Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Garderoba na wymiar to wyjątkowe funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, który sprawdzi się w każdym domu. Bez względu na wiek płeć oraz wielkość posiadanego mieszkania czy też domu chyba wszyscy o niej Marzymy. Nawet najmniejsza garderoba na wymiar może zostać zaprojektowana w królewskim stylu. Ponadto jej wykonanie pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Garderoba na wymiar może przybierać forma odrębnego pomieszczenia lub też dobrze zorganizowanej szafa na wymiar. W wykonaniu obu głównie liczy się funkcjonalność pomysłowość i oczywiście wzornictwo.

garderoba 004


Garderoba na wymiar - Jak znaleźć Idealne miejsce?


Garderoba na wymiar oczywiście powstanie tam gdzie ją stworzymy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wydzielanie odrębnego pomieszczenia, ponieważ znacznie łatwiej będzie je zaprojektować. Niestety nie każdy z nas ma taką możliwość i głównie garderoba na wymiar powstaje poprzez wydzielenie z innego pomieszczenia przestrzeni na przykład w sypialni czy też przedpokoju. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, iż garderoba na wymiar czy też szafa na wymiar musi powstać na podstawie listy rzeczy, którą będziemy chcieli w niej przechowywać. Takie podejście zagwarantuje nam, że znajdzie się w niej wszystko, co planujemy w logiczny i prosty do utrzymania porządku sposób.


Garderoba na wymiar powinna również posiadać dobrą wentylację, aby przechowywane w niej rzeczy zachowały ładne i atrakcyjne zapach. Z tej samej przyczyny nie powinniśmy lokalizować jej w pobliżu kuchni, ponieważ nawet najlepsze wentylacja nie uchroni ich od zapachu na przykład smażonego mięsa czy też cebuli. Najlepszym miejscem na lokalizacja garderoba na wymiar będzie sypialnia zwykle usytuowana w pobliżu łazienki.


Garderoba na wymiar - fronty


Wielu inwestorów zastanawia się czy garderoba na wymiar powinna mieć fronty pełne czy też ażurowe. Zwykle decydujemy się na jednolite i klasycznie wykonane fronty półki i regały z płyty meblowej. Garderoba na wymiar wykonana w tak klasyczny sposób gwarantuje nam bezproblemowy montaż wszelkich elementów wyposażenia w tym również wysuwanych drążków i szuflad. Niektórym klientom wykonana w ten sposób garderoba na wymiar wydaje się zbyt ciężka decydując się na odkryto garderobę złożoną z słupków i półek bez frontów. Sposób postrzegania przestrzeni w tym również garderoba na wymiar lub szafa na wymiar jest kwestią indywidualną I zależy od sposobu postrzegania. Pamiętaj, że wykonujesz ją dla siebie i to twoje oczekiwania powinna ona spełniać.


Garderoba na wymiar - sposób na zagospodarowanie poddasza


Każdy z nas zastanawia się, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń na poddaszu. Liczne skosy specyficzna architektura nie ułatwiają nam tego zadania. Warto zauważyć, iż poddasze to Idealne miejsce dla garderoba na wymiar. Trwała zabudowa zostanie optymalnie wykorzystana, ponieważ w zabudowa skosów szafa na wymiar jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo ze względu na duże różnice w wysokości pomieszczenia ciężko będzie nam zaaranżować je na inne pomieszczenia. Specjaliści i architekci podczas wykonywania projektu wezmą pod uwagę praktyczność oraz fakt, aby dostęp do ubrań oraz samo ubieranie odbywało się w swobodnym zakresie ruchów.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Garderoba na wymiar staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jednak, aby była ona funkcjonalna musimy zastosować odpowiednie rozmiary garderoby kształt oraz odległości od ścian czy też frontów w drugiej części. Dziś opowiemy wam, w jaki sposób zaprojektować garderoba na wymiar i jakich trików użyć, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą posiadamy i dodatkowo optycznie ją powiększyć.

garderoba 4


Garderoba na wymiar w bloku


Jeżeli nasza garderoba na wymiar a dokładniej pomieszczenie, w którym planujemy ją wykonać jest niewielkie możemy zastosować kilka materiałowych rozwiązań, które dodadzą nam optycznie centymetrów. Wąska garderoba na wymiar powinna zostać wyposażona w lustro na końcowej ścianie. Nie dość, że będziesz mógł się w nim przeglądać podczas dobierania stroju to dodatkowo rozświetli i optycznie ją powiększy. Ponadto, jeżeli umieścisz lustro na wewnętrznej stronie drzwi to obydwie tafle będą się w sobie odbijać a więc nadadzą całemu wnętrzu głębi. Garderoba na wymiar może zostać również wydzielona z innych pomieszczeń za pomocą szkła mlecznego, które doda nam dodatkowych promieni światła pochodzących z sąsiednich pomieszczeń. Jeżeli zależy ci na oszczędności miejsca zdecyduj się na drzwi przesuwne lub dwuskrzydłowe w garderoba na wymiar. Oświetlenie nie pozostaje bez znaczenia, ponieważ musimy zapewnić sobie nieograniczony dostęp oraz widoczność do rzeczy znajdujących się wewnątrz szafy. Wśród naszych ostatnich realizacji możecie zobaczyć podświetlenie wewnętrzne LED, które znacznie ułatwia codzienne korzystanie z niej.


Garderoba na wymiar czy szafa na wymiar


Garderoba na wymiar czy też szafa na wymiar to pytanie, które zadaje sobie większość inwestorów mających mieszkania w kamienicy czy też bloku. Jeżeli gabaryty pomieszczenia nie pozwalają na jej wygodne zagospodarowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wykonanie szafa na wymiar, która wykorzysta całą wysokość pomieszczenia i zaprojektowana na nasze indywidualne zamówienie z równa się pod kątem praktycznym z garderoba na wymiar.


Szafa na wymiar wykorzystująca całą wysokość i szerokość ściany w prawidłowy sposób pozwoli nam na segregacje odzieży zarówno pod kątem sezonowości jak i prawidłowe oddzielanie ich od obuwia. Dodatkowo zarówno szafa na wymiar, jaki garderoba na wymiar może zostać wyposażona w deskę do prasowania dodatkowa kosze do przechowywania bielizny oraz wiele innych.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Garderoba na wymiar to wyjątkowo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, o którym marzy wielu inwestorów na etapie budowy domu oraz remontu mieszkania. Nie ważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, z pewnością docenisz jej zalety. Garderoba na wymiar może powstać w praktycznie każdym wnętrzu. Nawet najmniejsze pomieszczenie możemy na nią przeznaczyć, zaś w kawalerkach wystarczy kawałek wnęki. Dzięki niej oszczędzamy również miejsce w pozostałych pomieszczeniach naszego domu. Nie ważne czy Twoją garderoba na wymiar tworzy odrębne pomieszczenie czy też bazujesz na szafa na wymiar, w obu tych rozwiązaniach liczy się funkcjonalność, pomysłowość i logika, które sprawią że stanie się ona pełnowartościową garderoba na wymiar.

garderoba 2


Jak znaleźć miejsce na garderoba na wymiar?


Garderoba na wymiar może powstać w praktycznie dowolnym miejscu, zwłaszcza gdy wykonujemy ją na indywidualne zamówienie. Kolejną zaletą wykonania garderoba na wymiar jest jej dopasowanie do naszych potrzeb, nie musisz martwić się o odpowiednie wymiary oraz rozkład wieszaków i półek. Właściciele domów zwykle posiadają do tego celu specjalnie wydzielone wnętrze, które może zostać dowolnie zaprojektowane. W mieszkaniach będziemy zmuszeni do wydzielenia przestrzeni z pokoju lub pomieszczenia przejściowego.


Kształt oraz rozmiar pomieszczenia w którym ma powstać garderoba na wymiar ma ogromne znaczenie. To właśnie te czynniki determinują jej zagospodarowanie, rozkład modułów oraz konfigurację. Garderoba na wymiar dostosowywana jest do powierzchni, jaką dysponujemy, najczęściej budowana jest na planie kwadratu, prostokąta, litery „U” lub „L”. Każde z tych rozwiązań ułatwia korzystanie z garderoby, jeśli przemyślimy jego rozkład, ustawienie stref oraz dobór odpowiednich akcesoriów. Garderoba na wymiar powinna cechować się dobrą i sprawną wentylacją, aby domowe zapachy nie przenikały ubrań. Dodatkowo nie powinniśmy planować jej wykonania w pobliżu kuchni. Korzystnym rozwiązaniem jest zlokalizowanie garderoba na wymiar w pobliżu sypialni lub łazienki ze względu na praktyczne jej wykorzystanie podczas codziennych porannych czynności. Wiele domów parterowych posiada możliwość wykorzystania poddasza, lecz ze względu na różnice wysokości zwykle pozostaje ona niewykorzystana. Wykorzystajmy atut w postaci skosów i niskich sufitów do ulokowania w garderoba na wymiar regałów, półek, schowków, drążków czy innych wieszaków. To dzięki meble na wymiar, wykonanym na zamówienie, bardzo dokładnie dopasujemy ich gabaryty do architektury wnętrza, bez względu na to, gdzie zaplanujemy urządzić naszą garderobę.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Garderoba na wymiar zwykle kojarzy nam się z dużym i przestronnym wnętrzem, lecz niestety nie każdy z nam może pozwolić sobie na taki luksus. W takiej sytuacji musimy znaleźć kompromis. Co zrobić, gdy nie mamy miejsca na garderoba na wymiar? Odpowiedź jest prosta – zagospodaruj przedpokój. Mimo iż jest to zwykle niewielkie pomieszczenia to urządzenie go w funkcjonalny i elegancki sposób, pomoże nam w codziennym segregowaniu najpotrzebniejszych rzecz.

szafa 007


Garderoba na wymiar w przedpokoju


Garderoba na wymiar powinna pojawić się w każdym domu. Ten element wystroju pozwala nam na oszczędność miejsca i znacznie większe pole do popisu w przyszłej aranżacji. Obecnie architektura wnętrz zmierza do minimalizmu, choć podlega stały przemianom od pewnego czasu mniej mebli znaczy lepiej. Lecz jedno pozostaje bez zmian, nie zależnie od trendów gdzieś musimy pomieścić wszystkie nasze rzeczy.


Garderoba na wymiar


Garderoba na wymiar świetnie uzupełni przedpokój stając się funkcjonalną i praktyczną ozdobą. Wykonanie meble na wymiar powoduje, że możemy stworzyć ją w nawet najmniejszym wnętrzu. Dzięki bogatej kolorystyce frontów, mimo iż zajmie ona miejsce może spowodować optyczne powiększenia wnętrza. O zabawie kolorami pisaliśmy już w wcześniejszych artykułach.


Garderoba na wymiar musi idealnie komponować się z cały mieszkaniem – jest to szczególnie ważne w kawalerkach, które często mają połączony przedpokój z salonem i aneksem kuchennym. Wewnątrz garderoba na wymiar warto umieścić pantografy, które pozwolą nam na zagospodarowanie przestrzeni w nawet najwyższych partiach szafy. Pantograf umożliwia opuszczenie wieszaków na niższy poziom. Kosze i szuflady w garderoba na wymiar pozwolą nam na uporządkowanie bielizny oraz lekkiej odzieży. Półki to uniwersalny i niezastąpiony element wyposażenia w każdej garderoba na wymiar.


Garderoba na wymiar w niewielkiej przestrzeni


Garderoba na wymiar w mały pomieszczeniu musi być dokładnie i skrupulatnie zmierzona, w tym celu nasza firma odwiedzi Cię i wyręczy w tej czynności. Dodatkowo doradzimy Wam, w którym miejscu najlepiej ją wykonać, aby nie przeszkadzała w codziennych czynnościach. Powinniśmy także przemyśleć jej funkcję, ponieważ szafa na okrycia wierzchnie musi zostać inaczej zaprojektowana, niż mieszcząca dodatkowo buty czy sprzęty domowe. Będzie się różniła także konstrukcją oraz sposobem otwierania. Dodatkowo warto zastanowić się nad drzwiami przesuwnymi, które nie będą wymagały dodatkowego miejsca podczas otwierania garderoba na wymiar.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Garderoba na wymiar z każdym dniem zyskuje na popularności. Cenimy sobie nowoczesność i minimalizm, decydując się na jedno miejsce, które pomieści dosłownie wszystko. Garderoba na wymiar to wielość zalet, lecz musza zostać spełnione konkretne warunki, aby była ona funkcjonalna i praktyczna. Odpowiednie rozmiary, kształt oraz rozkład wnętrza to cechy bezpośrednio wpływające na nasze zadowolenie. Garderoba na wymiar w bloku może spełniać identyczna role jak duża typu walk-in. Dziś podpowiadamy jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń i optycznie ja powiększyć.

garderoba 2

 


Garderoba na wymiar


Garderoba na wymiar wykonywana jest na podstawie projektu ten zaś wymaga zebrania szczegółowego i precyzyjnego zebrania wymiarów. Pomieszczenie bądź wnęka, którą planujemy przeznaczyć pod garderobę powinna mieć minimum 140 cm głębokości. Wymiar garderoby uzależniony jest od głębokości potrzebnej do powieszenia ubrań (60 cm) i szerokości przejścia (min. 80 cm). O szczegółowych odległościach w garderoba na wymiar pisaliśmy w poprzednim artykule. Dla przypomnienia głębokość nie powinna być mniejsza jak 55 cm, aby odzież mogła swobodnie wisieć na wieszaku.


Garderoba na wymiar może zostać wydzielona w sypialni za pomocą półprzejrzystego szkła, które zapewni dostęp światła i podkreśli nowoczesność wnętrza przy jednoczesnym doświetleniu całego pomieszczenia. Jeżeli liczymy się z każdym centymetrem wykorzystajmy drzwi przesuwne lub dwuskrzydłowe, które nie wymagają zostawienia przed szafa dodatkowej przestrzeni do otwarcia jej drzwi. Oświetlenie w garderoba na wymiar powinno skupić się na płaskich kinkietach, plafonach lub halogenach, aby dodatkowe przedmioty nie zajmowały dodatkowego miejsca.


Garderoba na wymiar – optyczne powiększenie


Nawet najmniejsza garderoba na wymiar możemy powiększyć optycznie. Jednym z takich trików jest umieszczenie dużej ilości luster. Mogą one pokrywać zarówno fronty mebli jak i ściany. Dodatkowo wybierajmy jasne kolory takie jak; pastele, biele, delikatne szarości. Również wcześniej wspomniane przeszklone drzwi do wydzielonej garderoba na wymiar pozytywnie wpłyną na odczucie przestrzeni. Bez względu na wielkość garderoby nie zapominajmy o tym, że miejsca do przechowywania ubrań muszą być suche, a w związku z tym dobrze wentylowane.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar to marzenie wielu kobiet. Piękna i przestronna z dużą ilością szuflad, półek i wieszaków. Niestety podczas projektowania garderoby, musimy wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca i potrzeby domowników. Postęp technologiczny, pozwala nam na wykonanie projekt szafy na wymiar, który będzie idealnie zastępował nam garderoba na wymiar.

 

szafa 001


Szafa na wymiar czy garderoba na wymiar


Odpowiednim miejscem na przechowywanie ubrań oraz sprzętu gospodarstwa domowego jest osobne pomieszczenie. Niestety obecnie żyjemy w czasach gdzie większość z nas, posiada niewielkie mieszkania, w których ciężko wyodrębnić dodatkowe pomieszczenie. Natomiast warto rozważyć obecność garderoba na wymiar w sypialni mimo pozornej utraty miejsca. W rzeczywistości wydzielanie, pozwoli nam na oszczędność miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy uda ci się wygospodarować miejsce na garderoba na wymiar warto, abyś zastanowił się nad wykonaniem szafa na wymiar . W praktyce wystarczą trzy metry kwadratowe aby móc wykonać garderoba na wymiar. Zabudowa znajdująca się w niej może tworzyć literę U, zaś w wąskim ale długim pomieszczeniu lepiej sprawdzi się zabudowa w kształcie litery L. Od szafa na wymiar, do ściany powinieneś pozostawić 120 cm wolnej przestrzeni, aby bez przeszkód móc z niej korzystać.


Jeżeli garderoba na wymiar nie wchodzi w grę, zdecyduj się na duża szafa na wymiar. Możesz nią wypełnić wnękę, całą ścianę bądź tylko jej część. Aby nie przytłaczała ona wnętrza, wybierz szklane drzwi lub też fronty w kolorze ścian. Wykładając je lustrzanymi taflami, optycznie powiększysz całe wnętrze. Do osób którym, zależy na wyeksponowanie mebli warto skorzystać z dekoracyjnych drzwi.


Garderoba na wymiar wnętrze


Wnętrze w garderoba na wymiar uzależnione jest od tego, co chcemy w niej przechowywać. Bezpośredni wpływ na to będzie miał rodzaj ubrań oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Dlatego też zastanów się czy, zależy Ci na dużej ilości drążków, szuflad czy też półek. Drążki w garderoba na wymiar, na których masz zamiar zawiesić sukienki i płaszcze powinny zawisnąć na wysokości około 200 cm. Zaś garderoba na wymiar, w której chcesz przechowywać koszule i bluzki to odpowiednio 110 cm. Przestrzeń nad koszulami, warto przeznaczyć na półki. Ponadto, drążki nazywane pantografami, są bardzo wygodne, ponieważ umożliwiają wysuwanie oraz opuszczanie odzieży.


Garderoba na wymiar półki


Klasyczne półki do garderoba na wymiar mają około 60 cm szerokości, jednak bluzki czy też koszulki nie wymagają więcej jak 35 centymetrów. Warto również zwrócić uwagę, na ich głębokość która musi być optymalna do przechowywanych ubrań. Ułożenie odzieży w jednym rzędzie, sprzyja utrzymaniu porządku. Każda garderoba na wymiar, powinna być wyposażona w szuflady na bieliznę i inne dodatki. Ich szerokość nie powinna przekraczać 60 cm, zaś głębokość 20 cm. Pomocne przy utrzymaniu czystości w garderoba na wymiar okazują się organizery.


Garderoba na wymiar w pięknym oświetleniu


Garderoba na wymiar powinna być wyposażona w dodatkowe oświetlenie, które musi docierać do wszystkich półek i zakamarków. Świetnym rozwiązaniem okazuje się oświetlenie punktowe. Duże znaczenie odgrywa rodzaj światła. Ekonomicznym rozwiązaniem są LED-y. Mogą występować w formie zintegrowanych opraw, taśm lub tradycyjnych żarówek czy też halogenów. Oświetlenie LED wykonuje się również w poszczególnych elementach szafa na wymiar takich jak drążki na ubrania oraz szuflady.


Jak widzisz wykonanie garderoba na wymiar jest możliwe na każdej powierzchni. Dzięki niej zaoszczędzisz miejsce oraz utrzymać porządek w swoim mieszkaniu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Często zapominamy o szczegółach, które tworzą całokształt kuchni. Między innym są to gniazda sieciowe. Umieszczone na ścianie pomiędzy szafkami kuchennymi są praktyczne i mamy do nich łatwy dostęp, ale co jeśli planujemy na ścianie lacobel czy grafikę na szkle w kuchnia na wymiar? Wtedy mogłyby zepsuć zamierzony efekt.

blat 001

 


Producenci i na to znaleźli sposób.

Ciekawym rozwiązaniem w kuchnia na wymiar są gniazdka wpuszczane w blat kuchenny. Konstrukcja składa się ze stabilnego gniazda oraz wysuwanej lub otwieranej listwy z 3 gniazdami sieciowymi o mocy 230V w praktycznej obudowie chowanej w blacie.


Oprócz zastosowania w blatach kuchennych czy w kuchnia na wymiar może znaleźć również zastosowanie w miejscach, gdzie ważny jest szybki i wygodny dostęp do gniazd sieciowych, np. biurko, komoda w salonie przy której ładujemy laptopa i telefon. Dzięki takiemu zastosowaniu unikniemy nadmiaru kabli z powodu niewystarczającej ilości gniazd. Może być stosowany w blatach od grubości 25 mm (standardowy blat w kuchnia na wymiar ma grubość 30mm).


W zależności od wybranego rodzaju gniazda można wysuwać zarówno w poziomie jak i z góry czy z dołu. Gdy gniazdo w kuchnia na wymiar jest nieużywane można wpuścić je w blat i uzyskać gładką powierzchnię roboczą. Pokrywa górna takiej listwy dostępna jest w kolorach: czarnym i szaro-grafitowym (okrągłe); białym, czarnym i aluminium (prostokątne).


Gniazdo okrągłe w kuchnia na wymiar potrzebuje miejsca w szafce, aby móc się ”schować”, dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie w rogu szafki narożnej. Zazwyczaj pozostaje tam niewykorzystana przestrzeń. Wymiary: długość całkowita 280 mm, średnica ok 102 mm.


Gniazdo prostokątne w kuchnia na wymiar wymaga mniej miejsca w szafce niż okrągłe. Konstrukcja obejmuje stabilne, nieruchome gniazdo montowane w meblu oraz otwieraną część ruchomą po kliknięciu w przycisk. Wymiary: długość 265 mm, szerokość 130 mm, wysokość całkowita 68 mm.


Gniazdo w blacie w kuchnia na wymiar to świetne rozwiązanie zarówno do blatu kuchennego, ale również na wyspę kuchenną, do salonu i biura. Warto o tym pomyśleć już na etapie remontu czy budowy kuchnia na wymiar, aby doprowadzić elektrykę w odpowiednie miejsce.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dlaczego lustro na wymiar i nie tylko odbija obraz? To jedno z pytań na które wiele z nas chciałby poznać odpowiedź ale wstydzi się je zadać. Mimo iż odpowiedź nie jest taka oczywista. Światło padające na dowolną powierzchnię posiada trzy drogi końcowe. Pierwsza z nich to rozwiązanie kiedy zostaje pochłonięta i tak dzieje się ze powierzchniami matowymi w kolorze czarnym. Dodatkowo może zostać rozproszone lub odbite.

inne 2


Lustro na wymiar ciekawostki


Aby lustro na wymiar powstało musimy stworzyć idealnie gładką powierzchnię której nierówności będą mniejsze niż długość fal padającego światła. Często również zastanawiamy się czy kolor ma znaczenie. Otóż kolory mają tylko te powierzchnie które pochłaniają część promieni świetlnych a resztę odbijają. Analogicznie lustro na wymiar odbija wszystkie promienie świetlne a więc lustro na wymiar będzie miało taki kolor jakim je oświetlimy.


Najczęściej stosowane grubości


Do najczęściej stosowanych grubości w lustro na wymiar należy zaliczyć grubość 4 mm. Ponadto do wyboru mamy grubość 3 mm które stosowane są zwykle w meblarstwie i szafach przesuwnych. Stosowanie lustro na wymiar o mniejszej grubości jest uzasadnione tym iż łatwiej wchodzi ono w profile meblowe zasięgu waga mniej obciąża skrzydła i systemy jezdne. Dodatkowo do wyboru mamy jeszcze grubość 5 mm i 6 mm. To rozwiązanie przeznaczone jest do stosowania w miejscach gdzie lustro na wymiar mogłoby być narażone na większe obciążenia oraz ryzyko uszkodzeń będą to na przykład miejsca publiczne.


Lustro na wymiar jakość


Lustro na wymiar jak każdy inny przedmiot w naszym domu musi spełniać wymagania jakościowe. W jego przypadku Głównie chodzi tu o odporność na wilgoć. Lustra przeznaczone do masowej sprzedaży pochodzące z chińskiej produkcji mimo iż są tanie to nie nadają się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności ponieważ po krótkim czasie użytkowania zaczynają pojawiać się zaczernienia oraz plamy. Niskiej jakości powłoka zabezpieczająca srebrny podlew lustra w reakcji z wilgocią zaczyna się utleniać. Dlatego też Jeżeli zależy ci na ozdobnym lustrze które będzie ci służyło przez wiele lat skorzystaj z usługi lustro na wymiar.


Lustro na wymiar do zadań specjalnych


Choć wcześniej wspomnieliśmy iż lustra posiada kolor według odbitego światła to do jego produkcji możemy użyć szkła barwionego w masie a więc w pewnym stopniu zmanipulować jego odbiciem. Popularne choć rzadko stosowane jest również lustro weneckie. Weneckie lustro na wymiar zostanie pokryte specjalną powłoką odbijające światło tylko z jednej strony. Dając nam możliwość przy odpowiednim kontraście oświetlenia uzyskać efekt widoczności tylko z jednej strony podczas gdy w odwrotnej nie widać nic.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Otwarta kuchnia na wymiar coraz częściej króluje w naszych domach. Jedni decydują się na nią z powodu niewielkich mieszkań. Inni zaś lubią przyjmować gości oraz organizować rodzinne spotkania w przytulnej kuchnia na wymiar. Brak ściany działowej sprawia, iż całe pomieszczenie wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Ponadto, stają się one bardziej przestronne i bardziej rozświetlone. Za otwarta kuchnia na wymiar, przemawia również większa potrzeba integracji. Każdego dnia gotując, bądź przygotowując posiłki dla najbliższych możesz z nimi rozmawiać, mimo iż będą Oni w salonie. Jakie są minusy? Wadą jest z pewnością odmienna funkcja pomieszczeń. Pokój dzienny jest miejscem odpoczynku i przyjmowania gości, zaś kuchnia na wymiar przede wszystkim służy pracy.

kuchnia 001


Projekt kuchni na wymiar ścianki murki przejścia


Wejście do kuchnia na wymiar przez pokój to jedno z najstarszych rozwiązań w naszych domach. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych pozostawiamy pusty otwór. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających niewielkie mieszkanie, ponieważ spędzając czas w salonie mamy wgląd na to, co dzieje się w kuchnia na wymiar. Kolejnym, równie popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie pionowych ścian. Tego typu ścianki lub murki do wysokości blat drewniany otwierają nam przestrzeń tworząc jego optyczne powiększenie. Oczywiście wysokość murków w kuchnia na wymiar jest dowolna, lecz pod kątem praktycznym powinny one przykrywać szafki i blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar wady i zalety


Główną zaletą otwartej kuchnia na wymiar jest bezdrzwiowe połączenie obu pomieszczeń. Daje nam ono nieograniczony kontakt wzrokowy z osobami będącymi w obu pomieszczeniach. Ponadto, zyskujemy dodatkowe miejsce na sprzęty kuchenne w kuchnia na wymiar. Dlatego też, wydawanie posiłków jest znacznie prostsze. Do głównych wad tego typu rozwiązania z pewnością musimy zaliczyć przechodzenie przez pokój dzienny. Problem powstaje w sytuacji, gdy masz gości i spędzasz z nimi czas w salonie, a dziecko chce zrobić sobie kolację i robi to na widoku twoich znajomych. Dodatkowo podczas gotowania wszystkie zapachy roznoszą się nie tylko po kuchni, ale również salonie. Jest to również nie lada wyzwanie architektoniczne, ponieważ wymaga ono zgrania stylistycznego obu pomieszczeń.


Drzwi przesuwne w projekt kuchni na wymiar


Zastosowanie drzwi przesuwnych kuchnia na wymiar umożliwia posiadanie kuchni równocześnie zamkniętej i otwartej. Drzwi przesuwne można jednak zastosować tylko wtedy, gdy jest miejsce na odsunięcie skrzydła. Jeśli go nie ma, można się posłużyć innymi mniej stałymi formami. Na przykład zasłoną okienną, roletą lub żaluzją zamocowaną pod sufitem. Tego typu wydzielenie kuchnia na wymiar wymaga dużych przygotowań. Natomiast może się okazać bardzo oryginalnym elementem dekoracyjnym. Do najważniejszych zalet, musimy zaliczyć niewidoczne i nieprzeszkadzające w komunikacji drzwi, w przeciwieństwie do drzwi skrzydłowych. Ponadto zamknięte drzwi zasłaniają kuchnia na wymiar, dzięki czemu niwelujemy wszystkie wady otwartej kuchnia na wymiar. Zaś do wad zaliczamy fakt, iż w porównaniu ze ścianą i drzwiami skrzydłowymi tylko częściowo izolują one od zapachów i hałasu. Ponadto połączenie kuchni i pokoju drzwiami przesuwnymi lub ściankami wymaga zrobienia ściany z kieszenią, w którą będzie wsuwało się skrzydło drzwi albo miejsca na ich odsunięcie.


Stół granicą w otwarta kuchnia na wymiar


Tego typu rozwiązanie będzie idealnym pomysłem dla zwolenników otwartej kuchni z naturalnym przejściem do salonu. Nie musi być to duży stół może być niewielki. Fragment blat drewniany umieszczony na wysokości stołu, da nam dodatkowe miejsce gdzie można zjeść posiłek. Niestety tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się w małych mieszkaniach. Ponadto nie zasłania ono w pełni blat drewniany w kuchnia na wymiar .


Kuchnia na wymiar wydzielona za pomocą barku


Wizualnie stanowi częściowe wydzielenie kuchni, co oznacza, że jest ona tylko częściowo otwarta. Barek może zastąpić; stół, ale też blat drewniany do pracy i bufet do podawania posiłków. Klasyczny barek, przy którym siedzi się na wysokich stołkach został zapożyczony z klasycznego baru. Co oznacza, że można przy nim jeść pić i połączyć go z blatem roboczym w kuchnia na wymiar. Wydzielanie kuchnia na wymiar za pomocą barku, pozwala na całkowite zasłonięcie bałaganu na blat drewniany przed wzrokiem gości. Niestety tego typu rozwiązanie nie będzie korzystne dla osób starszych, niepełnosprawnych czy też dzieci.


Wydzielenie kuchnia na wymiar za pomocą szafki lub wyspy kuchennej


Coraz częściej spotykanym wydzielaniem jest zastosowanie kuchnia na wymiar z wyspą. Może ona przybierać formę przedłużonego ciągu szafek z drewniany blat kuchenny lub wolnostojącej wyspy. Właśnie tego typu rozwiązanie jest najczęściej spotykanym pomysłem i sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Aby urządzić wnętrze z wyspą na granicy pokoju i kuchni, najlepiej wybrać projekt kuchni na wymiar z otwartą przestrzenią dzienną. Często blat drewniany dodatkowo przesłania się wyższym od niego murkiem lub płytą meblową. Warto również skorzystać z możliwości wykonania mobilnej przesłony w kuchnia na wymiar. Mogą to być na przykład szafki kuchenne na kółkach bądź wyjeżdżające spod blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji domowników oraz jest świetnym rozwiązanie architektoniczne. Jak każda posiada zarówno wady i zalety, dlatego też dokładnie zastanów się, jaka kuchnia na wymiar będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne, dlatego też jest tak dobrym rozwiązaniem zarówno dla dużych jak i niewielkich pomieszczeń. Dzięki niej możesz również dopasować idealny styl dla siebie i najbliższych. Podczas tworzenia kuchnia na wymiar, należy pamiętać, iż jednym z najważniejszych elementów są fronty, nie tylko ich design, ale przede wszystkim trwałość i grubość.

 

kuchnie 4


Kuchnia na wymiar z drewnianymi frontami


Kuchnia na wymiar zwykle wykonywana jest w płyt różnej grubości. Oczywiście, właśnie ta cecha będzie stanowiła o jej trwałości. Dodatkowo fronty w kuchnia na wymiar, mogą zostać wykonane z drewna. Do tego celu najczęściej wykorzystujemy brzozę, dąb, świerk, sosnę, olchę, buk i jawor, ponieważ wykazują najlepsza odporność na warunki panujące w naszych domach. Wybór gatunku drewna, będzie decydował o jej finalnym kolorze oraz trwałości.


Największą trwałość wykazują fronty wykonane z drzew liściastych, a więc to właśnie ich blaskiem w kuchnia na wymiar będziemy cieszyć się najdłużej. Drewno, musi zostać zabezpieczone i zaimpregnowane, specjalnym woskiem lub lakierem transparentnym, o czym pisaliśmy w odrębnym artykule. Drewniane fronty to również uniwersalność pod względem doboru sprzętu kuchennego i dodatków.


Drewniane fronty w kuchnia na wymiar to także duża plastyczność. To ogromna zaleta wykorzystywana głównie podczas frezowania i wyginania.


Kuchnia na wymiar z płyty


Na wstępie wspominaliśmy, również o kuchnia na wymiar z płyty MDF. Materiał ten powstaje w wyniku sprasowania mieszanki drewna i związków organicznych. Do jej głównych zalet zaliczamy szeroki wybór barw i deseni. Fronty pokryte folią PVC będą wykazywały mniejszą odporność na wysokie temperatury. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na trwałości wybierz fronty meblowe lakierowane, które cechuje większa odporność na temperaturę i wilgoć. Ponadto, fronty pokryte lakierem zapewnią jednolitą powierzchnię w kuchnia na wymiar.


Kuchnia na wymiar z płyty pokrytej fornirem


Alternatywą dla drewnianych frontów okazuje się kuchnia na wymiar wykonana z płyty pokrytej fornirem. Fornir to nic innego jak warstwa naturalnego drewna, która wyróżnia się trwałością, estetyką i funkcjonalnością. Odznaczają się również wyjątkową elegancją i urokiem. Ich wykończenie może być utrzymane w macie lub połysku. Dodatkowo ich struktura jest powtarzalna, co uchroni nas przed naturalnymi „wadami” drewna.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kuchnia na wymiar jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wyjątkowym i niepowtarzalnym wnętrzu. Ponadto pozwala ona na dopasowanie jej do naszego wnętrza i potrzeb. Coraz częściej jednak decydujemy się na uatrakcyjnienie klasycznych ustawień. Wiąże się to po części z modą, ale największe znaczenie zawsze ma jednak wygoda i ergonomia. Współcześnie w kuchnia na wymiar dominują wyspy kuchenne. Niemal w każdej kuchni wygospodarowana jest część z wolnostojącymi szafkami w centralnej części, które tworzą kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą.

kuchnia 002


Kuchnia na wymiar z wyspą


Moda na kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą to obecnie jeden z najchętniej wybieranych układów w kuchniach. Centrum pracy stanowi wyspa, to właśnie w niej umieszczamy zlew i blat roboczy wraz z płytą indukcyjną. Pozostała część przeniesiona jest do drugiej części, czyli szafy kuchennej. Trend ten powstał w oparciu o dążenie do uzyskania w pełni otwartych przestrzeni, bez niepotrzebnych przesłon. Jest to trudna sztuka kompromisu wymuszająca na nas decyzje, co tak na prawdę będzie dominować i stanowić centrum. Jeśli kuchnia kojarzy nam się z długotrwałym gotowaniem to pewnie chętnie ją schowamy a na pierwszym planie wyeksponujemy kanapę. Jednak, jeśli wspólne przyrządzanie posiłków jest dla nas czymś wyjątkowym to z pewnością wyspa kuchenna stanie w centrum domu. Na szczęście projekt kuchni na wymiar pokaże nam na wizualizacji jak finalnie będzie ona wyglądać.


Kuchnia na wymiar z szafą


Kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą zastępuje pojemną spiżarnię, a wyspa pełni rolę też stołu to idealne rozwiązanie dla osób ceniących porządek, ale lubiących także wspólne spędzanie czasu, czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi. Szafa na wymiar w kuchni może być pojemną zabudową wyposażoną w półki i szuflady. Ponadto możemy w niej ukryć dodatkowe blaty robocze, które z pewnością przydadzą się nam podczas świątecznego gotowania.


Podstawą organizacji przestrzeni kuchennej powinna być ergonomia. Jest to zbiór zasada podpowiadających nam jak funkcjonalnie dostosować kuchnię do swoich potrzeb. Kuchnia na wymiar to największy sprzymierzeniec ergonomii. Nie ma nic gorszego dla naszego kręgosłupa niż zbyt niski blat. Dzięki kuchnia na wymiar uwzględnione są takie parametry jak wzrost użytkowników oraz ich indywidualne preferencje. To bardzo komfortowe rozwiązanie.


Kuchnia na wymiar z wyspą - podsumowanie


Kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą idealnie pasuje do dużych pomieszczeń, zwłaszcza otwartych i połączonych z innymi częściami domu. Jednak, jeśli nasza kuchnia na wymiar jest nieco mniejsza to z pewnością znajdzie się również i dla niej rozwiązanie wykorzystujące powyższy schemat ustawienia mebli. Zachęcamy do eksperymentów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Meble kuchenne na wymiar coraz częściej wykonujemy bez uchwytów. Dziś omówimy wady i zalety tego rozwiązania oraz sposoby jego wykonania. Uchwyty bardzo często uważane są za nieistotny element. W rzeczywistości ten mały szczegół często decyduje o charakterze i stylu Kuchnia na wymiar. Prawidłowo dobrane uchwyty w Kuchnia na wymiar, tak jak wszystkie inne dekoracje, podkreślają styl całej aranżacji i tworzą z nią spójną całość. Inne uchwyty wybierzemy do Kuchnia na wymiar w stylu klasycznym, a inne do kuchni nowoczesnej. Są jednak osoby, którym widok uchwytów w kuchni, w ogóle nie odpowiada. Wyjściem z tej sytuacji będą niewidoczne uchwyty, frezowane we frontach lub ich całkowity brak.

 

kuchnie 1


Kuchnia na wymiar – uchwyty listwowe


Uchwyty listowe w Kuchnia na wymiar to jedno z wielu rozwiązań mebli bez tradycyjnych uchwytów. Uchwyty listwowe zostają wpuszczone w front, stanowiąc ozdobną pomoc w otwieraniu drzwi. Mogą być one długie, na całą szerokość szafki lub przeciwnie, niewielkich rozmiarów, nierzucające się w oczy. Jest to rozwiązanie, które cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością w Kuchnia na wymiar.


Kuchnia na wymiar – uchwyty frezowane


Kolejną propozycją na pozbycie się zwykłych uchwytów w Kuchnia na wymiar, są uchwyty frezowane, ukryte w głębi lub na obrzeżach frontów. Tego typu rozwiązanie stosuje się w przypadku frontów drewnianych lub lakierowanych. Najlepiej prezentują się w bieli, czerni, szarościach oraz pozostałych mocnych kolorach, zwłaszcza w wysokim połysku. Lakierowane fronty w kuchnia na wymiar bardzo atrakcyjnie prezentują się z uchwytami frezowanymi.


Kuchnia na wymiar bez uchwytów


Kuchnia na wymiar z frezowanymi lub wpuszczanymi we front uchwytami, to jednak nie to samo, co kuchnia bez uchwytów. Aby cieszyć się całkowicie gładką i jednolitą powierzchnią, konieczne jest zastosowanie w Kuchnia na wymiar specjalistycznych systemów otwierania szafek i szuflad. Od lat nasza firma współpracuje z renomowanym producentem okuć – Blum. Oferuje on dwie możliwości. Jedną z nich jest mechaniczny system otwierania Tip-On, który otwiera front w Kuchnia na wymiar po jego naciśnięciu w odpowiednim miejscu. Bardziej zaawansowanym, ale i o wiele droższym rozwiązaniem, jest system Servo-Drive, który w elektryczny sposób wspomaga otwieranie.


Kuchnia na wymiar bez uchwytów – zalety


Niewątpliwą zaletą w Kuchnia na wymiar bez uchwytów jest całkowicie gładka, jednolita powierzchnia, która idealnie sprawdza się w przypadku nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Proste fronty bez frezów i brak uchwytów to również oszczędność kilkuset złotych. Kolejnym plusem jest brak problemu z uchwytami, które po latach użytkowania mogą się poluzować czy odpadać, a ich wkręty zagubić. Kuchnia na wymiar bez uchwytów, otwierana na dotyk to również wysoka funkcjonalność i wygoda, którą doceni każda pani domu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar w domu z bali to duże wyzwanie, ponieważ sam styl domu wymusza na nas pewne działania aranżacyjne. Wnętrza w drewnianym domu zwłaszcza, jeżeli ściany nie zostały otynkowane zachwycają nas przytulnością i rodzinnym charakterem. Samodzielna aranżacja kuchnia na wymiar może stać się dużym wyzwaniem, lecz w Internecie i publikacjach branżowych znajdziemy wiele inspiracji, które mogą nam w tym pomóc.

kuchnie 8

 


Kuchnia na wymiar w drewnianym domu – możliwości


Kuchnia na wymiar w domu z bali nie musi być utrzymana w rustykalnym stylu. Zwróćcie uwagę jak pięknie potrafią komponować się ze sobą kontrasty. Nowoczesność i sielskość idzie ze sobą w parze.
Styl rustykalny w kuchnia na wymiar cieszy się największą popularnością w tego typu budownictwie, ponieważ jest ono oryginalne i posiada swoich oddanych fanów, którym właśnie na takim stylu zależy najbardziej. Jeśli chcemy nadać ścianą nieco lekkości można ich część zestawić z fragmentami wykończonymi płytami gispowo-kartonowymi, jednak pamiętajmy o tym, że nie należy zabudowywać całych ścian, ponieważ wówczas stracą one swój niepowtarzalny klimat. Wyjątkową propozycją jest wykorzystanie w kuchnia na wymiar stylu ekologicznego, o którym już wcześniej wspominaliśmy na naszym blogu.


Kuchnia na wymiar w stylu eko


Kuchnia na wymiar wykonana z bielonego drewna w połączeniu z blat drewniany idealnie komponuje się i nadaje lekkości całemu założeniu. Jednocześnie podkreślają naturalną strukturę ścian oraz rozjaśniają wnętrze. Zastanawiasz się nad wyborem kolorów i barw we wnętrzu? Domy drewniane i wykonane w nich kuchnia na wymiar uwielbiają kolory ziemi takie jak; beży, brązy, zielenie i wcześniej wspomnianą biel. Możesz również łączyć ze sobą barwy. Przykładem w kuchnia na wymiar może być biała zabudowa mebli z turkusowymi dodatkami takimi jak; wazony, chlebami czy też przybornik. Zaś pod żyrandolem powieś słomiany wianuszek utrzymany w omawianej kolorystyce. Wszystko zależy od Ciebie, ponieważ kuchnia na wymiar musi być dopasowana do charakteru i stylu życia domowników. Czynniki, jakie powinniście wziąć pod uwagę na etapie projekt kuchnia na wymiar to; gust domowników, funkcjonalność, ponadczasowość i co najważniejsze praktyczność. Uwzględniając je na etapie projektu, możemy być pewni, że korzystanie z kuchnia na wymiar będzie czystą przyjemnością.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wymarzona i praktyczna kuchnia na wymiar w kawalerce? Dlaczego nie. Kuchnia na wymiar to wszechstronność i praktyczne wykorzystanie przestrzeni. Niewiele osób wie, lecz w Londynie znajduje się jedna z najmniejszych kawalerek na świecie o powierzchni niespełna 8 metrów kwadratowych. Na tak malej powierzchni udało się wykonać kuchnie, salon i łazienkę. Dlatego tez nie przejmuj się niewielka powierzchnia swojej kawalerki i zaproś nas na wycenę. My zaś dziś przedstawimy CI kilka praktycznych pomysłów na aranżacje niewielkiej przestrzeni.

kuchnie 2

 


Kuchnia na wymiar w kawalerce


Kuchnia na wymiar w kawalerce z rynku wtórnego często została oddzielona od salonu za pomocą ścianki działowej. W takim wypadku korzystnie jest zburzyć ścianę i w jej miejscu wykonać barek lub dodatkowy blat roboczy. Zabieg ten nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale nada lekkości i nowoczesnego szlifu. Kuchnia na wymiar połączona z salonem może mieć kształt litery "U" lub litery "L". W tej pierwszej warto zaprojektować ciąg szafek wiszących tylko na jednej ścianie - dzięki temu wnętrze nabierze wizualnej lekkości i nie będzie sprawiało wrażenia "zamkniętego". W drugim przypadku warto dłuższy bok przeznaczyć na kuchenna zabudowę, zas krótszy na dodatkowy blat.


Kuchnia na wymiar w kawalerce z jadalnia


Kuchnia na wymiar z jadalnia w kawalerce tez jest możliwa do wykonania. Wszystko zalezy od kreatywności i przemyślanego projektu. Aby wygospodarowac miejsce w kawalerce na jadalnie, należy kuchnia na wymiar wykonac w linii prostej, zas w miejscu ścianki dzialowej lub barku ustawic niewielki stol z krzeslami. Jeżeli zdecydujesz się na kuchnia na wymiar z jadalnia w kawalerce, postaw na jasne barwy i lustrzane oraz szklane akcenty.


Kuchnia na wymiar – podzial stref


Kawalerka nie powinna składać się z wysokich przegród, zaś ilość ścian najlepiej ograniczyć do minimum. Aby wydzielić kuchnia na wymiar od salonu, wykorzystaj narożnik lub sofę ustawiając ja plecami do kuchni otrzymasz sprytny podział wnętrza, który nie będzie przytłaczał i optycznie zmniejszał pomieszczenia. Oświetlenie to równie ważny aspekt, który nie może zostać przez nas pominięty. Dzięki oprawom sufitowym, lampom wiszącym i nowoczesnym listwom LED, wnętrze nabiera nowego blasku, staje się bardziej przestrzenne i przytulne.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Styl w kuchnia na wymiar powinien zostać dostosowany nie tylko do naszego gustu i potrzeb, ale również do wielkości naszej kuchni i możliwości aranżacyjnych. Nie bez znaczenia jest dostępność akcesoriów kuchennych, dekoracji i meterialow wykończeniowych. To bardzo ważne, jeżeli zależy Ci na czasie, brak dostępnych w ciągłej sprzedaży detali może znacznie wydłużyć czas realizacji w kuchnia na wymiar. Kształtując i aranżując swoja kuchnia na wymiar możesz inspirować się magazynami, blogami lub skorzystać z naszej pomocy, ponieważ bardzo chętnie wykonamy dla Ciebie projekt kuchni wraz z wizualizacjami.

 

kuchnia 004


Kuchnia na wymiar – styl nowoczesny


Kuchnia na wymiar w stylu nowoczesnym to przede wszystkim minimalizm połączony z jej praktycznym aspektem, zwiększając nasz komfort użytkowania. Zwykle kuchnia na wymiar w tym stylu składa się z drewnianych mebli, białych frontów, szkła lub metalu. W takiej kuchni szczególną wagę przywiązuje się do zachowania odpowiedniej ergonomii oraz bezpieczeństwa, zaś samo wnętrze jest dobrze oświetlone zarówno światłem dziennym, jak i sztucznym. Taki styl doskonale sprawdza się we wszystkich kuchniach, bez względu na ich rozmiar.


Kuchnia na wymiar – styl angielski


Kuchnia na wymiar w stylu angielskim opiera się na masywnych i eleganckich meblach w pastelowych tonacjach. Dodatków liczne przeszklenia i bogactwo nawiązań do naturalnych rozwiązań. Charakterystyczne dla kuchnia na wymiar w stylu angielskim jest polaczenie z jej z jadalnia oraz zdobnictwo dużą ilością elementów dekoracyjnych. Styl angielski najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni większej niż 20 metrów kwadratowych.


Kuchnia na wymiar – styl klasyczny


Kuchnia na wymiar w stylu klasycznym podobnie jak w stylu angielskim opiera się na masywnych meblach z duża ilością materiałów zdobniczych. Zwykle wykonuje się z naturalnych materiałów takich jak drewno, wiklina a nawet kamień. Elementy te nawiązują do lokalnych tradycji, zaś ich kolory są ze sobą mocno stonowane. Styl klasyczny w kuchnia na wymiar najlepiej sprawdzi się w przestronnych wnętrzach.


Kuchnia na wymiar – styl prowansalski


Kuchnia na wymiar w stylu prowansalskim utrzymana jest w kolorach charakterystycznych dla Prowansji, wiec spotkamy tu intensywny błękit, oliwka, lawenda i beż. Cala aranżacja utrzymana jest w delikatnej i lekkiej formie o sielskim charakterze. Spotkamy tu przedmioty dekoracyjne pochodzące wprost z natury, a wiec gliniane dzbany z suszonymi kwiatami lawendy itp. Jednym z najważniejszych założeń tego typu aranżacji jest duża dostępność światła dziennego – najlepiej przy dużej ilości okien. Jest to uniwersalny styl sprawdzający się w każdym wnętrzu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim podobnie jak sama wycieczka do niego jest marzeniem większości z nas. Choć wielu osobom taki styl w kuchnia na wymiar się podoba to niestety nie każdy jest w stanie go nazwać. Niestety nie jesteśmy w stanie Zabrać was na wycieczkę do Ameryki ale za to bardzo chętnie zabierzemy was w wycieczkę po kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim. Zostańcie z nami i dowiedzcie się dlaczego warto się na nią zdecydować.

kuchnie 7

 


Kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim


Kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim niestety jest znacznie większa metrażowe Jest znacznie większa niż taka którą możemy najczęściej spotkać w polskich domach i mieszkaniach. Oczywiście nie oznacza to że nie jesteś w stanie wykonać kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim w mieszkaniu w bloku. Zawsze Musimy pamiętać że jedynym ograniczeniem jest nasza kreatywność.


Kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim to przede wszystkim meble wykonane z pasją i niezwykłą dokładnością. Kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim opiera się na klasyce nie znajdziecie tutaj przeszkleń metalu betonu. Nowojorczycy rezygnują z tego typu materiałów na rzecz drewna witraże w i misternie wykonanych okuć meblowych. Dominującą kolorystyką jaką tutaj spotkamy będzie biel krem oraz naturalne kolory drewna. W niektórych aranżacjach z pewnością spotkacie się również z ciemnym brązem ja cię nie występuje on tak często jakiego jasne odpowiedniki. Zwykle w takiej sytuacji kuchnia na wymiar wydziela dwa kolory na jednej ścianie ciemny brąz na drugiej ścianie krem lub biel. Nowojorczycy w dużym stopniu przywiązują wagę do detali. Jeżeli zdecydują się oni na ciemny brąz w kolorze naturalnego drewna to konsekwentnie pomalują w tym samym odcieniu belki stropowe oraz dobiorą drewniane krzesła.


Kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim podkreślona przez dodatki


Głównym dodatkiem i jednocześnie elementem koniecznym aby kuchnia na wymiar w stylu nowojorskim przedstawiała rodzime kierunki jest oświetlenie. Zwykle oświetlenie wykonane jest z niklu oraz szkła najwyższej jakości pięknie zdobiona od delikatnie rustykalnych wzorów po wyjątkowo modernistyczne.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar połączona z okuciami austriackiej firmy Blum, to gwarancja trwałości na wiele lat. To właśnie ta firma cieszy się najlepszą opinią wśród klientów oraz ustanawiają nowe trendy wzornictwie. Wprowadzając, co raz to nowe innowacyjne rozwiązania dla klientów i ich kuchnia na wymiar. To właśnie systemy szuflad i okuć, mają bezpośredni wpływ na komfort użytkowania oraz optymalne wykorzystanie każdej przestrzeni w kuchnia na wymiar.

 

kuchnie 5


Kuchnia na wymiar z szufladami


Kuchnia na wymiar może zostać wyposażona w nowoczesne systemy takie jak; Metabox, Tandembox oraz Lagrabox. W pierwszej z nich znajdziemy prostotę konstrukcji. Składa się ona z niewielkiej ilości elementów, dlatego jest idealnym rozwiązaniem nie tylko w kuchnia na wymiar, ale także w meble łazienkowe na wymiar. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, stanowi o stabilności szuflad, nawet podczas ich dużego obciążenia. Ponadto, można go połączyć z amortyzacją Blumotion, który potocznie nazywany jest cichym domykiem.


System Blum Tandembox to stalowa konstrukcja w kuchnia na wymiar. Wśród tej linii znajdziemy dwa systemy; invito i antaro. Pierwszy z nich, daje ogromne możliwości dostosowania kolorystyki i wzornictwa do stylu kuchnia na wymiar. Drugi zaś podkreśla minimalistyczny design, dzięki geometrycznym kształtom i gładkim powierzchniom.


Lagrabox to precyzja, dopracowana i prosta w swej formie smukła linia szuflad. Kuchnia na wymiar z ich wykorzystaniem to modernizm połączony z elegancją i harmonią.


Kuchnia na wymiar i najlepsze okucia


Ogromną popularnością i nienaganną opinią cieszą się zawiasy i prowadnice firmy Blum. To właśnie, dlatego nasza firma korzysta tylko z okuć tej firmy. Fakt, są one droższe niż innych firm, lecz jednocześnie najlepsze. A szafa na wymiar czy kuchnia na wymiar ma nam służyć często nawet kilkanaście lat, dlatego też taka inwestycja z pewnością się zwróci. Innowacyjną propozycją w kuchnia na wymiar są zawiasy Clip top Blumotion. O zaletach cichego domyku, chyba nie musimy Wam wspominać. Ponadto firma prezentuje wiele kolorów okuć np. czarnego onyksu, który podkreśli urok i elegancję w ciemna kuchnia na wymiar. Niezawodne działanie zawiasów Clip top wyróżnia precyzyjna regulacja i prosty montaż. Wielokrotnie doceniane, za jakość zawiasy Modul zachwycają klasycznym wzornictwem w nowoczesnym wydaniu.


Prowadnice firmy Blum zapewniają płynny i nienaganny ruch szuflad w kuchnia na wymiar nawet przy obciążeniu nawet 60 kg. Ponadto wysoka stabilność i bogate wzornictwo, są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar z wyspą, jeszcze kilkanaście lat temu była amerykańskim snem, który oglądaliśmy tylko w filmach. Obecnie kuchnia na wymiar z wyspą cieszy się ogromną popularnością, nawet w kawalerkach, idealnie oddzielając kuchnię od pokoju. Dziś poruszymy zagadnienie dotyczące prawidłowego zagospodarowania kuchnia na wymiar w wyspą.

 

kuchnia 002


Kuchnia na wymiar z wyspą lubi każdy styl architektoniczny. Nowoczesnej zabudowie dodaje elegancji, rustykalnej dodaje charakteru. Wyspa to miejsce spotkań domowników i ich gości, ponieważ nie ma bardziej przytulnego pomieszczenia niż kuchnia. Pozwala ona na pielęgnowanie relacji i wspólne gotowanie.


Kuchnia na wymiar z wyspą – do każdego wnętrza


Powszechnie uważa się, iż kuchnia na wymiar z wyspą jest rozwiązaniem tylko dla dużych pomieszczeń, zaś w niewielkich ograniczy przestrzeń użytkową, a także obniży walory dekoracyjne wnętrza. To błąd! Stanowi ona świetne rozwiązanie nawet w kawalerkach o znikomym metrażu. Podwyższona wyspa, będzie w niej służyła jako blat roboczy, barek oraz stół. Dając nam 3 funkcje w jednym elemencie wyposażenie wnętrza, pozwala na oszczędność przestrzeni, oraz optyczne powiększenie. Natomiast warto podczas wykonania kuchnia na wymiar z wyspą pozostawić odstęp 90 cm pomiędzy pasem roboczym a wyspą.


Kuchnia na wymiar z wyspą – otwarta czy zamknięta?


Ogromną korzyścią płynącą z kuchnia na wymiar z wyspą, jest możliwość zachowania otwartej przestrzeni i kontaktu z domownikami. Należy jednak pamiętać, że przy takim rozwiązaniu wszystkie zapachy będą rozchodziły się po domu, zaś bałagan powstały w trakcie gotowania będzie widoczny dla osób przebywających w salonie.


Zastanawiasz się, jak tego uniknąć, nie rezygnując jednocześnie z otwartej kuchni? Mamy dwa rozwiązania. Pierwszy to zamontowanie drzwi przesuwnych na całej wysokości kuchnia na wymiar z wyspą. Będą niewidoczne, gdy je otworzysz, a gdy je zamkniesz, zapobiegniesz rozchodzeniu się zapachów i oszczędzisz swoim gościom widoku rozgardiaszu. Drugim rozwiązaniem jest montaż wyciągów o dużej mocy, oraz wykonanie podwyższonej wyspy, która przysłoni blaty robocze.


Zagospodarowanie kuchnia na wymiar z wyspą


Kuchnia na wymiar z wyspą wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Rozwiązania, jakie na niej zastosujemy muszą być odpowiedzią na nasze potrzeby i preferencje. Wyspa kuchenna zwykle wykorzystywana jest do przygotowywania posiłków oraz jedzenia. Tutaj warto rozważyć ustawienie stołków barowych oraz stojaków na zastawę. Drugim rozwiązaniem może być montaż płyty indukcyjnej na wyspie. Pod płytą może także znaleźć się piekarnik, natomiast w rozmieszczonych wokół szafkach możemy trzymać naczynia niezbędne do przygotowywania potraw, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką. Ciekawą propozycją jest również zamontowanie w kuchnia na wymiar z wyspą zlewozmywaka lub zmywarki pod blatem, co ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości. A jeśli możemy pozwolić sobie na naprawdę sporych rozmiarów wyspę, możemy na niej zainstalować zarówno zlew, jak i płytę.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lustro na wymiar to najnowszy krzyk mody. Co raz częściej rezygnujemy z gotowych rozwiązań, którymi rynek jest przepełniony. Lustro na wymiar czy tez gotowe warto wybrać świadomie. Lustra występują w wielu pomieszczeniach w naszym domu, często nie możemy sobie wyobrazić łazienki czy tez przedpokoju bez niego. Dodatkowo trendy wnętrzarskie proponują ich zastosowanie w salonie czy tez sypialni, wykorzystując ich „magiczna” moc optycznego powiększenia przestrzeni. Dziś opowiemy Wam o możliwości zastosowania lustro na wymiar w naszych wnętrzach.

 

inne 2

 


Lustro na wymiar z charakterem


Lustro na wymiar jak każdy dodatek w naszym mieszkaniu musi być spójny z cala aranżacją, a wiec być jej dopełnieniem. Dlatego tez przemyślenie gdzie, w jakiej formie i stylu ono będzie, stanowi punkt wyjścia. Lustro na wymiar w przedpokoju powinno obejmować cala nasza sylwetkę. W łazience wystarczy widok od pasa w gore, zaś w salonie zwykle wieszane poziomo ma ukazywać w swej tafli wyjątkowe aranżacje. Pamiętajmy o istotnej kwestii, jaka jest odbicie w lustrze. Na nic zda się piękne lustro na wymiar, jeżeli w jego odbiciu pojawi się bałagan lub niespójna logistycznie aranżacja. W każdym wnętrzu, dobrze dobrane lustro na wymiar potrafi podkreślić klimat pomieszczenia, będąc w nim centralnym dodatkiem. Postawmy wiec na nietuzinkowe rozwiązania – kształt, ramę czy odpowiednie oświetlenie. W tym sezonie szczególnie modne są złote dodatki – ale skromne i delikatne.


Lustro na wymiar w każdym wnętrzu


Powszechnie uważa się ze lustro na wymiar powinno zagościć w łazience i ewentualnie w przedpokoju. Tymczasem jest to dodatek, który pasuje do każdego wnętrza i potrafi je odmienić. Lustro na wymiar w salonie powiększa optycznie przestrzeń i skupia uwagę na wybrany przez nas fragmencie wystroju, w związku z tym umieść je naprzeciw obrazu, plakatu lub wyjątkowej prowansalskiej ekspozycji ceramiczno – kwiatowej. Lustro na wymiar w sypialni będzie miało za zadanie doświetlenie pomieszczenia i jak poprzednio optyczne powiększenie. Praktycznym rozwiązaniem są lustrzane drzwi szafy wnękowej – duże lustro pozwoli nam się przejrzeć podczas ubierania. Coraz bardziej modne stają się nieoczywiste rozwiązania, dlatego warto wieszać lub ustawiać lustra w niespotykanych miejscach.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lustro na wymiar w wielu polskich domach i mieszkaniach występuje tylko w przedpokoju i łazience. Często zapominamy o tym cennym dodatku w naszych aranżacjach. Lustro na wymiar we wnętrzu ma magiczna moc, powiększenia optycznego oraz rozświetla zbyt ciemne pomieszczenia. Dlatego tez warto wyjść poza schematy i uzupełnić swoje wnętrza o lustro na wymiar. Na pozór jeden dodatek, zmieni odbiór całej aranżacji.

inne 6

 


Lustro na wymiar – powiększenie optyczne


Lustro na wymiar jak już wcześniej wspomnieliśmy posiada zdolność optycznego powiększenia wnętrza. Jest to bardzo ważna cecha w niewielkich kawalerach, czy tez pokojach. Druga ogromna zaleta jest doświetlenie pomieszczenia. Często zmagamy się z niewielkimi oknami we wczesnym budownictwie blokowym. Lustro na wymiar odbijając promienie świetlne, rozjaśnia nasze wnętrze. Lustro na wymiar to także wyjątkowa dekoracja, która doda elegancji.


Lustro na wymiar w łazience


Lustro na wymiar znajduje się praktycznie w każdej łazience. Niestety większość z nas nie zwraca uwagi na jego wizualne aspekty, skupiając się na tych praktycznych. Najczęściej zwraca się uwagę na to, aby było dobrze doświetlone, ułatwiając w ten sposób codzienne poranne golenie czy zabiegi pielęgnacyjne. Niektórzy życzą sobie, by lustro na wymiar było zaopatrzone w szklaną półeczkę na najważniejsze kosmetyki i akcesoria. I to wszystko. Nie warto tak podchodzić, ponieważ to właśnie ono dodaje stylu i charakteru. Najważniejsze, aby lustro na wymiar było w tym samym stylu, co całość wnętrza, ewentualnie możemy zadziałać na zasadzie efektu dominanty np. bardzo nowoczesna łazienka i duże lustro w drewnianej ramie z podkładów kolejowych – nowe kontra stare – bardzo atrakcyjne zestawienie.


Lustro na wymiar – przedpokój


Lustro na wymiar w przedpokoju to również funkcja głownie użytkowa, choć jak w poprzednim przypadku nie możemy zapominać o jego walorach dekoracyjnych. Lustro na wymiar w przedpokoju, powinno uchwycić cala sylwetkę, a wiec zawieszone pionowo. Duże lustra w przedpokojach są nie tylko użyteczne, ale również potrafią optycznie powiększyć takie pomieszczenie. Co raz częściej lustro na wymiar montujemy w frontach szaf, co jest wyjątkowo praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

INFORMACJE O PLIKACH COOKIES

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Pliki tego rodzaju zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu lub podmioty z nim współpracujące.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  a. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  b. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  c. w celu zapamiętania składu koszyka użytkownika w sklepie internetowym,
  d. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne" (session cookies) oraz „stałe" (persistent cookies). Cookies „sesyjne" są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe" pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów, a także operatorów płatności.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

ZARZĄDZANIE PLIKAMI COOKIES

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  a. Internet Explorer
  b. Chrome
  c. Safari
  d. Firefox
  e. Opera
  f. Android
  g. Safari (iOS)
  h. Windows Phone
  i. Blackberry