Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Garderoba na wymiar to marzenie wielu kobiet. Piękna i przestronna z dużą ilością szuflad, półek i wieszaków. Niestety podczas projektowania garderoby, musimy wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca i potrzeby domowników. Postęp technologiczny, pozwala nam na wykonanie projekt szafy na wymiar, który będzie idealnie zastępował nam garderoba na wymiar.

 

szafa 001


Szafa na wymiar czy garderoba na wymiar


Odpowiednim miejscem na przechowywanie ubrań oraz sprzętu gospodarstwa domowego jest osobne pomieszczenie. Niestety obecnie żyjemy w czasach gdzie większość z nas, posiada niewielkie mieszkania, w których ciężko wyodrębnić dodatkowe pomieszczenie. Natomiast warto rozważyć obecność garderoba na wymiar w sypialni mimo pozornej utraty miejsca. W rzeczywistości wydzielanie, pozwoli nam na oszczędność miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy uda ci się wygospodarować miejsce na garderoba na wymiar warto, abyś zastanowił się nad wykonaniem szafa na wymiar . W praktyce wystarczą trzy metry kwadratowe aby móc wykonać garderoba na wymiar. Zabudowa znajdująca się w niej może tworzyć literę U, zaś w wąskim ale długim pomieszczeniu lepiej sprawdzi się zabudowa w kształcie litery L. Od szafa na wymiar, do ściany powinieneś pozostawić 120 cm wolnej przestrzeni, aby bez przeszkód móc z niej korzystać.


Jeżeli garderoba na wymiar nie wchodzi w grę, zdecyduj się na duża szafa na wymiar. Możesz nią wypełnić wnękę, całą ścianę bądź tylko jej część. Aby nie przytłaczała ona wnętrza, wybierz szklane drzwi lub też fronty w kolorze ścian. Wykładając je lustrzanymi taflami, optycznie powiększysz całe wnętrze. Do osób którym, zależy na wyeksponowanie mebli warto skorzystać z dekoracyjnych drzwi.


Garderoba na wymiar wnętrze


Wnętrze w garderoba na wymiar uzależnione jest od tego, co chcemy w niej przechowywać. Bezpośredni wpływ na to będzie miał rodzaj ubrań oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Dlatego też zastanów się czy, zależy Ci na dużej ilości drążków, szuflad czy też półek. Drążki w garderoba na wymiar, na których masz zamiar zawiesić sukienki i płaszcze powinny zawisnąć na wysokości około 200 cm. Zaś garderoba na wymiar, w której chcesz przechowywać koszule i bluzki to odpowiednio 110 cm. Przestrzeń nad koszulami, warto przeznaczyć na półki. Ponadto, drążki nazywane pantografami, są bardzo wygodne, ponieważ umożliwiają wysuwanie oraz opuszczanie odzieży.


Garderoba na wymiar półki


Klasyczne półki do garderoba na wymiar mają około 60 cm szerokości, jednak bluzki czy też koszulki nie wymagają więcej jak 35 centymetrów. Warto również zwrócić uwagę, na ich głębokość która musi być optymalna do przechowywanych ubrań. Ułożenie odzieży w jednym rzędzie, sprzyja utrzymaniu porządku. Każda garderoba na wymiar, powinna być wyposażona w szuflady na bieliznę i inne dodatki. Ich szerokość nie powinna przekraczać 60 cm, zaś głębokość 20 cm. Pomocne przy utrzymaniu czystości w garderoba na wymiar okazują się organizery.


Garderoba na wymiar w pięknym oświetleniu


Garderoba na wymiar powinna być wyposażona w dodatkowe oświetlenie, które musi docierać do wszystkich półek i zakamarków. Świetnym rozwiązaniem okazuje się oświetlenie punktowe. Duże znaczenie odgrywa rodzaj światła. Ekonomicznym rozwiązaniem są LED-y. Mogą występować w formie zintegrowanych opraw, taśm lub tradycyjnych żarówek czy też halogenów. Oświetlenie LED wykonuje się również w poszczególnych elementach szafa na wymiar takich jak drążki na ubrania oraz szuflady.


Jak widzisz wykonanie garderoba na wymiar jest możliwe na każdej powierzchni. Dzięki niej zaoszczędzisz miejsce oraz utrzymać porządek w swoim mieszkaniu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Otwarta kuchnia na wymiar coraz częściej króluje w naszych domach. Jedni decydują się na nią z powodu niewielkich mieszkań. Inni zaś lubią przyjmować gości oraz organizować rodzinne spotkania w przytulnej kuchnia na wymiar. Brak ściany działowej sprawia, iż całe pomieszczenie wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Ponadto, stają się one bardziej przestronne i bardziej rozświetlone. Za otwarta kuchnia na wymiar, przemawia również większa potrzeba integracji. Każdego dnia gotując, bądź przygotowując posiłki dla najbliższych możesz z nimi rozmawiać, mimo iż będą Oni w salonie. Jakie są minusy? Wadą jest z pewnością odmienna funkcja pomieszczeń. Pokój dzienny jest miejscem odpoczynku i przyjmowania gości, zaś kuchnia na wymiar przede wszystkim służy pracy.

kuchnia 001


Projekt kuchni na wymiar ścianki murki przejścia


Wejście do kuchnia na wymiar przez pokój to jedno z najstarszych rozwiązań w naszych domach. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych pozostawiamy pusty otwór. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających niewielkie mieszkanie, ponieważ spędzając czas w salonie mamy wgląd na to, co dzieje się w kuchnia na wymiar. Kolejnym, równie popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie pionowych ścian. Tego typu ścianki lub murki do wysokości blat drewniany otwierają nam przestrzeń tworząc jego optyczne powiększenie. Oczywiście wysokość murków w kuchnia na wymiar jest dowolna, lecz pod kątem praktycznym powinny one przykrywać szafki i blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar wady i zalety


Główną zaletą otwartej kuchnia na wymiar jest bezdrzwiowe połączenie obu pomieszczeń. Daje nam ono nieograniczony kontakt wzrokowy z osobami będącymi w obu pomieszczeniach. Ponadto, zyskujemy dodatkowe miejsce na sprzęty kuchenne w kuchnia na wymiar. Dlatego też, wydawanie posiłków jest znacznie prostsze. Do głównych wad tego typu rozwiązania z pewnością musimy zaliczyć przechodzenie przez pokój dzienny. Problem powstaje w sytuacji, gdy masz gości i spędzasz z nimi czas w salonie, a dziecko chce zrobić sobie kolację i robi to na widoku twoich znajomych. Dodatkowo podczas gotowania wszystkie zapachy roznoszą się nie tylko po kuchni, ale również salonie. Jest to również nie lada wyzwanie architektoniczne, ponieważ wymaga ono zgrania stylistycznego obu pomieszczeń.


Drzwi przesuwne w projekt kuchni na wymiar


Zastosowanie drzwi przesuwnych kuchnia na wymiar umożliwia posiadanie kuchni równocześnie zamkniętej i otwartej. Drzwi przesuwne można jednak zastosować tylko wtedy, gdy jest miejsce na odsunięcie skrzydła. Jeśli go nie ma, można się posłużyć innymi mniej stałymi formami. Na przykład zasłoną okienną, roletą lub żaluzją zamocowaną pod sufitem. Tego typu wydzielenie kuchnia na wymiar wymaga dużych przygotowań. Natomiast może się okazać bardzo oryginalnym elementem dekoracyjnym. Do najważniejszych zalet, musimy zaliczyć niewidoczne i nieprzeszkadzające w komunikacji drzwi, w przeciwieństwie do drzwi skrzydłowych. Ponadto zamknięte drzwi zasłaniają kuchnia na wymiar, dzięki czemu niwelujemy wszystkie wady otwartej kuchnia na wymiar. Zaś do wad zaliczamy fakt, iż w porównaniu ze ścianą i drzwiami skrzydłowymi tylko częściowo izolują one od zapachów i hałasu. Ponadto połączenie kuchni i pokoju drzwiami przesuwnymi lub ściankami wymaga zrobienia ściany z kieszenią, w którą będzie wsuwało się skrzydło drzwi albo miejsca na ich odsunięcie.


Stół granicą w otwarta kuchnia na wymiar


Tego typu rozwiązanie będzie idealnym pomysłem dla zwolenników otwartej kuchni z naturalnym przejściem do salonu. Nie musi być to duży stół może być niewielki. Fragment blat drewniany umieszczony na wysokości stołu, da nam dodatkowe miejsce gdzie można zjeść posiłek. Niestety tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się w małych mieszkaniach. Ponadto nie zasłania ono w pełni blat drewniany w kuchnia na wymiar .


Kuchnia na wymiar wydzielona za pomocą barku


Wizualnie stanowi częściowe wydzielenie kuchni, co oznacza, że jest ona tylko częściowo otwarta. Barek może zastąpić; stół, ale też blat drewniany do pracy i bufet do podawania posiłków. Klasyczny barek, przy którym siedzi się na wysokich stołkach został zapożyczony z klasycznego baru. Co oznacza, że można przy nim jeść pić i połączyć go z blatem roboczym w kuchnia na wymiar. Wydzielanie kuchnia na wymiar za pomocą barku, pozwala na całkowite zasłonięcie bałaganu na blat drewniany przed wzrokiem gości. Niestety tego typu rozwiązanie nie będzie korzystne dla osób starszych, niepełnosprawnych czy też dzieci.


Wydzielenie kuchnia na wymiar za pomocą szafki lub wyspy kuchennej


Coraz częściej spotykanym wydzielaniem jest zastosowanie kuchnia na wymiar z wyspą. Może ona przybierać formę przedłużonego ciągu szafek z drewniany blat kuchenny lub wolnostojącej wyspy. Właśnie tego typu rozwiązanie jest najczęściej spotykanym pomysłem i sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Aby urządzić wnętrze z wyspą na granicy pokoju i kuchni, najlepiej wybrać projekt kuchni na wymiar z otwartą przestrzenią dzienną. Często blat drewniany dodatkowo przesłania się wyższym od niego murkiem lub płytą meblową. Warto również skorzystać z możliwości wykonania mobilnej przesłony w kuchnia na wymiar. Mogą to być na przykład szafki kuchenne na kółkach bądź wyjeżdżające spod blat drewniany.


Otwarta kuchnia na wymiar sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji domowników oraz jest świetnym rozwiązanie architektoniczne. Jak każda posiada zarówno wady i zalety, dlatego też dokładnie zastanów się, jaka kuchnia na wymiar będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kuchnia na wymiar jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wyjątkowym i niepowtarzalnym wnętrzu. Ponadto pozwala ona na dopasowanie jej do naszego wnętrza i potrzeb. Coraz częściej jednak decydujemy się na uatrakcyjnienie klasycznych ustawień. Wiąże się to po części z modą, ale największe znaczenie zawsze ma jednak wygoda i ergonomia. Współcześnie w kuchnia na wymiar dominują wyspy kuchenne. Niemal w każdej kuchni wygospodarowana jest część z wolnostojącymi szafkami w centralnej części, które tworzą kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą.

kuchnia 002


Kuchnia na wymiar z wyspą


Moda na kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą to obecnie jeden z najchętniej wybieranych układów w kuchniach. Centrum pracy stanowi wyspa, to właśnie w niej umieszczamy zlew i blat roboczy wraz z płytą indukcyjną. Pozostała część przeniesiona jest do drugiej części, czyli szafy kuchennej. Trend ten powstał w oparciu o dążenie do uzyskania w pełni otwartych przestrzeni, bez niepotrzebnych przesłon. Jest to trudna sztuka kompromisu wymuszająca na nas decyzje, co tak na prawdę będzie dominować i stanowić centrum. Jeśli kuchnia kojarzy nam się z długotrwałym gotowaniem to pewnie chętnie ją schowamy a na pierwszym planie wyeksponujemy kanapę. Jednak, jeśli wspólne przyrządzanie posiłków jest dla nas czymś wyjątkowym to z pewnością wyspa kuchenna stanie w centrum domu. Na szczęście projekt kuchni na wymiar pokaże nam na wizualizacji jak finalnie będzie ona wyglądać.


Kuchnia na wymiar z szafą


Kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą zastępuje pojemną spiżarnię, a wyspa pełni rolę też stołu to idealne rozwiązanie dla osób ceniących porządek, ale lubiących także wspólne spędzanie czasu, czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi. Szafa na wymiar w kuchni może być pojemną zabudową wyposażoną w półki i szuflady. Ponadto możemy w niej ukryć dodatkowe blaty robocze, które z pewnością przydadzą się nam podczas świątecznego gotowania.


Podstawą organizacji przestrzeni kuchennej powinna być ergonomia. Jest to zbiór zasada podpowiadających nam jak funkcjonalnie dostosować kuchnię do swoich potrzeb. Kuchnia na wymiar to największy sprzymierzeniec ergonomii. Nie ma nic gorszego dla naszego kręgosłupa niż zbyt niski blat. Dzięki kuchnia na wymiar uwzględnione są takie parametry jak wzrost użytkowników oraz ich indywidualne preferencje. To bardzo komfortowe rozwiązanie.


Kuchnia na wymiar z wyspą - podsumowanie


Kuchnia na wymiar z wyspą z wyspą idealnie pasuje do dużych pomieszczeń, zwłaszcza otwartych i połączonych z innymi częściami domu. Jednak, jeśli nasza kuchnia na wymiar jest nieco mniejsza to z pewnością znajdzie się również i dla niej rozwiązanie wykorzystujące powyższy schemat ustawienia mebli. Zachęcamy do eksperymentów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Meble kuchenne na wymiar coraz częściej wykonujemy bez uchwytów. Dziś omówimy wady i zalety tego rozwiązania oraz sposoby jego wykonania. Uchwyty bardzo często uważane są za nieistotny element. W rzeczywistości ten mały szczegół często decyduje o charakterze i stylu Kuchnia na wymiar. Prawidłowo dobrane uchwyty w Kuchnia na wymiar, tak jak wszystkie inne dekoracje, podkreślają styl całej aranżacji i tworzą z nią spójną całość. Inne uchwyty wybierzemy do Kuchnia na wymiar w stylu klasycznym, a inne do kuchni nowoczesnej. Są jednak osoby, którym widok uchwytów w kuchni, w ogóle nie odpowiada. Wyjściem z tej sytuacji będą niewidoczne uchwyty, frezowane we frontach lub ich całkowity brak.

 

kuchnie 1


Kuchnia na wymiar – uchwyty listwowe


Uchwyty listowe w Kuchnia na wymiar to jedno z wielu rozwiązań mebli bez tradycyjnych uchwytów. Uchwyty listwowe zostają wpuszczone w front, stanowiąc ozdobną pomoc w otwieraniu drzwi. Mogą być one długie, na całą szerokość szafki lub przeciwnie, niewielkich rozmiarów, nierzucające się w oczy. Jest to rozwiązanie, które cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością w Kuchnia na wymiar.


Kuchnia na wymiar – uchwyty frezowane


Kolejną propozycją na pozbycie się zwykłych uchwytów w Kuchnia na wymiar, są uchwyty frezowane, ukryte w głębi lub na obrzeżach frontów. Tego typu rozwiązanie stosuje się w przypadku frontów drewnianych lub lakierowanych. Najlepiej prezentują się w bieli, czerni, szarościach oraz pozostałych mocnych kolorach, zwłaszcza w wysokim połysku. Lakierowane fronty w kuchnia na wymiar bardzo atrakcyjnie prezentują się z uchwytami frezowanymi.


Kuchnia na wymiar bez uchwytów


Kuchnia na wymiar z frezowanymi lub wpuszczanymi we front uchwytami, to jednak nie to samo, co kuchnia bez uchwytów. Aby cieszyć się całkowicie gładką i jednolitą powierzchnią, konieczne jest zastosowanie w Kuchnia na wymiar specjalistycznych systemów otwierania szafek i szuflad. Od lat nasza firma współpracuje z renomowanym producentem okuć – Blum. Oferuje on dwie możliwości. Jedną z nich jest mechaniczny system otwierania Tip-On, który otwiera front w Kuchnia na wymiar po jego naciśnięciu w odpowiednim miejscu. Bardziej zaawansowanym, ale i o wiele droższym rozwiązaniem, jest system Servo-Drive, który w elektryczny sposób wspomaga otwieranie.


Kuchnia na wymiar bez uchwytów – zalety


Niewątpliwą zaletą w Kuchnia na wymiar bez uchwytów jest całkowicie gładka, jednolita powierzchnia, która idealnie sprawdza się w przypadku nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Proste fronty bez frezów i brak uchwytów to również oszczędność kilkuset złotych. Kolejnym plusem jest brak problemu z uchwytami, które po latach użytkowania mogą się poluzować czy odpadać, a ich wkręty zagubić. Kuchnia na wymiar bez uchwytów, otwierana na dotyk to również wysoka funkcjonalność i wygoda, którą doceni każda pani domu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kuchnia na wymiar z wyspą, jeszcze kilkanaście lat temu była amerykańskim snem, który oglądaliśmy tylko w filmach. Obecnie kuchnia na wymiar z wyspą cieszy się ogromną popularnością, nawet w kawalerkach, idealnie oddzielając kuchnię od pokoju. Dziś poruszymy zagadnienie dotyczące prawidłowego zagospodarowania kuchnia na wymiar w wyspą.

 

kuchnia 002


Kuchnia na wymiar z wyspą lubi każdy styl architektoniczny. Nowoczesnej zabudowie dodaje elegancji, rustykalnej dodaje charakteru. Wyspa to miejsce spotkań domowników i ich gości, ponieważ nie ma bardziej przytulnego pomieszczenia niż kuchnia. Pozwala ona na pielęgnowanie relacji i wspólne gotowanie.


Kuchnia na wymiar z wyspą – do każdego wnętrza


Powszechnie uważa się, iż kuchnia na wymiar z wyspą jest rozwiązaniem tylko dla dużych pomieszczeń, zaś w niewielkich ograniczy przestrzeń użytkową, a także obniży walory dekoracyjne wnętrza. To błąd! Stanowi ona świetne rozwiązanie nawet w kawalerkach o znikomym metrażu. Podwyższona wyspa, będzie w niej służyła jako blat roboczy, barek oraz stół. Dając nam 3 funkcje w jednym elemencie wyposażenie wnętrza, pozwala na oszczędność przestrzeni, oraz optyczne powiększenie. Natomiast warto podczas wykonania kuchnia na wymiar z wyspą pozostawić odstęp 90 cm pomiędzy pasem roboczym a wyspą.


Kuchnia na wymiar z wyspą – otwarta czy zamknięta?


Ogromną korzyścią płynącą z kuchnia na wymiar z wyspą, jest możliwość zachowania otwartej przestrzeni i kontaktu z domownikami. Należy jednak pamiętać, że przy takim rozwiązaniu wszystkie zapachy będą rozchodziły się po domu, zaś bałagan powstały w trakcie gotowania będzie widoczny dla osób przebywających w salonie.


Zastanawiasz się, jak tego uniknąć, nie rezygnując jednocześnie z otwartej kuchni? Mamy dwa rozwiązania. Pierwszy to zamontowanie drzwi przesuwnych na całej wysokości kuchnia na wymiar z wyspą. Będą niewidoczne, gdy je otworzysz, a gdy je zamkniesz, zapobiegniesz rozchodzeniu się zapachów i oszczędzisz swoim gościom widoku rozgardiaszu. Drugim rozwiązaniem jest montaż wyciągów o dużej mocy, oraz wykonanie podwyższonej wyspy, która przysłoni blaty robocze.


Zagospodarowanie kuchnia na wymiar z wyspą


Kuchnia na wymiar z wyspą wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Rozwiązania, jakie na niej zastosujemy muszą być odpowiedzią na nasze potrzeby i preferencje. Wyspa kuchenna zwykle wykorzystywana jest do przygotowywania posiłków oraz jedzenia. Tutaj warto rozważyć ustawienie stołków barowych oraz stojaków na zastawę. Drugim rozwiązaniem może być montaż płyty indukcyjnej na wyspie. Pod płytą może także znaleźć się piekarnik, natomiast w rozmieszczonych wokół szafkach możemy trzymać naczynia niezbędne do przygotowywania potraw, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką. Ciekawą propozycją jest również zamontowanie w kuchnia na wymiar z wyspą zlewozmywaka lub zmywarki pod blatem, co ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości. A jeśli możemy pozwolić sobie na naprawdę sporych rozmiarów wyspę, możemy na niej zainstalować zarówno zlew, jak i płytę.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Choć meble biurowe na wymiar nadal brzmią dumnie, to nie wymagają ogromnych nakładów finansowych. Gabinet w domu nadal kojarzy się z luksusem, mimo iż jego aranżacja nie wymaga ogromnych nakładów pracy miejsca oraz pieniędzy. Sprawdź, w jaki sposób możesz dokonać aranżacji go we własnym domu.
Każdy z nas potrzebuję prywatności, aby przemyśleć, ułożyć plany skupić się na pracy bądź nauczyć się do egzaminu. Również mamy inne potrzeby i wymagamy odrębnej organizacji pracy. W takiej sytuacji naprzeciw wychodzą nam meble biurowe na wymiar. Które możemy dopasować do rodzaju pracy oraz sposobu przechowywania dokumentów.

 

blat 001


Meble biurowe na wymiar każdym domu


Meble biurowe na wymiar to nie tylko biurko i fotel na kółkach. W zależności od naszych potrzeb, są one różnorodne. Biurko należy dopasować do wzrostu użytkownika oraz stylistyki wnętrza. Komody powinny zostać, wyposażone w szufladę oraz półki do wygodnego przechowywania dokumentów oraz przedmiotów potrzebnych do pracy. Meble biurowe na wymiar będą zupełnie inne dla architekta, prawnika czy też biznesmena. Każdy z nich będzie potrzebował innych meble na wymiar. Prócz mebli możesz zaplanować również sofa fotel oraz mały stolik.


Meble biurowe na wymiar - odpowiednie biurko


Najwygodniejszym rozwiązaniem jest szerokie i długie biurko, która pozwoli nam na ułożenie dokumentów podczas pracy bez konieczności ich przekładania. Meble biurowe na wymiar to dostosowanie każdego elementu wnętrza do naszych potrzeb. Jeżeli takie biurko to tylko marzenie możesz rozważyć rezygnację z innych mebli na rzecz tego wygodnego. Takie rozwiązanie gabinet w domu Jest idealny dla osób, które pracują w domu i cenią sobie Komfort w działaniach twórczych. Meble biurowe na wymiar powinny być wykonane z materiałów o stonowanej barwie, aby nie rozprasza wy nas podczas pracy. Meble biurowe na wymiar mogą być wykonane z drewna płyty lub szkła.


Meble biurowe na wymiar komody do przechowywania dokumentów


Podczas projektowanie mebli zastanów się, jakie dokumenty przechowujesz oraz jakie narzędzia do pracy najczęściej wykorzystujesz. Jeżeli potrzebna jest ci chronologiczna dokumentacja, wykorzystaj meble biurowe na wymiar z dużą ilością półek oraz szuflad. Dla Architektów oraz Inżynierów przydatne okażą się kosze oraz głębokie półki do przechowywania projektów. Biurko koniecznie wypłacasz w szufladę do przechowywania materiałów, nad którymi nadal pracujesz. Dopasowanie meble biurowe na wymiar pozwoli ci na utrzymanie porządku oraz perfekcyjną organizację pracy.


Meble biurowe na wymiar wraz z oświetleniem


Meble biurowe na wymiar mogą zostać również wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Listwy LED oraz punktowe oświetlenie znacznie ułatwia nam pracę. Zastanów się nad jego rozmieszczeniem. Z pewnością docenisz oświetlenie biurka oraz półek w komodzie.
Meble biurowe na wymiar to świetne rozwiązanie dla każdego pracującego w domu. Utrzymanie porządku oraz ergonomia pracy zostaje zagwarantowane, poprzez indywidualne dopasowanie meble do naszych potrzeb.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Drewno od lat króluje w aranżacji wnętrz. Obecnie znajduje swe zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach domów i mieszkań, przybierając najróżniejsze formy. Coraz częściej decydujemy się na blat drewniany lub lustro w drewnianej ramie w meble łazienkowe na wymiar . Czy mamy się, czego obawiać? Czy jest ono równie trwałe jak inne materiały?

 

inne 6


Lustro w drewnianej ramie


Meble łazienkowe na wymiar wykonane z drewna, to nie łatwe zadanie. Dlatego też warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy od lat dopracowują swoje techniki. Zastosowanie drewna w łazience jest bardzo szerokie. Może to być; blat drewniany i meble łazienkowe na wymiar , lustro w drewnianej ramie czy też oprawy oświetlenia. Drewno podkreśla elegancję ceramiki łazienkowej, ocieplając jej chłodny charakter. Dodaje wnętrzu przytulności, kojarząc je z pełną relaksu sauną.


Meble łazienkowe na wymiar


Rozwiązań jest wiele. Możesz zastosować meble łazienkowe na wymiar wykonane z drewna oraz blat drewniany. Ponadto drewniane wykończenia podłogi i ścian, zamienią Twoje wnętrze w naturalny zakątek relaksu. Meble łazienkowe na wymiar mogą stanowić ciąg zabudowy na jednej ścianie, dając miejsce na przechowywanie przyborów toaletowych, ręczników i kosmetyków. Na blat drewniany możesz ustawić małą, ale bardzo efektowną umywalkę. Stalowe elementy: bateria, grzejnik oraz listwa oświetleniowa podkreślą z ciepło drewnianego wykończenia, na zasadzie kontrastu. Dodatkowo akcesoria takie jak: lustro w drewnianej oprawie, pojemniki na kosmetyki i przybory łazienkowe czy też doniczki wykonane są z drewna. Jeżeli Twoja łazienka jest niewielka zawieś lustro w drewnianej ramie na dłużej ścianie, co spowoduje optyczne poszerzenie nieco wąskiego wnętrza.


Meble łazienkowe na wymiar – jakie drewno zastosować?


Jeżeli zależy Ci, aby Twoje meble łazienkowe na wymiar zostały wykonane z polskich gatunków drewna wybierz: dąb, modrzew, klon czy buk. Coraz częściej wybieramy egzotyczne gatunki, takie jak teak, iroko, doussie czy merbau. Polecane ze względu na swoją strukturę i dużą zawartość naturalnych olejków i kwasu krzemowego jest teak. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na Stabilności, trwałości oraz odporności na wilgoć wykorzystaj teak w meble łazienkowe na wymiar.

Impregnacja drewna do wykonania meble łazienkowe na wymiar polecany jest olej, który zabezpiecza drewno od środka, nie tworząc na powierzchni powłoki. Powierzchnia lakierowana jest narażona na ścieranie i powstawanie rys, przez które przedostawać się będzie woda – co obniży jego wytrzymałość.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Łazienka to jedna z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w domu. W jaki sposób poprawnie ją zagospodarować oraz jakie meble łazienkowe na wymiar będą na nas odpowiednie? Dziś rozmawialiśmy z ekspertami którzy na co dzień wykonują projekt mebli łazienkowych na wymiar i są uznawani za najlepszych w swoim fachu.

 

 

inne 2


Meble łazienkowe na wymiar ergonomia i wygoda


Najważniejszym aspektem podczas wykonania meble łazienkowe na wymiar, jest ich ergonomia oraz jakość użytych materiałów. Pierwszym etapem wykonania projekt mebli łazienkowych na wymiar, jest dokładne zmierzanie pomieszczenia. Aby była ona wygodna i praktyczna, koniecznie pozostaw około 70 centymetrów przestrzeni przed umywalką oraz WC, zaś po bokach 30 cm. Wanna oraz kabina prysznicowa, również muszą być oddalone od pozostałych urządzeń o około 100 cm. Meble łazienkowe na wymiar to również bezpieczeństwo oraz późniejsza funkcjonalność, którą musisz uwzględnić w projekt mebli łazienkowych na wymiar. Zaś wysokość ich zawieszenia będzie uzależniona od wzrostu domowników.


Meble łazienkowe na wymiar armatura


Meble łazienkowe na wymiar, koniecznie muszą być dopasowane do armatury oraz ceramiki. Dlatego też, na etapie tworzenia projekt mebli łazienkowych na wymiar, sprawdź czy twoją inspiracją do tworzenia całego wnętrza jest styl mebli czy też wyszukana armatura.


Meble łazienkowe na wymiar to także detal


Dobrej jakości meble łazienkowe na wymiar są wykonane z odpornych na wilgoć materiałów, które zostały pokryte lakierem poliuretanowym. Ważne, aby lakier pokrywał całą powierzchnię, a nie tylko front mebli. Tylna ścianka powinna być delikatnie cofnięta, ponieważ po kafelkach spływa osadzające się podczas kąpieli para wodna. Okucia i uchwyty muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów odpornych na korozję.

 

Meble łazienkowe na wymiar do niewielkich pomieszczeń

Często nasze łazienki są małe i nieustawne. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem będzie wykonanie meble łazienkowe na wymiar wiszący na ścianie. Tego typu meble można urządzić we wnękach czy też klasycznie na ścianie. Meble łazienkowe na wymiar, mogą być wykonane z różnorodnych materiałów takich jak; szkło, drewno, sklejka wodoodporna okleinowana. Takie bogactwo materiałów pozwala nam, na idealne dopasowanie ich do naszych potrzeb i preferencji. Meble łazienkowe na wymiar, mogą być otwarte lub zamykane z dodatkowym oświetleniem. Warto w ich wnętrzu, przewidzieć dodatkowe miejsca na kilka zapasowych ręczników, mydeł oraz pojemników.


Meble łazienkowe na wymiar na dużej i przestronny i powierzchni


Szczęśliwcy posiadających dużą łazienkę powinni pomyśleć o szafa na wymiar. Duża pojemna i przestronna szafa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pozwala na przechowywanie najważniejszych i najpotrzebniejszych przedmiotów życia codziennego. W takiej sytuacji warto stworzyć pokój kąpielowy, który będzie wyposażony nie tylko w meble łazienkowe na wymiar, ale również komody, witryny, fotele czy też szezlongi. Wśród meble łazienkowe na wymiar, kuszącym pomysłem jest toaletka z szufladami, półkami i lustrem. Umożliwi ona wykonanie codziennego makijażu wygodnie i przy dobrym oświetleniu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Meble na wymiar, słowa znane ale jakże tajemnicze. Meble na wymiar kojarzą się zazwyczaj z zabudową kuchni, salonów, czy też sypialni ale również z aranżacją wymarzonej łazienki. Meble łazienkowe na wymiar nie są tak często spotykanym wyborem, jednakże mogą stworzyć niepowtarzalny i urokliwy wystrój miejsca, w którym chcemy się zrelaksować , pobyć samemu, czy też spokojnie przygotować się do pracy.

inne 10


Głównym wrogiem długości „życia” mebli łazienkowych jest wilgoć oraz środki chemiczne, którymi czyścimy meble na wymiar, stworzone według naszych potrzeb. Każdy z nas widział pleśń, mokre żółte plamy, czy bąble powstające wtedy gdy pod okleinę lub lakier dostanie się woda, a użytkownik takiego mebla w porę tego nie zauważy. Meble łazienkowe na wymiar mają takiemu zjawisku zapobiec, dzięki zastosowanym materiałom oraz środkom chroniącym strukturę naszych mebli. Najbardziej popularnym materiałem, z którego zostaną stworzone meble na wymiar do naszej wymarzonej łazienki będą płyty MDF lub HDF. Tego typu płyty są odporniejsze na ścieralność ale przede wszystkim są odporne na wchłanianie wilgoci. Meble łazienkowe na wymiar są najbardziej narażone na ingerencję wody w ich struktury dlatego też, zastosowanie takich płyt jest niezbędne do utrzymania ich długoletniej sprawności oraz przydatności.

Meble łazienkowe na wymiar - powłoki


Meble łazienkowe na wymiar często pokrywane są lakierami oraz farbami. Przy wyborze danego koloru farby, czy też lakierów bezbarwnych w przypadku chęci uzyskania naturalnego koloru drewna należy pamiętać o tym, iż mają one różne właściwości, a tym samym różne przeznaczenie. Farby i lakiery tworzą na danym meblu powłokę. Meble łazienkowe na wymiar powinny być pokryte farbą lub lakierem, która gwarantuje odporność na działanie wilgoci. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie lakier chemoutwardzalny dwuskładnikowy , który wnika głęboko w strukturę drewna, co zapewni w meble łazienkowe na wymiar trwałość i wysoką jakość. Kiedy nasze meble na wymiar posiadają pierwszą warstwę, następnym krokiem ich zabezpieczenia jest nałożenie lakieru lub farby nawierzchniowej, których tak potrzebują meble łazienkowe na wymiar. Tego rodzaju farby i lakiery mają za zadanie utwardzić poprzednio nałożony lakier oraz dodać im niezwykłej oprawy. Do wyboru mamy farby, które oczarują nas prostotą matu, zmiennością półmatowej farby lub oczarują połyskiem odbijających się od ich struktury światła.


Dodatkowo należy pamiętać, że meble na wymiar to nie tylko szafki lub zabudowy łazienkowe ale także oprawy luster, obrazków, czy koszy na kosmetyki. Przeglądając się w lustrze żadna z kobiet nie chce skupić się bardziej na odchodzącej okleinie, niż na tym jakim kolorem kredki podkreślić swoje piękno.
Ponadto wybierając meble łazienkowe na wymiar musimy pamiętać o tym aby każda metalowa struktura była ocynkowana, co nie spowoduje zacieków z rdzy, które mogą towarzyszyć wilgoci przy użytkowaniu mebli łazienkowych.


Podsumowując, meble łazienkowe na wymiar muszą być stworzone z trwałych materiałów pokrytych specjalnymi środkami, które podkreślą, a zarazem utrzymają ich piękno.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Łazienka w każdym domu i mieszkaniu stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń. Ponadto urządzamy je na wiele lat, dlatego też jakość użytych materiałów ma tak wielkie znaczenie. Meble łazienkowe muszą spełniać szereg wymagań technicznych i funkcjonalnych. Meble łazienkowe na wymiar to świetna inwestycja, która zwróci się z nawiązką.

inne 6


Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje podwyższona wilgotność oraz częste zmiany temperatury. W związku, z czym płyty oraz okucia w meble łazienkowe na wymiar muszą spełniać wysokie wymagania. Dodatkowo zamówienie ich zapewni nam funkcjonalność i praktyczne dostosowanie do naszych potrzeb.

Meble łazienkowe na wymiar


W wyborze mebli do łazienek powinniśmy uwzględnić kilka bardzo istotnych czynników, które pozwolą nam stworzyć przestrzeń na miarę naszych potrzeb i oczekiwań - tak funkcjonalnych jak i wizualnych. Moda na projekt mebli łazienkowych na wymiar, zamawiany w profesjonalnych biurach projektowych ma bardzo dobre przełożenie na efekty. Powstające łazienki są odzwierciedleniem naszego charakteru i pasji.

Materiały w meble łazienkowe


Meble łazienkowe na wymiar zamawiane w naszej firmie to gwarancja trwałości. Korzystamy tylko z wysokiej jakości okuć firmy Blum oraz płyt odpornych na wodę i wilgoć. Jeżeli zdecydujesz się na blat drewniany zostanie on specjalistycznie zaimpregnowany i dostosowany do specyfiki pomieszczenia. Ponadto sposób wykonania oraz wykończenia stanowi podstawę trwałości w meble łazienkowe na wymiar. Obecnie meble łazienkowe na wymiar wykonuje się z szerokiej gamy tworzyw naturalnych takich jak drewno oraz sztucznych pochodzących z produkcji technologicznej tj. szkło, drewno, wiklina, metal, różne tworzywa sztuczne.


Meble łazienkowe na wymiar – płyty meblowe


Najczęściej wybieramy płyty meblowe. Do łazienek zdecydowanie bardziej zaleca się stosowanie jej odmiany o właściwościach wilgocioodpornych, która ma większą gęstość oraz łączenia na bazie żywic melaminowych lub izocjaninowych. Ponadto posiada zabezpieczenie przed grzybami. Taki materiał następnie pokrywa się wierzchnią warstwą stanowiącą dekor. Może to być imitacja drewna, kamienia lub lakier w dowolnym kolorze.


Tańszym rozwiązaniem, lecz znacznie mniej korzystnym mogą być meble łazienkowe na wymiar wykonane również z typowej płyty wiórowej lub MDF. Wykazują one znacznie mniejszą odporność na warunki panujące w łazience, a oszczędność może okazać się tymczasowa. Technologia produkcji daje możliwości stosowania laminatów, czyli zatopionych w żywicy części papierowych, folii oraz lakieru na frontach łazienkowych, które przypominają drewno lub mają jednolite połyskujące wykończenie. Szczególnie lakier znalazł wielu zwolenników. W wersji poliuretanowej o dobrych właściwościach fizykochemicznych, są skutecznymi izolatorami o dużej tolerancji na zmiany temperatury. Wysoka odporność mechaniczna i elastyczna sprawiły, że oprócz wielu wersji kolorystycznych i stopni połysku, możliwy jest do osiągnięcia wariant strukturalny, np. powierzchnia przypominająca aksamit. Na wstępie artykuły wspominaliśmy, iż łazienka to inwestycja na lata. Dlatego też nie warto oszczędzać na materiałach.


Drewniane meble łazienkowe


Drewno w łazience? Oczywiście drewniane meble łazienkowe na wymiar, to droższa wersja wykończenia, lecz znacznie atrakcyjniejsza dla oka. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania jednego z najstarszych surowców właśnie w tej części domu. Jest tylko jeden warunek - właściwa impregnacja. O sposobie zabezpieczenia drewna piszemy w zakładce blaty drewniane. Zabezpieczenia powłoki drewnianej wymagają meble i akcesoria wykonane z rodzimych gatunków, jak również ich egzotyczne odpowiedniki.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Meble łazienkowe na wymiar zyskują coraz większą popularność. Głównie jest to spowodowane faktem, iż małe łazienki to standard bloków oraz kamienic. Każdy z nas marzy o funkcjonalnej łazience bez względu na jej powierzchnię. Naprzeciw wychodzi nam projekt mebli łazienkowych na wymiar. Pokaże nam jak w efekcie finalnym, będzie wyglądała nasza zabudowa. Na tym etapie możemy wprowadzać niezliczone poprawki. Meblowanie musimy rozpocząć od zastanowienia się, co chcemy przechowywać w łazience, oraz jak wydobyć z niej funkcjonalność i określić styl przewodni.

 

inne 2


Aby w łazience zmieściły się najpotrzebniejsze elementy, takie jak umywalka toaleta i natrysk nie może być mniejsza niż 2,4 m2. Jej kształt musi umożliwiać funkcjonalne rozmieszczenie. Meble łazienkowe na wymiar, to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji. Możesz zabudować każdą wolną przestrzeń. Otrzymasz, dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów.


Meble łazienkowe na wymiar w niewielkiej przestrzeni


Obok meble łazienkowe na wymiar warto również zdecydować się na kabinę prysznicową z przesuwnymi drzwiami. Ewentualnie możemy wybrać formę harmonijkową, ponieważ wersja skrzydłowa zajmie nam, zbyt wiele miejsca podczas otwierania kabiny. Jednocześnie nie będziemy mogli w tym miejscu nic ustawić. Minimalne wymiary kabiny to 70 x 70 cm niestety nie jest to zbyt wygodna wielkość. Optymalnym rozwiązaniem będzie kabina 80 x 80 lub 90 x 90 cm, gwarantując nam łatwe korzystanie oraz funkcjonalny charakter.


Meble łazienkowe na wymiar, idealnie współgrają z nowoczesną wersją kabiny prysznicowej, czyli z kratką odpływową bez przesłony. Ewentualnie możemy postawić szklaną ściankę, która optycznie powiększy wnętrze. Natomiast, zabezpieczy nas przed wodą w całej łazience podczas kąpieli.


Meble łazienkowe na wymiar w połączeniu z umywalką


Umywalka, którą postawisz na meble łazienkowe na wymiar nie może, być zbyt duża, ani zbyt mała. Oczywiście nie możemy też z niej zrezygnować. Służy nam do codziennego mycia rąk czy też pozostałych czynności związanych z toaletą. Minimalna szerokość umywalki to 45 do 50 cm zaś głębokość 40 cm. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni, możesz wybrać umywalkę narożną. Ustawiona na blat drewniany pozwoli ci na dodatkowe zagospodarowanie jej pod spodem. Niestety minusem jest montaż lustra, które będzie mało praktyczne. Ponieważ przeglądając się w nim nasza twarz, będzie centralnie w załamaniu narożnym.


Meble łazienkowe na wymiar powinny mieć błyszczące fronty w jasnej kolorystyce, aby optycznie powiększyła nam wnętrze. Nie bój się również eksperymentować ze szkłem lustrami oraz przezroczystymi i pół przezroczystymi materiałami.


Meble łazienkowe na wymiar


Niewielkie łazienki są wręcz skazane na meble łazienkowe na wymiar. Koniecznie wykorzystaj, każdą wolną przestrzeń. Dlatego też na blat drewniany zaś pod nią, zaprojektuj szafkę. Meble łazienkowe na wymiar, to szerokie zastosowanie. W postaci indywidualnej zabudowy półek, szafek stojących, słupków oraz szafek wiszących.


Mała łazienka kafelki


Jeżeli wykonałeś już projekt łazienki oraz meble łazienkowe na wymiar przyszedł czas, aby dopasować do nich kafelki. Jeżeli jesteś posiadaczem niewielkiej łazienki, koniecznie wystrzegaj się dużych kafli oraz układania dużych wzorów i używania materiałów o różnych fakturach. Ściany małej łazienki powinny zostać utrzymane w jasnej i świeżej kolorystyce bez skomponowanych kontrastowych barw.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Stoły na zamówienie coraz częściej stają się dominantą wystroju niejednej jadali. W jaki sposób przygotować wnętrze do takiej ekspozycji? Czy stół może stanąć w salonie, czy może lepiej urządzić odrębną jadalnię w kuchni? Kształt, rozmiar oraz projekt w stoły na zamówienie zależy od całego wnętrza, liczy domowników oraz gustu właścicieli. Dziś podpowiemy Wam jak urządzić jadalnię, której główną zaletą będzie wygoda i funkcjonalność.

 

kuchnia 001

 


Stoły na zamówienie – centrum rodzinnych spotkań


Stoły na zamówienie zwykle stają się centrum spotkać rodzinnych i przyjacielskich. Dlatego też, jeżeli Twoje życie rodzinne skupia się w kuchni, zastanów się nad ustawieniem go właśnie tutaj. Jeżeli Twoja kuchnia jest niewielkich wymiarów, zdecyduj się na składane stoły na zamówienie. Dzięki czemu będziesz mógł dowolnie regulować jego wielkość. Jeśli i na taki nie znajdziesz miejsca, ustaw go w salonie przy ścianie. Natomiast pamiętaj, iż musi stać on minimum 80 cm od ściany, abyśmy mogli swobodnie siedzieć na krześle. Długość blatu nie powinna być mniejsza jak 120 cm, determinowane jest to wygodą dwóch osób siedzących po jednej stronie.


Twoja kuchnia jest otwarta, świetnie – urządź jadalnie na granicy kuchni i salonu. Ta naturalna przesłona, pozwoli Ci na ożywienie obu wnętrz i dodanie im przytulnego klimatu. Taka separacja umożliwi utrzymanie kontaktu wzrokowego z gośćmi lub domownikami, a zasłoni na przykład nieporządek w kuchni, który powstaje podczas gotowania. Jadalnia urządzona w salonie staje się miejscem odświętnym. Takie stoły na zamówienie są przeznaczone dla gości, gdy wydajemy uroczyste przyjęcia. Dlatego zadbajmy, aby stół i krzesła w jadalni w salonie były wystarczająco dekoracyjne i pasujące stylem do reszty wnętrza.


Stoły na zamówienie – na jakie się zdecydować.


Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem z pewnością okażą się rozkładane stoły na zamówienie. Dzięki regulowanej długości, możemy dostosować go do ilość gości oraz okazji. Pamiętajmy, iż wymaga on odpowiedniej ilości miejsca. Pamiętajmy, że na wygodny, rozkładane stoły na zamówienie z krzesłami dla ośmiu osób potrzebują około 12 m². Do tego powinien być odsunięty, co najmniej 60 cm od ścian i mebli, żeby można go było wygodnie obejść.


Stoły na zamówienie - kształty


Stoły na zamówienie mogą przybierać różne kształty w tym również okrągłe. Mimo iż optycznie zajmuje mniej miejsca, to potrzebuje go praktycznie tyle samo, co stoły na zamówienie klasyczne. Bardzo dobrze prezentuje się w centrum pokoju, ze względu na swój wyjątkowy kształt. Ponadto zaletą okrągłego stołu jest podział miejsc, który sprawia, że wszystkie są równoważne.


Większą uniwersalnością zdecydowanie cechują się stoły na zamówienie w kształcie prostokąta. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – może on stać w dowolnym miejscu pomieszczenia, zarówno pod ścianą jak i na środku jadalni. Minusem jest fakt, iż miejsca przy nim nie są równorzędne, a ostre krawędzie mogą stać się niebezpieczne dla biegających dzieci.


Alternatywą będą stoły na zamówienie o zaokrąglonych narożnikach, na przykład eliptyczny. Opływowy kształt – występuje w wersji tradycyjnej i nowoczesnej – będzie ciekawszy, a brak ostrych kantów – wygodniejszy i bezpieczniejszy dla najmłodszych mieszkańców.

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Sypialnia to miejsce szczególnie ważne w każdym domu. Meble na wymiar muszą kojarzyć się z relaksem i odpoczynkiem. Przede wszystkim muszą nam zagwarantować zdrowy sen. Aby sypialnia na wymiar spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio urządzona. Małe pomieszczenie to spore wyzwanie, lecz w każdym możemy stworzyć wymarzone wnętrze. Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad.

 

inne 9

 


Mała sypialnia na wymiar


Komponując dodatki do małej sypialnia na wymiar , pamiętaj, iż liczy się każdy centymetr. Dlatego też należy optymalnie wykorzystać każdą przestrzeń. Warto skorzystać z kilku zasad, optycznie powiększających powierzchnię pokoju. Pamiętajmy również, iż musi ona być dopasowana do naszego stylu życia, ponieważ tylko taka aranżacja zapewni nam relaks na najwyższym poziomie. Sypiania na wymiar w kamienicy, czy też wysokim budownictwie, pozwala nam na wykonanie antresoli. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ umieszczając na niej biurko czy też szafa na wymiar oszczędzamy miejsce.


Sypiania na wymiar w bloku


W bloku często sypialnia na wymiar pełni również funkcję garderoby. Szafy i komody będą nam służyć do przechowywania drobiazgów, zaś odpowiednio dobrane wzornictwo doda charakteru całemu wnętrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się nadmiaru rzeczy z otoczenia, zbędnego bałaganu, a dzięki lustrom, które mogą być umieszczone na frontach szafy, dodamy sypialni centymetrów. Na etapie meblowania nie możemy zapomnieć, iż najważniejszym elementem sypialnia na wymiar jest łóżko.


Ściany i dodatki w sypialnia na wymiar


Przy pomocy poduszek, kocy i narzut dodamy przytulności wnętrzu. Jeżeli wybrałeś białe lub jasne ściany, zdecyduj się na te w mocniejszych i bardziej zdecydowanych barwach. Dobrym rozwiązaniem jest również urządzenie sypialni w ciepłych odcieniach np. beżach, które uspokajają i zachęcają do odpoczynku. Ściana w sypialnia na wymiar zawiera największy potencjał aranżacyjny. Dobra kompozycja doda charakteru i oryginalności wnętrzu, a także rozwiąże problem uczucia przytłoczenia. Piękne tapety, fototapety, cegły dekoracyjne, panele 3d, kolorowe farby, struktury dekoracyjne znakomicie sprawdzą się w małym pokoju.

Mocne kolory na ścianie pozwolą również dodać głębi wnętrzu i potrzebnej przestrzeni. Lecz jednocześnie mogą zakłócać odpoczynek. Decydując się na białe ściany, ożywmy wnętrze dodatkami. Wbrew pozorom czysto ascetyczna sypialnia wcale nie będzie sprawiała wrażenia przytulnej i wszechstronnej. Białe ściany i proste meble nie sprawdzą się w małej sypialni. Warto „ocieplić” jej charakter, zawieszając półki z książkami, ramki ze zdjęciami, obrazy oraz lustra. Oczywiście nie wszystkie na raz, aby nie przytłoczyć całej aranżacji. W małej sypialni warto zadbać o dodatki i oświetlenie. Sprawdzą się w niej nie tylko ozdobne neony, ale i lampki nocne, plafony czy lampy wiszące. W oknach nie może zabraknąć zasłon, firan czy rolet.


Idealna sypialnia


Niestety nie ma gotowego przepisu na idealną sypialnię. Dla każdego z nas będzie ona odmienna. Dlatego też wystarczy odrobina kreatywności, szczypta stylu i troszkę cierpliwości. O sukcesie całej stylizacji w małej sypialni świadczy przede wszystkim rozplanowanie meble na wymiar, materiałów oraz zdobienia ściany. Żeby stworzyć stylowe i oryginalne wnętrze, nie potrzebujesz dużego metrażu, ponieważ jedyne, co Cię ogranicza na wyobraźnia.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Każdy z nas posiada wiele rzeczy, które potrzebują uporządkowania i odpowiedniego zagospodarowania. Szafa na wymiar powinna się znaleźć w każdym domu i mieszkaniu. Wbrew pozorom dla jej utworzenia nie potrzebna dużo miejsca. Projekt szafy na wymiar może powstać już na 1 m2. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej tworzenia? Jak dobrać rozmiar szafa na wymiar, aby wszystko w niej zmieścić? Zdecydować się na półki czy szuflady? Dziś postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

szafa 001


Szafa na wymiar – jak dobrać jej wielkość do naszych potrzeb


Wielkość szafa na wymiar, determinowana jest przez powierzchnie, jaką możemy na nią przeznaczyć oraz ilość rzeczy, które chcemy w niej zmieścić. Kiedy określimy jej wielkość, warto dodać kilka centymetrów zapasu, aby nowe rzeczy również znalazły w niej dla siebie miejsce. Szafa na wymiar powinna mieć głębokość 60 cm, abyś mógł swobodnie zawiesić ubrania na wieszakach, dodatkowo wiszące swobodnie ubrania, nigdy nie będą posiadały zagnieceń. Jeżeli szafa wnękowa na wymiar ma mniejszą szerokość, lepiej zdecydować się na wieszak poprzeczny wysuwany prostopadle do skrzydła drzwiowego. Przegrody w szafa na wymiar nie powinny być szersze jak 100 cm, aby zapobiec odkształceniu płyty, z której zostaną wykonane półki w szafa na wymiar.


Szafa na wymiar – praktyczne schowki


Szafa na wymiar to świetne miejsce do przechowywania np. deski do prasowania. Takie rozwiązanie spowoduje, iż zaoszczędzimy miejsce. Ponadto rzeczy do prasowania będą pod ręką, a po skończeniu będziemy mogli od razu odwiesić je na miejsce. Dodatkowo w szafa na wymiar możemy ukryć odkurzacz. W specjalnych przegrodach możemy również schować suszarkę na pranie.


Szafa na wymiar – projekt


Nasza firma przed przystąpieniem do realizacji wykonuje projekt szafy na wymiar. Prezentujemy kilka wizualizacji oraz rozwiązań dopasowanych do Państwa potrzeb. Dzięki czemu, już na etapie projektowania możecie Państwo wnosić poprawki, aby szafa na wymiar spełniała wszystkie potrzeby.


Szafa na wymiar – wnętrze


Warto w szafa na wymiar na dole zaprojektować szuflady lub wysuwane kosze. Na wysokości wzroku w szafa na wymiar powinny znaleźć się półki lub drążki z ubraniami, ponieważ to właśnie z nich najczęściej korzystamy. Na samej górze w szafa na wymiar zaprojektujemy wyższe półki do przechowywania rzeczy, po które rzadko sięgamy lub dużych gabarytowo. Szafa na wymiar powinna zawierać półki o wysokości; górne 40-50 cm, środkowe 30-35 cm, zaś szuflady ok. 20 cm. Wysokość drążków i ich odległości uzależnione są od wzrostu oraz rodzaju noszonych przez nas ubrań. Przykładowo koszule i marynarki zajmą ok. 110 cm, spodnie ok. 140 cm, zaś płaszcze 160 cm.


Szafa na wymiar – indywidualizm


Szafa na wymiar może przybierać różne kształty i faktury płyt. Najważniejsze, aby była dopasowana do potrzeb użytkowników i spełniała ich wymagania wizualne. Planując jej wykonanie, zastanów się, co chcesz w niej przechowywać, i z czego korzystasz najczęściej. Jeżeli niechętnie prasujesz – skup się na drążkach.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Szafa na wymiar to nieodłączny i funkcjonalny element każdego domu. Dodatkowo wyposażona w lustro, służy nie tylko do przejrzenia się w nim przed wyjściem, ale również rozjaśnia i powiększa optycznie wnętrza. Prawidłowo osadzone lustro w szafa na wymiar, może stanowić również element dekoracyjny. Dziś podpowiemy Ci 10 zalet szafa na wymiar z lustrem.


Szafa na wymiar w nowoczesnej sypialni


Szafa na wymiar z lustrem to idealne rozwiązanie dla modernistycznych sypialni. Optycznie powiększy wnętrze, podkreślając jego nowoczesny charakter. Aby uzyskać taki efekt, szafa na wymiar musi opierać się o prostą bryłę. Dodatkową zaletą będzie fakt, iż zastosowanie drzwi przesuwnych pozwoli nam na oszczędność miejsca w przeciwieństwie do otwieranej klasycznie szafa na wymiar.


Szafa na wymiar doda elegancji


Szczęśliwi właściciele dużych domów w stylu pałacowym powinni zaprzyjaźnić się z lustrami. Szafa na wymiar wyposażona w lustro musi zostać dobrana bardzo ostrożnie. Szafa na wymiar z lustrem może stanowić element kontrastu. Nowoczesna bryła w pałacowym stylu to duże zaskoczenie i gwarancja niepowtarzalności kompozycji. Pięknie wpisze się za to szafa na wymiar wykonana w starym stylu o kolorze złamanej bieli z symetrycznie wyciętym lustrem. Nada to pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru i elegancji.


Szafa na wymiar z lustrem … zastąpi lustro


Jeżeli chcesz zaoszczędzić miejsce w garderobie – szafa na wymiar z lustrem to idealne rozwiązanie. Uzyskamy dodatkowe centymetry oraz wzmocnimy oświetlenie, co pozwoli na lepszą ocenę własnych stylizacji. Modernistyczne wnętrza kochają błyszczące fronty w bieli. Do takiego wnętrza świetnie pasuje futrzasty dywan, na którym będziesz mógł stanąć podczas korzystania z szafa na wymiar.


Szafa z lustrem, jako designerski dodatek


Odpowiednio dobrana szafa na wymiar z lustrem może stanowić podstawę stylizacji. Lustrzane drzwi w szafa na wymiar mogą być zestawione z czarnymi, matowymi o ciekawej modernistycznej fakturze. W takim wydaniu szafa na wymiar z lustrem przełamuje marazm przedpokoju czy salonu. Ze względu na fakt, że drzwi szafy są przesuwnie, nie kolidują one z miękkim dywanem otulającym podłogę. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie szafa na wymiar na całej wysokości pokoju. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń oraz uchronić przed zbieraniem się kurzu w zakamarkach.


Szafa na wymiar w przedpokoju


Przedpokój to miejsce, które z reguły zalicza się do najmniejszych. Jednocześnie jest idealne do przechowywania odzieży wierzchniej oraz obuwia. Jak pogodzić te dwie rzeczy? Rozwiązaniem jest szafa na wymiar z lustrem, która nie tylko pomieści wszystkie niezbędne rzeczy, ale także optycznie, nawet dwukrotnie, powiększy przestrzeń przedpokoju. Warto zaopatrzyć się w ściereczki do szyb, które ułatwią utrzymywanie szafa na wymiar w czystości. Zwłaszcza w przedpokoju jest ona narażona na łatwe zanieczyszczenie.

 

Szafa na wymiar w rustykalnym wnętrzu


Szafa na wymiar w rustykalnym wnętrzu to piękna drewniana bryła w starodawnym stylu. Szafa na wymiar tego typu nie musi służyć do przechowywania wyłącznie odzieży. Równie dobrze sprawdzi się w roli szafy w salonie lub nawet w kuchni! W końcu lustro może znaleźć swoje zastosowanie także w tym pomieszczeniu.


Szafa na wymiar z lustrem sprzyja ćwiczeniom


Szafa na wymiar z lustrem nie tylko przechowa w pożarku Twoje rzeczy, ale również wesprze ćwiczenia fizyczne. Lustro pomaga korygować postawę i kontrolować ciało. Jeżeli jeszcze nie próbowałaś/eś tego robić, rozłóż matę przed szafą z lustrem i do dzieła!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

INFORMACJE O PLIKACH COOKIES

 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Pliki tego rodzaju zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu lub podmioty z nim współpracujące.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  a. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  b. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  c. w celu zapamiętania składu koszyka użytkownika w sklepie internetowym,
  d. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne" (session cookies) oraz „stałe" (persistent cookies). Cookies „sesyjne" są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe" pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów, a także operatorów płatności.
 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics
 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

ZARZĄDZANIE PLIKAMI COOKIES

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  a. Internet Explorer
  b. Chrome
  c. Safari
  d. Firefox
  e. Opera
  f. Android
  g. Safari (iOS)
  h. Windows Phone
  i. Blackberry