrzystego szkła, które zapewni dostęp światła i podkreśli nowoczesność wnętrza przy jednoczesnym doświetleniu całego pomieszczenia. Jeżeli liczymy się z każdym centymetrem wykorzystajmy drzwi przesuwne lub dwuskrzydłowe, które nie wymagają zostawienia przed szafa dodatkowej przestrzeni do otwarcia jej drzwi. Oświetlenie w garderoba na wymiar powinno skupić się na płaskich kinkietach, plafonach lub halogenach, aby dodatkowe przedmioty nie zajmowały dodatkowego miejsca.


Garderoba na wymiar – optyczne powiększenie


Nawet najmniejsza garderoba na wymiar możemy powiększyć optycznie. Jednym z takich trików jest umieszczenie dużej ilości luster. Mogą one pokrywać zarówno fronty mebli jak i ściany. Dodatkowo wybierajmy jasne kolory takie jak; pastele, biele, delikatne szarości. Również wcześniej wspomniane przeszklone drzwi do wydzielonej garderoba na wymiar pozytywnie wpłyną na odczucie przestrzeni. Bez względu na wielkość garderoby nie zapominajmy o tym, że miejsca do przechowywania ubrań muszą być suche, a w związku z tym dobrze wentylowane.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar to marzenie wielu kobiet. Piękna i przestronna z dużą ilością szuflad, półek i wieszaków. Niestety podczas projektowania garderoby, musimy wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca i potrzeby domowników. Postęp technologiczny, pozwala nam na wykonanie projekt szafy na wymiar, który będzie idealnie zastępował nam garderoba na wymiar.

 

szafa 001


Szafa na wymiar czy garderoba na wymiar


Odpowiednim miejscem na przechowywanie ubrań oraz sprzętu gospodarstwa domowego jest osobne pomieszczenie. Niestety obecnie żyjemy w czasach gdzie większość z nas, posiada niewielkie mieszkania, w których ciężko wyodrębnić dodatkowe pomieszczenie. Natomiast warto rozważyć obecność garderoba na wymiar w sypialni mimo pozornej utraty miejsca. W rzeczywistości wydzielanie, pozwoli nam na oszczędność miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy uda ci się wygospodarować miejsce na garderoba na wymiar warto, abyś zastanowił się nad wykonaniem szafa na wymiar . W praktyce wystarczą trzy metry kwadratowe aby móc wykonać garderoba na wymiar. Zabudowa znajdująca się w niej może tworzyć literę U, zaś w wąskim ale długim pomieszczeniu lepiej sprawdzi się zabudowa w kształcie litery L. Od szafa na wymiar, do ściany powinieneś pozostawić 120 cm wolnej przestrzeni, aby bez przeszkód móc z niej korzystać.


Jeżeli garderoba na wymiar nie wchodzi w grę, zdecyduj się na duża szafa na wymiar. Możesz nią wypełnić wnękę, całą ścianę bądź tylko jej część. Aby nie przytłaczała ona wnętrza, wybierz szklane drzwi lub też fronty w kolorze ścian. Wykładając je lustrzanymi taflami, optycznie powiększysz całe wnętrze. Do osób którym, zależy na wyeksponowanie mebli warto skorzystać z dekoracyjnych drzwi.


Garderoba na wymiar wnętrze


Wnętrze w garderoba na wymiar uzależnione jest od tego, co chcemy w niej przechowywać. Bezpośredni wpływ na to będzie miał rodzaj ubrań oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Dlatego też zastanów się czy, zależy Ci na dużej ilości drążków, szuflad czy też półek. Drążki w garderoba na wymiar, na których masz zamiar zawiesić sukienki i płaszcze powinny zawisnąć na wysokości około 200 cm. Zaś garderoba na wymiar, w której chcesz przechowywać koszule i bluzki to odpowiednio 110 cm. Przestrzeń nad koszulami, warto przeznaczyć na półki. Ponadto, drążki nazywane pantografami, są bardzo wygodne, ponieważ umożliwiają wysuwanie oraz opuszczanie odzieży.


Garderoba na wymiar półki


Klasyczne półki do garderoba na wymiar mają około 60 cm szerokości, jednak bluzki czy też koszulki nie wymagają więcej jak 35 centymetrów. Warto również zwrócić uwagę, na ich głębokość która musi być optymalna do przechowywanych ubrań. Ułożenie odzieży w jednym rzędzie, sprzyja utrzymaniu porządku. Każda garderoba na wymiar, powinna być wyposażona w szuflady na bieliznę i inne dodatki. Ich szerokość nie powinna przekraczać 60 cm, zaś głębokość 20 cm. Pomocne przy utrzymaniu czystości w garderoba na wymiar okazują się organizery.


Garderoba na wymiar w pięknym oświetleniu


Garderoba na wymiar powinna być wyposażona w dodatkowe oświetlenie, które musi docierać do wszystkich półek i zakamarków. Świetnym rozwiązaniem okazuje się oświetlenie punktowe. Duże znaczenie odgrywa rodzaj światła. Ekonomicznym rozwiązaniem są LED-y. Mogą występować w formie zintegrowanych opraw, taśm lub tradycyjnych żarówek czy też halogenów. Oświetlenie LED wykonuje się również w poszczególnych elementach szafa na wymiar takich jak drążki na ubrania oraz szuflady.


Jak widzisz wykonanie garderoba na wymiar jest możliwe na każdej powierzchni. Dzięki niej zaoszczędzisz miejsce oraz utrzymać porządek w swoim mieszkaniu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Otwarta kuchnia na wymiar coraz częściej króluje w naszych domach. Jedni decydują się na nią z powodu niewielkich mieszkań. Inni zaś lubią przyjmować gości oraz organizować rodzinne spotkania w przytulnej kuchnia na wymiar. Brak ściany działowej sprawia, iż całe pomieszczenie wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Ponadto, stają się one bardziej przestronne i bardziej rozświetlone. Za otwarta kuchnia na wymiar, przemawia również większa potrzeba integracji. Każdego dnia gotując, bądź przygotowując posiłki dla najbliższych możesz z nimi rozmawiać, mimo iż będą Oni w salonie. Jakie są minusy? Wadą jest z pewnością odmienna funkcja pomieszczeń. Pokój dzienny jest miejscem odpoczynku i przyjmowania gości, zaś kuchnia na wymiar przede wszystkim służy pracy.

kuchnia 001


Projekt kuchni na wymiar ścianki murki przejścia


Wejście do kuchnia na wymiar przez pokój to jedno z najstarszych rozwiązań w naszych domach. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych pozostawiamy pusty otwór. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających niewielkie mieszkanie, ponieważ spędzając czas w salonie mamy wgląd na to, co dzieje się w kuchnia na wymiar. Kolejnym, równie popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie pionowych ścian. Tego typu ścianki lub murki do wysokości blat drewniany otwierają nam przestrzeń tworząc jego optyczne powiększenie. Oczywiście wysokość murków w kuchnia na wymiar jest dowolna, lecz pod kątem praktycznym powinny one przykrywać szafki i blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar wady i zalety


Główną zaletą otwartej kuchnia na wymiar jest bezdrzwiowe połączenie obu pomieszczeń. Daje nam ono nieograniczony kontakt wzrokowy z osobami będącymi w obu pomieszczeniach. Ponadto, zyskujemy dodatkowe miejsce na sprzęty kuchenne w kuchnia na wymiar. Dlatego też, wydawanie posiłków jest znacznie prostsze. Do głównych wad tego typu rozwiązania z pewnością musimy zaliczyć przechodzenie przez pokój dzienny. Problem powstaje w sytuacji, gdy masz gości i spędzasz z nimi czas w salonie, a dziecko chce zrobić sobie kolację i robi to na widoku twoich znajomych. Dodatkowo podczas gotowania wszystkie zapachy roznoszą się nie tylko po kuchni, ale również salonie. Jest to również nie lada wyzwanie architektoniczne, ponieważ wymaga ono zgrania stylistycznego obu pomieszczeń.


Drzwi przesuwne w projekt kuchni na wymiar


Zastosowanie drzwi przesuwnych kuchnia na wymiar umożliwia posiadanie kuchni równocześnie zamkniętej i otwartej. Drzwi przesuwne można jednak zastosować tylko wtedy, gdy jest miejsce na odsunięcie skrzydła. Jeśli go nie ma, można się posłużyć innymi mniej stałymi formami. Na przykład zasłoną okienną, roletą lub żaluzją zamocowaną pod sufitem. Tego typu wydzielenie kuchnia na wymiar wymaga dużych przygotowań. Natomiast może się okazać bardzo oryginalnym elementem dekoracyjnym. Do najważniejszych zalet, musimy zaliczyć niewidoczne i nieprzeszkadzające w komunikacji drzwi, w przeciwieństwie do drzwi skrzydłowych. Ponadto zamknięte drzwi zasłaniają kuchnia na wymiar, dzięki czemu niwelujemy wszystkie wady otwartej kuchnia na wymiar. Zaś do wad zaliczamy fakt, iż w porównaniu ze ścianą i drzwiami skrzydłowymi tylko częściowo izolują one od zapachów i hałasu. Ponadto połączenie kuchni i pokoju drzwiami przesuwnymi lub ściankami wymaga zrobienia ściany z kieszenią, w którą będzie wsuwało się skrzydło drzwi albo miejsca na ich odsunięcie.


Stół granicą w otwarta kuchnia na wymiar


Tego typu rozwiązanie będzie idealnym pomysłem dla zwolenników otwartej kuchni z naturalnym przejściem do salonu. Nie musi być to duży stół może być niewielki. Fragment blat drewniany umieszczony na wysokości stołu, da nam dodatkowe miejsce gdzie można zjeść posiłek. Niestety tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się w małych mieszkaniach. Ponadto nie zasłania ono w pełni blat drewniany w kuchnia na wymiar .


Kuchnia na wymiar wydzielona za pomocą barku


Wizualnie stanowi częściowe wydzielenie kuchni, co oznacza, że jest ona tylko częściowo otwarta. Barek może zastąpić; stół, ale też blat drewniany do pracy i bufet do podawania posiłków. Klasyczny barek, przy którym siedzi się na wysokich stołkach został zapożyczony z klasycznego baru. Co oznacza, że można przy nim jeść pić i połączyć go z blatem roboczym w kuchnia na wymiar. Wydzielanie kuchnia na wymiar za pomocą barku, pozwala na całkowite zasłonięcie bałaganu na blat drewniany przed wzrokiem gości. Niestety tego typu rozwiązanie nie będzie korzystne dla osób starszych, niepełnosprawnych czy też dzieci.


Wydzielenie kuchnia na wymiar za pomocą szafki lub wyspy kuchennej


Coraz częściej spotykanym wydzielaniem jest zastosowanie kuchnia na wymiar z wyspą. Może ona przybierać formę przedłużonego ciągu szafek z drewniany blat kuchenny lub wolnostojącej wyspy. Właśnie tego typu rozwiązanie jest najczęściej spotykanym pomysłem i sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Aby urządzić wnętrze z wyspą na granicy pokoju i kuchni, najlepiej wybrać projekt kuchni na wymiar z otwartą przestrzenią dzienną. Często blat drewniany dodatkowo przesłania się wyższym od niego murkiem lub płytą meblową. Warto również skorzystać z możliwości wykonania mobilnej przesłony w kuchnia na wymiar. Mogą to być na przykład szafki kuchenne na kółkach bądź wyjeżdżające spod blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji domowników oraz jest świetnym rozwiązanie architektoniczne. Jak każda posiada zarówno wady i zalety, dlatego też dokładnie zastanów się, jaka kuchnia na wymiar będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne, dlatego też jest tak dobrym rozwiązaniem zarówno dla dużych jak i niewielkich pomieszczeń. Dzięki niej możesz również dopasować idealny styl dla siebie i najbliższych. Podczas tworzenia kuchnia na wymiar, należy pamiętać, iż jednym z najważniejszych elementów są fronty, nie tylko ich design, ale przede wszystkim trwałość i grubość.

 

kuchnie 4


Kuchnia na wymiar z drewnianymi frontami


Kuchnia na wymiar zwykle wykonywana jest w płyt różnej grubości. Oczywiście, właśnie ta cecha będzie stanowiła o jej trwałości. Dodatkowo fronty w kuchnia na wymiar, mogą zostać wykonane z drewna. Do tego celu najczęściej wykorzystujemy brzozę, dąb, świerk, sosnę, olchę, buk i jawor, ponieważ wykazują najlepsza odporność na warunki panujące w naszych domach. Wybór gatunku drewna, będzie decydował o jej finalnym kolorze oraz trwałości.


Największą trwałość wykazują fronty wykonane z drzew liściastych, a więc to właśnie ich blaskiem w kuchnia na wymiar będziemy cieszyć się najdłużej. Drewno, musi zostać zabezpieczone i zaimpregnowane, specjalnym woskiem lub lakierem transparentnym, o czym pisaliśmy w odrębnym artykule. Drewniane fronty to również uniwersalność pod względem doboru sprzętu kuchennego i dodatków.


Drewniane fronty w kuchnia na wymiar to także duża plastyczność. To ogromna zaleta wykorzystywana głównie podczas frezowania i wyginania.


Kuchnia na wymiar z płyty


Na wstępie wspominaliśmy, również o kuchnia na wymiar z płyty MDF. Materiał ten powstaje w wyniku sprasowania mieszanki drewna i związków organicznych. Do jej głównych zalet zaliczamy szeroki wybór barw i deseni. Fronty pokryte folią PVC będą wykazywały mniejszą odporność na wysokie temperatury. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na trwałości wybierz fronty meblowe lakierowane, które cechuje większa odporność na temperaturę i wilgoć. Ponadto, fronty pokryte lakierem zapewnią jednolitą powierzchnię w kuchnia na wymiar.


Kuchnia na wymiar z płyty pokrytej fornirem


Alternatywą dla drewnianych frontów okazuje się kuchnia na wymiar wykonana z płyty pokrytej fornirem. Fornir to nic innego jak warstwa naturalnego drewna, która wyróżnia się trwałością, estetyką i funkcjonalnością. Odznaczają się również wyjątkową elegancją i urokiem. Ich wykończenie może być utrzymane w macie lub połysku. Dodatkowo ich struktura jest powtarzalna, co uchroni nas przed naturalnymi „wadami” drewna.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kuchnia na wymiar jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wyjątkowym i niepowtarzalnym wnętrzu. Ponadto pozwala ona na dopasowanie jej do naszego wnętrza i potrzeb. Coraz częściej jednak decydujemy się na uatrakcyjnienie klasycznych ustawień. Wiąże się to po części z modą, ale największe znaczenie zawsze ma jednak wygoda i ergonomia. Współcześnie w kuchnia na wymiar dominują wyspy kuchenne. Niemal w każdej kuchni wygospodarowana jest część z wolnostojącymi szafkami w centralnej części, które tworzą kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą.

kuchnia 002


Kuchnia na wymiar z wyspą


Moda na kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą to obecnie jeden z najchętniej wybieranych układów w kuchniach. Centrum pracy stanowi wyspa, to właśnie w niej umieszczamy zlew i blat roboczy wraz z płytą indukcyjną. Pozostała część przeniesiona jest do drugiej części, czyli szafy kuchennej. Trend ten powstał w oparciu o dążenie do uzyskania w pełni otwartych przestrzeni, bez niepotrzebnych przesłon. Jest to trudna sztuka kompromisu wymuszająca na nas decyzje, co tak na prawdę będzie dominować i stanowić centrum. Jeśli kuchnia kojarzy nam się z długotrwałym gotowaniem to pewnie chętnie ją schowamy a na pierwszym planie wyeksponujemy kanapę. Jednak, jeśli wspólne przyrządzanie posiłków jest dla nas czymś wyjątkowym to z pewnością wyspa kuchenna stanie w centrum domu. Na szczęście projekt kuchni na wymiar pokaże nam na wizualizacji jak finalnie będzie ona wyglądać.


Kuchnia na wymiar z szafą


Kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą zastępuje pojemną spiżarnię, a wyspa pełni rolę też stołu to idealne rozwiązanie dla osób ceniących porządek, ale lubiących także wspólne spędzanie czasu, czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi. Szafa na wymiar w kuchni może być pojemną zabudową wyposażoną w półki i szuflady. Ponadto możemy w niej ukryć dodatkowe blaty robocze, które z pewnością przydadzą się nam podczas świątecznego gotowania.


Podstawą organizacji przestrzeni kuchennej powinna być ergonomia. Jest to zbiór zasada podpowiadających nam jak funkcjonalnie dostosować kuchnię do swoich potrzeb. Kuchnia na wymiar to największy sprzymierzeniec ergonomii. Nie ma nic gorszego dla naszego kręgosłupa niż zbyt niski blat. Dzięki kuchnia na wymiar uwzględnione są takie parametry jak wzrost użytkowników oraz ich indywidualne preferencje. To bardzo komfortowe rozwiązanie.


Kuchnia na wymiar z wyspą - podsumowanie


Kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą idealnie pasuje do dużych pomieszczeń, zwłaszcza otwartych i połączonych z innymi częściami domu. Jednak, jeśli nasza kuchnia na wymiar jest nieco mniejsza to z pewnością znajdzie się również i dla niej rozwiązanie wykorzystujące powyższy schemat ustawienia mebli. Zachęcamy do eksperymentów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Meble kuchenne na wymiar coraz częściej wykonujemy bez uchwytów. Dziś omówimy wady i zalety tego rozwiązania oraz sposoby jego wykonania. Uchwyty bardzo często uważane są za nieistotny element. W rzeczywistości ten mały szczegół często decyduje o charakterze i stylu Kuchnia na wymiar. Prawidłowo dobrane uchwyty w Kuchnia na wymiar, tak jak wszystkie inne dekoracje, podkreślają styl całej aranżacji i tworzą z nią spójną całość. Inne uchwyty wybierzemy do Kuchnia na wymiar w stylu klasycznym, a inne do kuchni nowoczesnej. Są jednak osoby, którym widok uchwytów w kuchni, w ogóle nie odpowiada. Wyjściem z tej sytuacji będą niewidoczne uchwyty, frezowane we frontach lub ich całkowity brak.

 

kuchnie 1


Kuchnia na wymiar – uchwyty listwowe


Uchwyty listowe w Kuchnia na wymiar to jedno z wielu rozwiązań mebli bez tradycyjnych uchwytów. Uchwyty listwowe zostają wpuszczone w front, stanowiąc ozdobną pomoc w otwieraniu drzwi. Mogą być one długie, na całą szerokość szafki lub przeciwnie, niewielkich rozmiarów, nierzucające się w oczy. Jest to rozwiązanie, które cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością w Kuchnia na wymiar.


Kuchnia na wymiar – uchwyty frezowane


Kolejną propozycją na pozbycie się zwykłych uchwytów w Kuchnia na wymiar, są uchwyty frezowane, ukryte w głębi lub na obrzeżach frontów. Tego typu rozwiązanie stosuje się w przypadku frontów drewnianych lub lakierowanych. Najlepiej prezentują się w bieli, czerni, szarościach oraz pozostałych mocnych kolorach, zwłaszcza w wysokim połysku. Lakierowane fronty w kuchnia na wymiar bardzo atrakcyjnie prezentują się z uchwytami frezowanymi.


Kuchnia na wymiar bez uchwytów


Kuchnia na wymiar z frezowanymi lub wpuszczanymi we front uchwytami, to jednak nie to samo, co kuchnia bez uchwytów. Aby cieszyć się całkowicie gładką i jednolitą powierzchnią, konieczne jest zastosowanie w Kuchnia na wymiar specjalistycznych systemów otwierania szafek i szuflad. Od lat nasza firma współpracuje z renomowanym producentem okuć – Blum. Oferuje on dwie możliwości. Jedną z nich jest mechaniczny system otwierania Tip-On, który otwiera front w Kuchnia na wymiar po jego naciśnięciu w odpowiednim miejscu. Bardziej zaawansowanym, ale i o wiele droższym rozwiązaniem, jest system Servo-Drive, który w elektryczny sposób wspomaga otwieranie.


Kuchnia na wymiar bez uchwytów – zalety


Niewątpliwą zaletą w Kuchnia na wymiar bez uchwytów jest całkowicie gładka, jednolita powierzchnia, która idealnie sprawdza się w przypadku nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Proste fronty bez frezów i brak uchwytów to również oszczędność kilkuset złotych. Kolejnym plusem jest brak problemu z uchwytami, które po latach użytkowania mogą się poluzować czy odpadać, a ich wkręty zagubić. Kuchnia na wymiar bez uchwytów, otwierana na dotyk to również wysoka funkcjonalność i wygoda, którą doceni każda pani domu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wymarzona i praktyczna kuchnia na wymiar w kawalerce? Dlaczego nie. Kuchnia na wymiar to wszechstronność i praktyczne wykorzystanie przestrzeni. Niewiele osób wie, lecz w Londynie znajduje się jedna z najmniejszych kawalerek na świecie o powierzchni niespełna 8 metrów kwadratowych. Na tak malej powierzchni udało się wykonać kuchnie, salon i łazienkę. Dlatego tez nie przejmuj się niewielka powierzchnia swojej kawalerki i zaproś nas na wycenę. My zaś dziś przedstawimy CI kilka praktycznych pomysłów na aranżacje niewielkiej przestrzeni.

kuchnie 2

 


Kuchnia na wymiar w kawalerce


Kuchnia na wymiar w kawalerce z rynku wtórnego często została oddzielona od salonu za pomocą ścianki działowej. W takim wypadku korzystnie jest zburzyć ścianę i w jej miejscu wykonać barek lub dodatkowy blat roboczy. Zabieg ten nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale nada lekkości i nowoczesnego szlifu. Kuchnia na wymiar połączona z salonem może mieć kształt litery "U" lub litery "L". W tej pierwszej warto zaprojektować ciąg szafek wiszących tylko na jednej ścianie - dzięki temu wnętrze nabierze wizualnej lekkości i nie będzie sprawiało wrażenia "zamkniętego". W drugim przypadku warto dłuższy bok przeznaczyć na kuchenna zabudowę, zas krótszy na dodatkowy blat.


Kuchnia na wymiar w kawalerce z jadalnia


Kuchnia na wymiar z jadalnia w kawalerce tez jest możliwa do wykonania. Wszystko zalezy od kreatywności i przemyślanego projektu. Aby wygospodarowac miejsce w kawalerce na jadalnie, należy kuchnia na wymiar wykonac w linii prostej, zas w miejscu ścianki dzialowej lub barku ustawic niewielki stol z krzeslami. Jeżeli zdecydujesz się na kuchnia na wymiar z jadalnia w kawalerce, postaw na jasne barwy i lustrzane oraz szklane akcenty.


Kuchnia na wymiar – podzial stref


Kawalerka nie powinna składać się z wysokich przegród, zaś ilość ścian najlepiej ograniczyć do minimum. Aby wydzielić kuchnia na wymiar od salonu, wykorzystaj narożnik lub sofę ustawiając ja plecami do kuchni otrzymasz sprytny podział wnętrza, który nie będzie przytłaczał i optycznie zmniejszał pomieszczenia. Oświetlenie to równie ważny aspekt, który nie może zostać przez nas pominięty. Dzięki oprawom sufitowym, lampom wiszącym i nowoczesnym listwom LED, wnętrze nabiera nowego blasku, staje się bardziej przestrzenne i przytulne.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Styl w kuchnia na wymiar powinien zostać dostosowany nie tylko do naszego gustu i potrzeb, ale również do wielkości naszej kuchni i możliwości aranżacyjnych. Nie bez znaczenia jest dostępność akcesoriów kuchennych, dekoracji i meterialow wykończeniowych. To bardzo ważne, jeżeli zależy Ci na czasie, brak dostępnych w ciągłej sprzedaży detali może znacznie wydłużyć czas realizacji w kuchnia na wymiar. Kształtując i aranżując swoja kuchnia na wymiar możesz inspirować się magazynami, blogami lub skorzystać z naszej pomocy, ponieważ bardzo chętnie wykonamy dla Ciebie projekt kuchni wraz z wizualizacjami.

 

kuchnia 004


Kuchnia na wymiar – styl nowoczesny


Kuchnia na wymiar w stylu nowoczesnym to przede wszystkim minimalizm połączony z jej praktycznym aspektem, zwiększając nasz komfort użytkowania. Zwykle kuchnia na wymiar w tym stylu składa się z drewnianych mebli, białych frontów, szkła lub metalu. W takiej kuchni szczególną wagę przywiązuje się do zachowania odpowiedniej ergonomii oraz bezpieczeństwa, zaś samo wnętrze jest dobrze oświetlone zarówno światłem dziennym, jak i sztucznym. Taki styl doskonale sprawdza się we wszystkich kuchniach, bez względu na ich rozmiar.


Kuchnia na wymiar – styl angielski


Kuchnia na wymiar w stylu angielskim opiera się na masywnych i eleganckich meblach w pastelowych tonacjach. Dodatków liczne przeszklenia i bogactwo nawiązań do naturalnych rozwiązań. Charakterystyczne dla kuchnia na wymiar w stylu angielskim jest polaczenie z jej z jadalnia oraz zdobnictwo dużą ilością elementów dekoracyjnych. Styl angielski najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni większej niż 20 metrów kwadratowych.


Kuchnia na wymiar – styl klasyczny


Kuchnia na wymiar w stylu klasycznym podobnie jak w stylu angielskim opiera się na masywnych meblach z duża ilością materiałów zdobniczych. Zwykle wykonuje się z naturalnych materiałów takich jak drewno, wiklina a nawet kamień. Elementy te nawiązują do lokalnych tradycji, zaś ich kolory są ze sobą mocno stonowane. Styl klasyczny w kuchnia na wymiar najlepiej sprawdzi się w przestronnych wnętrzach.


Kuchnia na wymiar – styl prowansalski


Kuchnia na wymiar w stylu prowansalskim utrzymana jest w kolorach charakterystycznych dla Prowansji, wiec spotkamy tu intensywny błękit, oliwka, lawenda i beż. Cala aranżacja utrzymana jest w delikatnej i lekkiej formie o sielskim charakterze. Spotkamy tu przedmioty dekoracyjne pochodzące wprost z natury, a wiec gliniane dzbany z suszonymi kwiatami lawendy itp. Jednym z najważniejszych założeń tego typu aranżacji jest duża dostępność światła dziennego – najlepiej przy dużej ilości okien. Jest to uniwersalny styl sprawdzający się w każdym wnętrzu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar połączona z okuciami austriackiej firmy Blum, to gwarancja trwałości na wiele lat. To właśnie ta firma cieszy się najlepszą opinią wśród klientów oraz ustanawiają nowe trendy wzornictwie. Wprowadzając, co raz to nowe innowacyjne rozwiązania dla klientów i ich kuchnia na wymiar. To właśnie systemy szuflad i okuć, mają bezpośredni wpływ na komfort użytkowania oraz optymalne wykorzystanie każdej przestrzeni w kuchnia na wymiar.

 

kuchnie 5


Kuchnia na wymiar z szufladami


Kuchnia na wymiar może zostać wyposażona w nowoczesne systemy takie jak; Metabox, Tandembox oraz Lagrabox. W pierwszej z nich znajdziemy prostotę konstrukcji. Składa się ona z niewielkiej ilości elementów, dlatego jest idealnym rozwiązaniem nie tylko w kuchnia na wymiar, ale także w meble łazienkowe na wymiar. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, stanowi o stabilności szuflad, nawet podczas ich dużego obciążenia. Ponadto, można go połączyć z amortyzacją Blumotion, który potocznie nazywany jest cichym domykiem.


System Blum Tandembox to stalowa konstrukcja w kuchnia na wymiar. Wśród tej linii znajdziemy dwa systemy; invito i antaro. Pierwszy z nich, daje ogromne możliwości dostosowania kolorystyki i wzornictwa do stylu kuchnia na wymiar. Drugi zaś podkreśla minimalistyczny design, dzięki geometrycznym kształtom i gładkim powierzchniom.


Lagrabox to precyzja, dopracowana i prosta w swej formie smukła linia szuflad. Kuchnia na wymiar z ich wykorzystaniem to modernizm połączony z elegancją i harmonią.


Kuchnia na wymiar i najlepsze okucia


Ogromną popularnością i nienaganną opinią cieszą się zawiasy i prowadnice firmy Blum. To właśnie, dlatego nasza firma korzysta tylko z okuć tej firmy. Fakt, są one droższe niż innych firm, lecz jednocześnie najlepsze. A szafa na wymiar czy kuchnia na wymiar ma nam służyć często nawet kilkanaście lat, dlatego też taka inwestycja z pewnością się zwróci. Innowacyjną propozycją w kuchnia na wymiar są zawiasy Clip top Blumotion. O zaletach cichego domyku, chyba nie musimy Wam wspominać. Ponadto firma prezentuje wiele kolorów okuć np. czarnego onyksu, który podkreśli urok i elegancję w ciemna kuchnia na wymiar. Niezawodne działanie zawiasów Clip top wyróżnia precyzyjna regulacja i prosty montaż. Wielokrotnie doceniane, za jakość zawiasy Modul zachwycają klasycznym wzornictwem w nowoczesnym wydaniu.


Prowadnice firmy Blum zapewniają płynny i nienaganny ruch szuflad w kuchnia na wymiar nawet przy obciążeniu nawet 60 kg. Ponadto wysoka stabilność i bogate wzornictwo, są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar z wyspą, jeszcze kilkanaście lat temu była amerykańskim snem, który oglądaliśmy tylko w filmach. Obecnie kuchnia na wymiar z wyspą cieszy się ogromną popularnością, nawet w kawalerkach, idealnie oddzielając kuchnię od pokoju. Dziś poruszymy zagadnienie dotyczące prawidłowego zagospodarowania kuchnia na wymiar w wyspą.

 

kuchnia 002


Kuchnia na wymiar z wyspą lubi każdy styl architektoniczny. Nowoczesnej zabudowie dodaje elegancji, rustykalnej dodaje charakteru. Wyspa to miejsce spotkań domowników i ich gości, ponieważ nie ma bardziej przytulnego pomieszczenia niż kuchnia. Pozwala ona na pielęgnowanie relacji i wspólne gotowanie.


Kuchnia na wymiar z wyspą – do każdego wnętrza


Powszechnie uważa się, iż kuchnia na wymiar z wyspą jest rozwiązaniem tylko dla dużych pomieszczeń, zaś w niewielkich ograniczy przestrzeń użytkową, a także obniży walory dekoracyjne wnętrza. To błąd! Stanowi ona świetne rozwiązanie nawet w kawalerkach o znikomym metrażu. Podwyższona wyspa, będzie w niej służyła jako blat roboczy, barek oraz stół. Dając nam 3 funkcje w jednym elemencie wyposażenie wnętrza, pozwala na oszczędność przestrzeni, oraz optyczne powiększenie. Natomiast warto podczas wykonania kuchnia na wymiar z wyspą pozostawić odstęp 90 cm pomiędzy pasem roboczym a wyspą.


Kuchnia na wymiar z wyspą – otwarta czy zamknięta?


Ogromną korzyścią płynącą z kuchnia na wymiar z wyspą, jest możliwość zachowania otwartej przestrzeni i kontaktu z domownikami. Należy jednak pamiętać, że przy takim rozwiązaniu wszystkie zapachy będą rozchodziły się po domu, zaś bałagan powstały w trakcie gotowania będzie widoczny dla osób przebywających w salonie.


Zastanawiasz się, jak tego uniknąć, nie rezygnując jednocześnie z otwartej kuchni? Mamy dwa rozwiązania. Pierwszy to zamontowanie drzwi przesuwnych na całej wysokości kuchnia na wymiar z wyspą. Będą niewidoczne, gdy je otworzysz, a gdy je zamkniesz, zapobiegniesz rozchodzeniu się zapachów i oszczędzisz swoim gościom widoku rozgardiaszu. Drugim rozwiązaniem jest montaż wyciągów o dużej mocy, oraz wykonanie podwyższonej wyspy, która przysłoni blaty robocze.


Zagospodarowanie kuchnia na wymiar z wyspą


Kuchnia na wymiar z wyspą wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Rozwiązania, jakie na niej zastosujemy muszą być odpowiedzią na nasze potrzeby i preferencje. Wyspa kuchenna zwykle wykorzystywana jest do przygotowywania posiłków oraz jedzenia. Tutaj warto rozważyć ustawienie stołków barowych oraz stojaków na zastawę. Drugim rozwiązaniem może być montaż płyty indukcyjnej na wyspie. Pod płytą może także znaleźć się piekarnik, natomiast w rozmieszczonych wokół szafkach możemy trzymać naczynia niezbędne do przygotowywania potraw, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką. Ciekawą propozycją jest również zamontowanie w kuchnia na wymiar z wyspą zlewozmywaka lub zmywarki pod blatem, co ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości. A jeśli możemy pozwolić sobie na naprawdę sporych rozmiarów wyspę, możemy na niej zainstalować zarówno zlew, jak i płytę.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lustro na wymiar w wielu polskich domach i mieszkaniach występuje tylko w przedpokoju i łazience. Często zapominamy o tym cennym dodatku w naszych aranżacjach. Lustro na wymiar we wnętrzu ma magiczna moc, powiększenia optycznego oraz rozświetla zbyt ciemne pomieszczenia. Dlatego tez warto wyjść poza schematy i uzupełnić swoje wnętrza o lustro na wymiar. Na pozór jeden dodatek, zmieni odbiór całej aranżacji.

inne 6

 


Lustro na wymiar – powiększenie optyczne


Lustro na wymiar jak już wcześniej wspomnieliśmy posiada zdolność optycznego powiększenia wnętrza. Jest to bardzo ważna cecha w niewielkich kawalerach, czy tez pokojach. Druga ogromna zaleta jest doświetlenie pomieszczenia. Często zmagamy się z niewielkimi oknami we wczesnym budownictwie blokowym. Lustro na wymiar odbijając promienie świetlne, rozjaśnia nasze wnętrze. Lustro na wymiar to także wyjątkowa dekoracja, która doda elegancji.


Lustro na wymiar w łazience


Lustro na wymiar znajduje się praktycznie w każdej łazience. Niestety większość z nas nie zwraca uwagi na jego wizualne aspekty, skupiając się na tych praktycznych. Najczęściej zwraca się uwagę na to, aby było dobrze doświetlone, ułatwiając w ten sposób codzienne poranne golenie czy zabiegi pielęgnacyjne. Niektórzy życzą sobie, by lustro na wymiar było zaopatrzone w szklaną półeczkę na najważniejsze kosmetyki i akcesoria. I to wszystko. Nie warto tak podchodzić, ponieważ to właśnie ono dodaje stylu i charakteru. Najważniejsze, aby lustro na wymiar było w tym samym stylu, co całość wnętrza, ewentualnie możemy zadziałać na zasadzie efektu dominanty np. bardzo nowoczesna łazienka i duże lustro w drewnianej ramie z podkładów kolejowych – nowe kontra stare – bardzo atrakcyjne zestawienie.


Lustro na wymiar – przedpokój


Lustro na wymiar w przedpokoju to również funkcja głownie użytkowa, choć jak w poprzednim przypadku nie możemy zapominać o jego walorach dekoracyjnych. Lustro na wymiar w przedpokoju, powinno uchwycić cala sylwetkę, a wiec zawieszone pionowo. Duże lustra w przedpokojach są nie tylko użyteczne, ale również potrafią optycznie powiększyć takie pomieszczenie. Co raz częściej lustro na wymiar montujemy w frontach szaf, co jest wyjątkowo praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lustro na wymiar to ogrom zalet. Od idealnego dopasowania do naszych potrze i gustu po optyczne powiększenie wnętrza i ozdoba całej aranżacji. Lustro na wymiar towarzyszy nam od początku dziejów. Niegdyś księżniczki w swych dużych pałacach i dworkach ustawiały je przy toaletkach i kominkach…. Obecnie większość z nas posiada niewielki mieszkania, które wymagają designerskiego szlifu, który doda mu optycznie kilka dodatkowych centymetrów. Aby lustro na wymiar spełniało swoje najważniejsze wymagania, koniecznie musimy odpowiedzieć na pytania; Jaki kształt i wielkość powinno mieć lustro na wymiar?

szafa 003

 


Lustro na wymiar – kształt


Lustro na wymiar musi być dopasowane do naszych indywidualnych wymagań, a więc również stylu, jaki panuje we wnętrzu i jego przeznaczenia. Inną kubaturę będzie miało lustro na wymiar do salonu, kuchni i sypialni. Pierwszym aspektem jest ustalenie, czy chcemy powiesić je w pionie czy też w poziomie. Nad łóżkiem sypialnym zwykle wieszamy duże lustro w poziomie nad wezgłowiem łóżka, przy toaletce stawiamy mniejsze wymiarami pionowo, zaś w garderobie będzie nam potrzebne duże lustro – najlepiej na całe drzwi lub ścianę. Lustro na wymiar a konkretniej jego wielkość musi być dopasowana do jego roli w naszym domu. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie lub powiesić je w garderobie – koniecznie wybierzmy duże powierzchnie lustra, w którym bez przeszkód obejrzymy całą swoją sylwetkę.


Lustro na wymiar – rama


Lustro na wymiar może, choć nie musi zostać wyposażone w ramę. Jeżeli zdecydujemy się na nią, musi ona być dopasowana do całej aranżacji. Wnętrze w stylu glamour wymagać będzie bogato zdobionej ramy – nie rzadko większej niż samo zwierciadło. Nowoczesne założenia, postawią na wąskie, proste i chromowane ramy. Ciekawy efekt otrzymamy bazując na kontrastach. Białe meble i proste meble możemy komponować z bogato zdobiona, rzeźbiona lub inkrustowana rama. Podsumowując wybór ramy do lustro na wymiar są uzależnione od naszych potrzeb i oczekiwań, preferencji i wyobraźni.


Lustro na wymiar – kolor


Lustro na wymiar może zmieniać kolor rzeczywistości. Często niesłusznie pomijamy ten aspekt – choć niesłusznie. Ta właściwość może polepszać lub zniekształcać. Jeżeli zależy nam na wiernym oddaniu wizerunku, powinniśmy wybrać lustra srebrne. Zwierciadła w innym kolorze, jak grafit czy brąz służą jedynie do dekoracji pomieszczeń i mebli.


Lustro na wymiar – oświetlenie


Oświetlenie w lustro na wymiar jest równie ważne jak jego kształt, kolor oraz wielkość. Miejscami, w których warto rozważyć oświetlenie z pewnością będzie łazienka. Lustro na wymiar w łazience musi być dobrze oświetlone, aby w codziennych czynnościach ułatwiało nam higienę a nie utrudniało.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zwykle w naszych mieszkaniach znajdują się dwa lustra, zwykle zakupione dość przypadkowo. Warto jednak, zastanowić się nad ich skrupulatnym doborem. Zamiast korzystania z gotowych rozwiązań, zastanów się nad wykonaniem lustro na wymiar. Rezultat aranżacji wnętrz z ich wykorzystaniem, może być zaskakujący.

inne 2

 


Lustro na wymiar – do zadań specjalnych


Lustro na wymiar w każdym domu, czy też mieszkaniu spełnia kilka zadań. Pierwszą i najważniejszą ich funkcją, jest optyczne powiększenie wnętrza. Drugą zaś jest doświetlenie pomieszczenia. Jest to szczególnie ważny aspekt, w niewielkich kawalerkach jak i dużych salonach, w których dodają elegancji. Ponadto lustro na wymiar to wyjątkowy element dekoracyjny.


Lustro na wymiar do łazienki


Najmniejszą wagę przywiązujemy do lustra łazienkowego, a paradoksalnie jest ono w każdym domu najczęściej używane. Najczęściej zwraca się uwagę na to, aby było dobrze doświetlone, ułatwiając w ten sposób codzienne poranne golenie czy zabiegi pielęgnacyjne. Swoje wymagania ograniczamy do ewentualnej szklanej półki na kosmetyki, co jest dużym błędem. Lustro na wymiar do łazienki to element stanowiący o stylu i charakterze całego wnętrza. Ponadto często jesteśmy właścicielami niewielkich łazienek. I tu naprzeciw wychodzi nam pomocne w takich sytuacjach lustro na wymiar, które optycznie zwiększy o rozświetli pomieszczenie. Lustro na wymiar, może przybierać różne kształty. W zależności od Twoich potrzeb dopasuj jego wielkość i ustawienie. Poziome lustro zwykle jest bardziej praktyczne, ponieważ znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Natomiast, jeżeli potrzebujesz w łazience widzieć całą swoją sylwetkę – wybierz pionowe ustawienie lustra.


Lustro na wymiar do przedpokoju


Lustro na wymiar w przedpokoju pełni głównie rolę użytkową. Powinno pozwolić nam na uchwycenie całej sylwetki, dlatego też jego ustawienie powinno być pionowe. Na etapie wyboru wielkości, pamiętaj aby wziąć pod uwagę nie tylko swoją wysokość, ale również pozostałych domowników. Duże lustro na wymiar w przedpokoju, jest nie tylko użyteczne, ale sprawi iż całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego. Coraz częściej w korytarzach pojawia się szafa na wymiar, których cały fronton stanowi lustro. To doskonałe, chociaż stosunkowo drogie rozwiązanie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co na stałe będzie odbijać takie lustro. Jeśli Twój przedpokój jest niewielkich rozmiarów postaw na jasne kolory ścian i delikatne printy.


Lustro na wymiar – dopasowane do wnętrza


Podobnie jak w korytarzach lustro na wymiar można wykorzystać w wąskich, ale długich pokojach, jakich nie brakuje chociażby w „domach z betonu”. Odpowiednio ustawione lustro na wymiar na dłuższych ścianach pozwoli optycznie przywrócić proporcje. Sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się większe i bardziej "ustawne" niż jest w rzeczywistości.

W niskich wnętrzach z kolei skorzystajmy z lustro na wymiar w pionie. Sięgające od podłogi do sufitu sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe i nie jest tak przytłaczające. Zasadą jest, że w pomieszczeniach bardzo wysokich stosuje się lustra ułożone poziomo – odwrotnie w niskich lokalach – tu dominować powinny układy pionowe.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lustro na wymiar należy do wyposażenia niemal każdego mieszkania. W jednych wnętrzach służy sprawdzeniu swojego wyglądu w innych stanowi element ozdobny oraz trick powiększający optycznie wnętrze oraz doświetlając przestrzeń. Pewne jest ze lustro na wymiar odpowiednio dobrane do stylu naszego mieszkania sprawi, że wnętrze domu nabierze charakteru, elegancji i stanie się przytulniejsze. Aby taki efekt uzyskać musimy precyzyjnie dobrać zdobienia, styl, wielkość, kształt i finalna funkcje lustro na wymiar.

inne 6


Lustro na wymiar – rozmiar


Prawidłowy dobór rozmiaru lustro na wymiar, stanowi podstawę jego dopasowania do naszych potrzeb i wnętrza. Najkorzystniejszym rozwiązaniem okaże się wzięcie miary i przymierzenie oraz zaznaczenie na ścianie jego wielkości. Ponadto zastanówmy się nad odbiciem w lustro na wymiar. Powieszenie go naprzeciw okna spowoduje doświetlenie całego wnętrza. Przy wyborze lustra trzeba mieć na uwadze zachowanie odpowiednich proporcji. I tak np. w dużej łazience można bez problemu pozwolić sobie na wszelkie rozmiary luster, ale w przypadku małej przestrzeni trzeba zwrócić uwagę na to, co będzie ono odbijało. Jeśli chcielibyśmy ukryć jakieś mankamenty pomieszczenia wówczas należy dobrać właściwy rozmiar lustra i jego położenie.


Lustro na wymiar – kształt


Lustro na wymiar a konkretniej jego kształt jest równie ważny jak jego wielkość. Kształt musi zostać spersonalizowany i w pełni dopasowany do stylu naszego wnętrza. W pierwszej kolejności zastanówmy się nad jego forma ustawienia. Lustro na wymiar może być wiszące, stojące lub przyklejone do ściany. Wszystko zależy od jego zastosowania. W sypialni lustro na wymiar zawieszone nad łóżkiem powinno mieć szerokość wezgłowia, i często odpowiednie okaże się powieszenie go w poziomie. Z kolei lustro na wymiar zawieszone na drzwiach lub ścianie powinno mieć układ pionowy. Nowoczesne technologie spowodowały, iż lustro na wymiar może przybierać dowolne kształty od okrągłych i prostych po finezyjne i zaskakujące wielokąty.


Lustro na wymiar – styl


Styl lustro na wymiar musi być w pełni dopasowany do wnętrza, lub w nowoczesnych założeniach stanowic kontrastowe zestawienie. Do klasycznych eleganckich wnętrz można dobrać lustra o finezyjnie zdobionych złotych i srebrnych ramach, natomiast w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się minimalistyczne modele luster, których forma będzie dopełniać całość aranżacji. Lustro na wymiar w drewnianej ramie wpisze się w praktycznie każde wnętrze, które powiązane jest z drewnem i kamieniem.


Lustro na wymiar to mnogość kształtów, wielkości, styli i obramowań…. A także kolorystyce szkła. Może ono oddawać naturalna barwę lub zniekształcać, a nawet polepszać wizerunek. Srebrne lustra oddadzą wierny wizerunek, dlatego wskazane są dla osób, dla których jest to istotna cecha lustra. Z kolei w przypadku, gdy chcemy by lustro pełniło funkcję dekoracyjną, można zdecydować się na model, którego szkło będzie w kolorze grafitu lub brązu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Choć meble biurowe na wymiar nadal brzmią dumnie, to nie wymagają ogromnych nakładów finansowych. Gabinet w domu nadal kojarzy się z luksusem, mimo iż jego aranżacja nie wymaga ogromnych nakładów pracy miejsca oraz pieniędzy. Sprawdź, w jaki sposób możesz dokonać aranżacji go we własnym domu.
Każdy z nas potrzebuję prywatności, aby przemyśleć, ułożyć plany skupić się na pracy bądź nauczyć się do egzaminu. Również mamy inne potrzeby i wymagamy odrębnej organizacji pracy. W takiej sytuacji naprzeciw wychodzą nam meble biurowe na wymiar. Które możemy dopasować do rodzaju pracy oraz sposobu przechowywania dokumentów.

 

blat 001


Meble biurowe na wymiar każdym domu


Meble biurowe na wymiar to nie tylko biurko i fotel na kółkach. W zależności od naszych potrzeb, są one różnorodne. Biurko należy dopasować do wzrostu użytkownika oraz stylistyki wnętrza. Komody powinny zostać, wyposażone w szufladę oraz półki do wygodnego przechowywania dokumentów oraz przedmiotów potrzebnych do pracy. Meble biurowe na wymiar będą zupełnie inne dla architekta, prawnika czy też biznesmena. Każdy z nich będzie potrzebował innych meble na wymiar. Prócz mebli możesz zaplanować również sofa fotel oraz mały stolik.


Meble biurowe na wymiar - odpowiednie biurko


Najwygodniejszym rozwiązaniem jest szerokie i długie biurko, która pozwoli nam na ułożenie dokumentów podczas pracy bez konieczności ich przekładania. Meble biurowe na wymiar to dostosowanie każdego elementu wnętrza do naszych potrzeb. Jeżeli takie biurko to tylko marzenie możesz rozważyć rezygnację z innych mebli na rzecz tego wygodnego. Takie rozwiązanie gabinet w domu Jest idealny dla osób, które pracują w domu i cenią sobie Komfort w działaniach twórczych. Meble biurowe na wymiar powinny być wykonane z materiałów o stonowanej barwie, aby nie rozprasza wy nas podczas pracy. Meble biurowe na wymiar mogą być wykonane z drewna płyty lub szkła.


Meble biurowe na wymiar komody do przechowywania dokumentów


Podczas projektowanie mebli zastanów się, jakie dokumenty przechowujesz oraz jakie narzędzia do pracy najczęściej wykorzystujesz. Jeżeli potrzebna jest ci chronologiczna dokumentacja, wykorzystaj meble biurowe na wymiar z dużą ilością półek oraz szuflad. Dla Architektów oraz Inżynierów przydatne okażą się kosze oraz głębokie półki do przechowywania projektów. Biurko koniecznie wypłacasz w szufladę do przechowywania materiałów, nad którymi nadal pracujesz. Dopasowanie meble biurowe na wymiar pozwoli ci na utrzymanie porządku oraz perfekcyjną organizację pracy.


Meble biurowe na wymiar wraz z oświetleniem


Meble biurowe na wymiar mogą zostać również wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Listwy LED oraz punktowe oświetlenie znacznie ułatwia nam pracę. Zastanów się nad jego rozmieszczeniem. Z pewnością docenisz oświetlenie biurka oraz półek w komodzie.
Meble biurowe na wymiar to świetne rozwiązanie dla każdego pracującego w domu. Utrzymanie porządku oraz ergonomia pracy zostaje zagwarantowane, poprzez indywidualne dopasowanie meble do naszych potrzeb.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Meble łazienkowe możemy wykonać z wielu materiałów i czerpać inspirację z wielu styli. Jedyne, co nas ogranicza to podporządkowanie się specyficznym warunkom, na jakie narażone są meble łazienkowe. O tych zagrożeniach pisaliśmy w odrębnym artykule – zapraszamy do lektury. Jak wiadomo remont łazienki wykonuje się raz na kilka lat. Dziś skupimy się na tym; jakie meble łazienkowe wybrać, aby były one trwałe i modne przez wiele lat.

inne 6


Meble łazienkowe w stylu retro


Styl retro od lat inspiruje i przechodzi nowe odsłony wraz biegiem lat. Aby stworzyć meble łazienkowe w stylu retro powinniśmy sięgnąć po inspirację z lat 20, 30 czy 40 ubiegłego wieku. W takiej łazience nie może zabraknąć meble na wymiar z drewna, wolnostojącej wanny, czy też boazerii. Podczas jej urządzania powinniśmy skupić się na pastelowych odcieniach zieleni czy też pudrowego różu. Jednym wyjątkiem okazuje się podłoga, która powinna współgrać z meble łazienkowe i przybierać formę czarno-białej szachownicy.


Meble łazienkowe w stylu prowansalskim


Prowansja to jasne wnętrza utrzymane w pastelach mających powiększyć optycznie wnętrze. Dodatkowo cechują się ona ciepłym charakterem. Dlatego też obowiązkowym elementem w meble łazienkowe będzie ogromne stylowe lustro w drewnianej, srebrnej lub złotej ramie. Dodatkowo meble łazienkowe w prowansalskim stylu muszą obowiązkowo znaleźć miejsce na toaletkę lub konsolę. Aby w pełni oddać styl Prowansji powinniśmy zadbać o detale. Bardzo dużą role odgrywają tu mydelniczki, wazony, świece oraz różnorodne pojemniki.


Meble łazienkowe w stylu marynarza


Meble łazienkowe w stylu marynistycznym to biel połączona z niebieskim uzupełniona drewnem. Pasiaste wzory, kotwice, koła i ramki to obowiązkowe dodatki tego typu wnętrza. Meble łazienkowe powinny być utrzymane w naturalnym odcieniu drewna. Fronty możemy zastąpić „zasłonką”, która będzie imitować żagiel. Przy urządzaniu łazienki w tym stylu warto zwrócić uwagę na wykorzystanie naturalnych materiałów oraz tkanin jak: płótno, drewno czy rattan. 

Meble łazienkowe w stylu naturalistycznym

Meble łazienkowe w naturalistycznym stylu szukają inspiracji w praktycznych i przyjaznych środowisku pomysłach. Zwykle meble łazienkowe oraz dodatki wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Dlatego też meble łazienkowe powinny być wykonane z litego drewna, dodatkowym uzupełnieniem będą lustra w drewnianych ramach oraz wolnostojące żeliwne wanny.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Meble łazienkowe na wymiar muszą być prawidłowo zaprojektowane i solidnie wykonane. Często nasze łazienki są niewielkie, dlatego tez jak w żadnym innym pomieszczeniu liczy się tu ergonomia i funkcjonalność. Zanim zabierzemy się za meblowanie i w ogóle wykończenie łazienki należy dokładnie ją zmierzyć, zaplanować ustawienie wszystkich sprzętów. Wtedy możemy dobrać idealne meble łazienkowe. Jak to zrobić?

 

inne 2


Meble łazienkowe na wymiar


Meble łazienkowe na wymiar muszą być przede wszystkim wysokiej, jakości. Ze względu na wysoką wilgotność powietrza oraz wahania temperatury, każdego dnia ich trwałość jest wystawiana na ogromną próbę. Meble do łazienki to przeważnie szafki, szuflady, zabudowy, a także sprzęty takie jak wanna, prysznic, umywalka, czy sedes. To niezbędne wyposażenie każdej łazienki - dużej czy małej. Przed wyborem konkretnych rozwiązań warto na kartce wykonać szczegółowy projekt, abyś miał pogląd ile miejsca Ci pozostanie. Pamiętaj, iż meble łazienkowe na wymiar muszą tworzyć spójną całość aranżacyjną.


Zatem pamiętaj! Wszystkie meble łazienkowe na wymiar powinny być wykonane z wysokiej, jakości materiałów odpornych na wodę. Muszą być również odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, na którą będą przez cały czas wyeksponowane. Najlepiej, jeśli meble są pokryte lakierem ochronnym, dzięki któremu powierzchnia mebli będzie odporna na działanie pary wodnej oraz na ścieranie.


Meble łazienkowe na wymiar– od czego zacząć?


W projektowaniu tego wnętrza trzeba postawić na ergonomię oraz dokładne dopasowanie meble łazienkowe na wymiar. Szafek wiszących nie warto planować w miejscach, które mogą okazać się niewygodne, a nawet niebezpieczne w użytkowaniu, czyli nad wanną czy toaletą.


Podczas wybierania miejsca na niezbędne sprzęty oraz meble łazienkowe na wymiar warto zwrócić uwagę, aby nie kolidowały one ze sobą oraz nie utrudniały nam korzystania z nich. Zasady ergonomii mówią o tym, że przed umywalką oraz deską sedesową należy pozostawić minimum 70 cm wolnej przestrzeni, co pozwoli na wygodnie korzystanie. Po bokach zaś musi być wolnych około 30 cm. Podobnie z prysznicem czy wanną - minimum 100 cm wolnej przestrzeni wystarczy, aby swobodnie z nich korzystać.


Projektując rozmieszczenie meble łazienkowe na wymiar warto zebrać wszelkie wymiary i wprowadzić je do programu komputerowego. W nim możemy wirtualnie urządzić naszą przestrzeń upewniając się, że wszystko będzie umieszczone w odpowiednim miejscu. Niektóre programy do aranżacji wnętrz zawierają również gotowe projekty, które mogą ułatwić nam planowanie przestrzeni.


Meble łazienkowe na wymiar dla całej rodziny


Meble łazienkowe na wymiar powinny być dopasowane wymiarowo nie tylko do samego pomieszczenia, ale również do nas. Każdy z elementów musi być łatwo dostępny i funkcjonalny dla każdego domownika. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy np. lustro będzie wisieć zbyt wysoko, albo nie będą otwierały się do końca drzwiczki jednej z szafek. To ważne, gdyż z łazienki korzystamy bardzo często i jak w żadnym innym pomieszczeniu liczy się w niej głównie funkcjonalność.


Meble łazienkowe na wymiar– podsumowanie


Meble łazienkowe na wymiar powinno dobierać się przede wszystkim kierując się ich funkcjonalnością, a na drugim miejscu stylem pomieszczenia. Zanim wybierzemy meble starajmy się dokładnie je zaplanować w naszym pomieszczeniu, dobrać odpowiednie wymiary oraz zaplanować ich przeznaczenie. Idealne meble łazienkowe na wymiar są zarówno piękne jak i funkcjonalne. Sprawiają, że wnętrze staje się przyjazne i spełnia wszystkie nasze wymagania.

Odpowiedni wybór sprzętów do łazienki oraz funkcjonalne urządzenie przestrzeni pozwoli nam na stworzenie idealnej łazienki. Dzięki odpowiedniemu wyborowi meble łazienkowe na wymiar zyskamy niezastąpione i praktyczne miejsce na schowanie wszelkiego rodzaju rzeczy używanych, na co dzień w łazience takich jak kosmetyki, ręczniki, przybory do kąpieli czy szlafroki.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Drewno od lat króluje w aranżacji wnętrz. Obecnie znajduje swe zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach domów i mieszkań, przybierając najróżniejsze formy. Coraz częściej decydujemy się na blat drewniany lub lustro w drewnianej ramie w meble łazienkowe na wymiar . Czy mamy się, czego obawiać? Czy jest ono równie trwałe jak inne materiały?

 

inne 6


Lustro w drewnianej ramie


Meble łazienkowe na wymiar wykonane z drewna, to nie łatwe zadanie. Dlatego też warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy od lat dopracowują swoje techniki. Zastosowanie drewna w łazience jest bardzo szerokie. Może to być; blat drewniany i meble łazienkowe na wymiar , lustro w drewnianej ramie czy też oprawy oświetlenia. Drewno podkreśla elegancję ceramiki łazienkowej, ocieplając jej chłodny charakter. Dodaje wnętrzu przytulności, kojarząc je z pełną relaksu sauną.


Meble łazienkowe na wymiar


Rozwiązań jest wiele. Możesz zastosować meble łazienkowe na wymiar wykonane z drewna oraz blat drewniany. Ponadto drewniane wykończenia podłogi i ścian, zamienią Twoje wnętrze w naturalny zakątek relaksu. Meble łazienkowe na wymiar mogą stanowić ciąg zabudowy na jednej ścianie, dając miejsce na przechowywanie przyborów toaletowych, ręczników i kosmetyków. Na blat drewniany możesz ustawić małą, ale bardzo efektowną umywalkę. Stalowe elementy: bateria, grzejnik oraz listwa oświetleniowa podkreślą z ciepło drewnianego wykończenia, na zasadzie kontrastu. Dodatkowo akcesoria takie jak: lustro w drewnianej oprawie, pojemniki na kosmetyki i przybory łazienkowe czy też doniczki wykonane są z drewna. Jeżeli Twoja łazienka jest niewielka zawieś lustro w drewnianej ramie na dłużej ścianie, co spowoduje optyczne poszerzenie nieco wąskiego wnętrza.


Meble łazienkowe na wymiar – jakie drewno zastosować?


Jeżeli zależy Ci, aby Twoje meble łazienkowe na wymiar zostały wykonane z polskich gatunków drewna wybierz: dąb, modrzew, klon czy buk. Coraz częściej wybieramy egzotyczne gatunki, takie jak teak, iroko, doussie czy merbau. Polecane ze względu na swoją strukturę i dużą zawartość naturalnych olejków i kwasu krzemowego jest teak. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na Stabilności, trwałości oraz odporności na wilgoć wykorzystaj teak w meble łazienkowe na wymiar.

Impregnacja drewna do wykonania meble łazienkowe na wymiar polecany jest olej, który zabezpiecza drewno od środka, nie tworząc na powierzchni powłoki. Powierzchnia lakierowana jest narażona na ścieranie i powstawanie rys, przez które przedostawać się będzie woda – co obniży jego wytrzymałość.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Łazienka to jedna z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w domu. W jaki sposób poprawnie ją zagospodarować oraz jakie meble łazienkowe na wymiar będą na nas odpowiednie? Dziś rozmawialiśmy z ekspertami którzy na co dzień wykonują projekt mebli łazienkowych na wymiar i są uznawani za najlepszych w swoim fachu.

 

 

inne 2


Meble łazienkowe na wymiar ergonomia i wygoda


Najważniejszym aspektem podczas wykonania meble łazienkowe na wymiar, jest ich ergonomia oraz jakość użytych materiałów. Pierwszym etapem wykonania projekt mebli łazienkowych na wymiar, jest dokładne zmierzanie pomieszczenia. Aby była ona wygodna i praktyczna, koniecznie pozostaw około 70 centymetrów przestrzeni przed umywalką oraz WC, zaś po bokach 30 cm. Wanna oraz kabina prysznicowa, również muszą być oddalone od pozostałych urządzeń o około 100 cm. Meble łazienkowe na wymiar to również bezpieczeństwo oraz późniejsza funkcjonalność, którą musisz uwzględnić w projekt mebli łazienkowych na wymiar. Zaś wysokość ich zawieszenia będzie uzależniona od wzrostu domowników.


Meble łazienkowe na wymiar armatura


Meble łazienkowe na wymiar, koniecznie muszą być dopasowane do armatury oraz ceramiki. Dlatego też, na etapie tworzenia projekt mebli łazienkowych na wymiar, sprawdź czy twoją inspiracją do tworzenia całego wnętrza jest styl mebli czy też wyszukana armatura.


Meble łazienkowe na wymiar to także detal


Dobrej jakości meble łazienkowe na wymiar są wykonane z odpornych na wilgoć materiałów, które zostały pokryte lakierem poliuretanowym. Ważne, aby lakier pokrywał całą powierzchnię, a nie tylko front mebli. Tylna ścianka powinna być delikatnie cofnięta, ponieważ po kafelkach spływa osadzające się podczas kąpieli para wodna. Okucia i uchwyty muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów odpornych na korozję.

 

Meble łazienkowe na wymiar do niewielkich pomieszczeń

Często nasze łazienki są małe i nieustawne. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem będzie wykonanie meble łazienkowe na wymiar wiszący na ścianie. Tego typu meble można urządzić we wnękach czy też klasycznie na ścianie. Meble łazienkowe na wymiar, mogą być wykonane z różnorodnych materiałów takich jak; szkło, drewno, sklejka wodoodporna okleinowana. Takie bogactwo materiałów pozwala nam, na idealne dopasowanie ich do naszych potrzeb i preferencji. Meble łazienkowe na wymiar, mogą być otwarte lub zamykane z dodatkowym oświetleniem. Warto w ich wnętrzu, przewidzieć dodatkowe miejsca na kilka zapasowych ręczników, mydeł oraz pojemników.


Meble łazienkowe na wymiar na dużej i przestronny i powierzchni


Szczęśliwcy posiadających dużą łazienkę powinni pomyśleć o szafa na wymiar. Duża pojemna i przestronna szafa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pozwala na przechowywanie najważniejszych i najpotrzebniejszych przedmiotów życia codziennego. W takiej sytuacji warto stworzyć pokój kąpielowy, który będzie wyposażony nie tylko w meble łazienkowe na wymiar, ale również komody, witryny, fotele czy też szezlongi. Wśród meble łazienkowe na wymiar, kuszącym pomysłem jest toaletka z szufladami, półkami i lustrem. Umożliwi ona wykonanie codziennego makijażu wygodnie i przy dobrym oświetleniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

INFORMACJE O PLIKACH COOKIES

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Pliki tego rodzaju zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu lub podmioty z nim współpracujące.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  a. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  b. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  c. w celu zapamiętania składu koszyka użytkownika w sklepie internetowym,
  d. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne" (session cookies) oraz „stałe" (persistent cookies). Cookies „sesyjne" są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe" pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów, a także operatorów płatności.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

ZARZĄDZANIE PLIKAMI COOKIES

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  a. Internet Explorer
  b. Chrome
  c. Safari
  d. Firefox
  e. Opera
  f. Android
  g. Safari (iOS)
  h. Windows Phone
  i. Blackberry